ZWO Seestar smart telescope

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
MiniMistr
Příspěvky: 897
Registrován: 05. 05. 2014, 20:11
Věk: 55

Re: ZWO Seestar smart telescope

#31

Příspěvek od MiniMistr »

Hračka je to pěkná, ale doufám, že to jednoho dne nedopadne tak, že nám seberou tmavou oblohu a já budu muset všechny moje věci na vizuál prodat
abych si koupil toto a za přesvětlené oblohy koukal do mobilu na galaxie v reálném čase.... :(
Toho bych se nerad dožil :!:
Dobson ES 400/1825
Refra TS 125/975 ED APO
Refra WO 72/430 ED APO
Lunt 80mm
trpělivost....
Pablo
Příspěvky: 151
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 67

Re: ZWO Seestar smart telescope

#32

Příspěvek od Pablo »

Ja to beriem ako ďalšie rozšírenie zâbavy k vizuálu.Ako elektrická gitara k španielke.
Bresser N150/750 ,Ref.102/600.Montáž iEXOS-100 PMC-goto Wifi + Dobson ,Meade ETX-70AT goto,kamera SV Bony 305,SV Bony 105 ,SV Bony zoom 7-21, Okulár Lacerta Premium Flat Field 65° 25mm ,Barlow 2x,3x,5x FiltreUHC,UV/IR,Moon,Solar,č.12,21,56,80A.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#33

Příspěvek od Psion »

Myslím, že není daleko doba, kdy ZWO udělá optiku 150-200 mm F2 s dobrým zpracováním a mono kameru s filtry a bude to stejné, jako automatizované focení člověka, který to poskládá s různých výrobků a pospojuje kabelama. Seestar je vlastně hračka, takový předvoj a ZWO umí vše, má dalekohledy, kamery, montáže a Asiair. Trochu jsem si pohrál s FIT obrázkem, co ukládá Seestar.
Přílohy
NGC7000_Seestar_PI.jpg
NGC7000_Seestar_PI.jpg (473.38 KiB) Zobrazeno 2542 x
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24362
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: ZWO Seestar smart telescope

#34

Příspěvek od MilAN »

BertCZ píše: 23. 10. 2023, 18:04 Ten, kdo pořizuje fotografie, je přeci fotograf. Jaké jiné označení bys viděl jako vhodné?
Ten co si najde objekt, nastaví parametry, odpointuje, odfotí ,sekládá a udělá snímek na presentaci, je ten aparát - ne ten člověk. Ten si ho jen koupil a postavil na zem :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
BertCZ
Příspěvky: 310
Registrován: 24. 07. 2020, 09:54
Bydliště: Černošice

Re: ZWO Seestar smart telescope

#35

Příspěvek od BertCZ »

Josef Sudek nic nepointoval, nic neskládal, a přesto to byl skvělý fotograf. Budeš li fotit dírkovou komorou, nebudeš nastavovat ani žádné parametry. Jsi o to menší fotograf? Pokud třeba fotíš, ale jsi stydlivý své výsledky ukázat svému okolí, pak odpadá i Tebou zmiňovaná prezentace. Takže kdo je podle Tebe fotograf?
Meade LX200 16", 14", 12", 8" ... Dobson Obsession 20" ... Celestron Rasa 8" ... eVscope Unistellar ... APM Bino 120 ... Coronado PST
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17669
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#36

Příspěvek od MMys »

Já si myslím, že si to svoji cílovou skupinu najde. Když jsem laické veřejnosti na firemním setkání ukazoval "mlhavé fleky" - a to ve 400-ce dobsonu, tak z původní skupinky cca 20 lidí zbylo po chvíli jen pár nadšenců. Ostatní se vypařili se slovy, že tam skoro nic není vidět a vůbec to není barevný :-)

To už daleko větší úspěch mělo EAA pomocí 77mm refraktoru a kamerky z EQ6 montáže. Tam prostě ty objekty za pár sekund až desítek sekund (pro mě je EAA do minuty, pak už je to astrofoto :D ) viděl každý, a žasnul, že to tam fakt je. Dokonce jsem musel zaklepat dalekohledem aby to bylo rozhýbané, pár jedinců mě podezřívalo, že se to odněkud stahuje.

No a tohle je v podstatě to samé, jen all-in-one, nemusí se nic sestavovat, drátovat. Prostě se to jen přinese, postaví a zapne. Za mě - proč ne ? Pořádné astrofoto to není, a nebude (to je dneska úplně na jiné úrovni)- Zatím to má svoje limity, ale to se určitě bude zlepšovat. Pro pokoukání, co je kde na obloze, ale i šmírování v krajině, je to pěkná hračička a hlavně konečně za rozumnou cenu a s asi nejlepším výsledkem ze všech přístrojů téhle kategorie. Já osobně bych si to nekoupil, ale úspěch to určitě mít bude.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#37

Příspěvek od Psion »

Stejně je to všechno hraní, mě se na tom líbí, jak ta technologie postupuje dál a ZWO má mnohaleté zkušenosti s těmito technologiemi a je to opravdu znát na ovládání a zpracování zařízení a software. Ještě umírněná verze Ameriky, kdy jsem zkoušel mozaiku ze dvou fotografií Seestaru.
Přílohy
NGC7000_Seestar_MozaikaPI.jpg
NGC7000_Seestar_MozaikaPI.jpg (470.5 KiB) Zobrazeno 2470 x
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#38

Příspěvek od Psion »

Ještě mrkněte co dokáže Vespera a příští rok, prý bude další posun v kvalitě ve verzi PRO.

https://vaonis.com/covalens-the-first-p ... -telescope
svobi4
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 12. 2022, 08:43

Re: ZWO Seestar smart telescope

#39

Příspěvek od svobi4 »

Mě se to moc líbí. Mám amatérský teleskop od Celestrone, který je však jen na planety a DSO proště vidět není. Také hlavní potíž je vesmírné obejkty najít.
Seestar se mi líbí, že prostě vytáhnu přístroj a za chvíli můžu pozorovat, sic jen na monitoru. Hlavně to může bavit děti, které jsou v dnešní době strašně netrpělivé. Také se mi líbí dwarf II.
Kde se dá bezpečně tento teleskop koupit?
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#40

Příspěvek od Psion »

Dwarf II není moc na astronomii, něco z toho vyleze, ale na astrofotky nedoporučuji.

Seestar se dá objednat u nás v http://www.supra-dalekohledy.cz/, v Německu https://www.teleskop-express.de/shop/index.php nebo https://www.astroshop.eu/. Počítejte s dodací lhůtou 1-3 měsíce.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#41

Příspěvek od Psion »

V Německu (astrotreff.de) se majitelé Seestaru do toho pustili trochu jiným způsobem, než běžní uživatelé EAA. Seestar totiž umožňuje ukládat jednotlivé snímky s expozicí 10 sekund a skládají je např. v Sirilu nebo tento v APP (Astro Pixel Processor) a dostanou výrazně lepší obrázky, než zvládne samotný přístroj.

Obrázek
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11725
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#42

Příspěvek od Psion »

Na POSEC je recenze na tento dalekohled.
seestar
Příspěvky: 61
Registrován: 02. 01. 2024, 10:16

Re: ZWO Seestar smart telescope

#43

Příspěvek od seestar »

Zdravím všechny příznivce a majitele této úřasné hračky. Našel jsem jí pod stromečkem, ale asi bude ještě dlouho trvat, než se s ní podívám na hvězdy. U nás chčije v jednom kuse, tak alespoň šmejdím po interneru a hledám zajímavé informace o S50. Je jich poměrně dost, ale je mezi nimi spousta balastu a spekulací. To se týká hlavně HW a SW.
S50 není postavená na RPI4, ale na ROCKCHIP RV1126. WiFi je na bázi ESP32 a stejný chip je použit i na ovládání pohybů teleskopu. Běží v něm ořezaná verze OnStep stejně jako v montážích AM3 a AM5. Mechanika je plasťák se šnekovými kolečky 180 zubů a řemínkovým převodem 1:2, což ve výsledku dělá 360:1. Pohon zajišťují krokové motorky Nema 17 řízené TMC5130. Lineární aktuátor s krokovým motorkem tvoří i EAF a řídí ho DRV8846. Pro maniaky, co rádi všechno předělávají, je to dobrá zpráva, protože ta elektronika by byla dobře použitelná na vlastní verzi robotického teleskopu s větší optikou. Jsem zvědavej, kdo to první udělá. Škoda, že sem nejde plácnout PDF s fotkama vnitřku. Nějakej borec to už rozkuchal do mrtě a nafotil.
Taky už rozchodili S50 v EQ módu navzdory všem chytrákům, co tvrdili, že to nejde. S50 se stala hodně populární díky nízké ceně a je šance, že se dočkáme zajímavých modů. ZWO se zatím snaží mazat informace o HW kde se dá, ale nemá šanci. Co jednou vlítne na net, to už nezmizí. Tak si to v novém roce užijte a ať už konečně přestane pršet.
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 518
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: ZWO Seestar smart telescope

#44

Příspěvek od peto »

Tiez ma to uz napadlo, ze kto pride s verziou - trebars len ako montazou pre vacsiu optiku....
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4183
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO Seestar smart telescope

#45

Příspěvek od biker.fm »

seestar píše: 02. 01. 2024, 10:47 Škoda, že sem nejde plácnout PDF s fotkama vnitřku.
Reseni to ma. Uloz sem odkaz na ten soubor.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět