Pozorování a hudba??!!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Pozorování a hudba??!!

#16

Příspěvek od VK »

Také známý český astronom Antonín Bečvář byl výborný houslista.

To Achernar: možná by v rámci regulace nadměrné skromnosti stálo zato doplnit, že i Tvůj otec, který je vlastně také astronom-amatér, hraje na kytaru, dokonce je profesorem na AMU. ;)

V. K.
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Pozorování a hudba??!!

#17

Příspěvek od MIZ »

css94381672 napsal: (P.S. když na něco hrajete, hoďte prosím hlas i do ano i do ano, hraji i na hudební nástroj(e))
To spolu ale nemusí nutně souviset: V hudebním sluchu mám mezery, nicméně mi to nebrání ve věnování se muzice pasivně i aktivně. Odpovídám tedy "ne, ale i hraji". :D
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Pozorování a hudba??!!

#18

Příspěvek od VK »

MIZ napsal:
To spolu ale nemusí nutně souviset: V hudebním sluchu mám mezery, nicméně mi to nebrání ve věnování se muzice pasivně i aktivně. Odpovídám tedy "ne, ale i hraji".  :D
No vidíš to, já bych řekl že nemám mezery v hudebním sluchu, ale nehraju vůbec na nic.

V. K.
Uživatelský avatar
css94381672
Příspěvky: 260
Registrován: 08. 11. 2005, 19:03

Pozorování a hudba??!!

#19

Příspěvek od css94381672 »

nedávno jsem poznal jednoho maníka - když byl malej, dali mu klavír --- on sám, naprosto bez ničeho se naučil hrát a když sem ho slyšel, jak improvizuje, tak jsem zůstal v ůžasu. Nabídl jsem mu, že ho naučím noty a nějaký další základy, aby si ty skladby mohl archivovat...zrovna mu dodělávám takovou menší učebnici --- až k němu půjdu, tak se ho zeptám, jestli ho náhodou nebaví astronomie... ;)
(P.S. mají rodinej domek se zahradou....kdoví, co tam neskrývaj za aparaturu... ::))
LbA

Pozorování a hudba??!!

#20

Příspěvek od LbA »

Ma takto pocas citania tejto temy napadlo, co tak keby ste sa priznali aku oblubenu kapelu pocuvate pocas pozorovania? Len tu nedavajte ziadne priame odkazy na nejake nelegalnosti ;)
Ja dam zoznam svojich oblubenych troch albumov....
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... 8uaknk5m3p
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... yvad5kl8wj
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... jm7iajg7or

:)
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#21

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

S dalekohledem i bez něj jedině heavy, speed, doom, black a občas i death metal...
Iron Maiden, Helooween, Judas Priest, z novějších Nigthwish, Hammerfall, ale i Venom, Slayer...btw. k pozorování je dobrý tzv. vzdušný metal s různými zvuky přírody (šumění moře, atd.), třeba Tiamat... ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1323
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Pozorování a hudba??!!

#22

Příspěvek od Achernar »

Omlouvam se za prilisnou poeticnost, ale pri pozorovani posloucham jedine hudbu sfer. A to neni vtip, ja na ni totiz doopravdy verim.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Pozorování a hudba??!!

#23

Příspěvek od igi »

Ja pocuvam hudbu pri pointovani (ano, su este taki, co nemaju autopointer ;D) aby som nezaspal, a rychlejsie to potom odsypa :)
S Pavukom sme pri jednej spolocnej ceste autom zacali rozoberat teoriu, ze hudba zvysuje MHV oka kedze velki astronomovia sa vacsinou venovali aj hudbe Ja som sa zacal ucit na gitaru, uvidime ci to bude mat vedlajsie ucinky :)
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#24

Příspěvek od Bíba75 »

igi napsal: Ja pocuvam hudbu pri pointovani (ano, su este taki, co nemaju autopointer  ;D) aby som nezaspal, a rychlejsie to potom odsypa  :)
S Pavukom sme pri jednej spolocnej ceste autom zacali rozoberat teoriu, ze hudba zvysuje MHV oka  :o kedze velki astronomovia sa vacsinou venovali aj hudbe  :D Ja som sa zacal ucit na gitaru, uvidime ci to bude mat vedlajsie ucinky  :)To je přesně ono proč já při pozorování a focení poslouchám hudbu!! Při pointování ten čas utíká docela jinak s hudbou něž bez hudby!! Táké nevlastním autopointér! :D
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
3J

Pozorování a hudba??!!

#25

Příspěvek od 3J »

igi napsal:
S Pavukom sme pri jednej spolocnej ceste autom zacali rozoberat teoriu, ze hudba zvysuje MHV oka Něco na tom je , ale určitě bude záležet na stylu.
Mozart asi ano - prý zlepšuje i matematické schopnosti u malých dětí.
Tvrdá muzika rock , metal nebo techno ta při vyšší intenzitě musí snižovat schopnost oka zaostřit , vzhledem k vybracím způsobených nízkýma kmitočtama - duněním, která slýchávám v tramvaji ze sluchátek o pět metrů dál stojící mládeže. Takové vybrace nemůže ustát ani stabilizátor obrazu na profi foťácích :-/ natož nebohé lidské oko. :'(
SKLP
Příspěvky: 1184
Registrován: 02. 10. 2003, 21:19

Pozorování a hudba??!!

#26

Příspěvek od SKLP »

Teď jsem naposledy při pozorování poslouchal U2, není to vůbec špatný. Jinak skvěle se poslouchá i rock, ale musí být trochu potišejc, no vlastně já mám při pozorování veškerou hudbu potichu, jen tak do pozadí.

Jinak celkově, někdy je dobré poslouchat přírodu (v létě) a někdy je dobré poslouchat hudbu!! Ale každopádně hudba pozorování velmi zpříjemní ... taková pohoda ...
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Pozorování a hudba??!!

#27

Příspěvek od igi »

Jinak celkově, někdy je dobré poslouchat přírodu (v létě)
hej, niekedy je dobre pocuvat ci nemate za zadkom diviaka ;D ;D
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Pozorování a hudba??!!

#28

Příspěvek od VK »

igi napsal:

hej, niekedy je dobre pocuvat ci nemate za zadkom diviaka  ;D ;D

Větší nepříjemnosti může nadělat policie, zvláště když přijede s rozsvícenými světly zničí adaptaci na tmu nebo překazí fotografování a začne vás kontrolovat, co tam vlastně děláte, a jestli jste svoje přístroje někomu neukradli. V tématu Astronomický humor o tom někdo psal.

V. K.
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#29

Příspěvek od Bíba75 »

VK napsal:

Větší nepříjemnosti může nadělat policie, zvláště když přijede s rozsvícenými světly zničí adaptaci na tmu nebo překazí fotografování a začne vás kontrolovat, co tam vlastně děláte, a jestli jste svoje přístroje někomu neukradli. V tématu Astronomický humor o tom někdo psal.

V. K.To já mám jedno pozorovací místo že v noci tam musím mít na zádech připevněnou červenou blikačku aby mě místní myslivci netrefili!!Ale teď už o mě trochu vědí tak snad střílet nebudou!!Hold astronomie je někdy riskantní koníček když chcete mít trochu tmu!! :D
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pozorování a hudba??!!

#30

Příspěvek od michal.b »

Biba75 napsal:
To já mám jedno pozorovací místo že v noci tam musím mít na zádech připevněnou červenou blikačku aby mě místní myslivci netrefili!!Ale teď už o mě trochu vědí tak snad střílet nebudou!!Hold astronomie je někdy riskantní koníček když chcete mít trochu tmu!! :D
Na myslivce plati kdyz jim das najevo kdo ma vetsi zbran ;D

Odpovědět