Sekcia - zaciatocnik

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
johny

Sekcia - zaciatocnik

#1

Příspěvek od johny »

Velakrat sa stane, ze niekto toto forum najde, lebo chce par rad od pokrocilych a cely nateseny sa spyta par veci, ktore su uz davno prebrate.

co tak zalozit sekciu pre zaciatocnikov, kam by mohli byt mnohe prispevky popresuvane.

Miesto toho aby sa clovek prehrabaval temami vo vsetkych skciach - moholy by si prelistovat a citat temy urcene prave pre neho.

je mi luto ludi, ktori sa nieco spytaju a dostanu odpoved - "prelistuj si forum, uz tu o tom niekto pisal". miesto toho by ho hned v uvode vitala sekcia - zaciatocnik, kam by mohol skocit a mnohe otazky by sa mu vyjasnili, bez toho aby hodiny hladal, ktora tema (z tyhc mnohych, ktore tu su) sa uz prebrala.

prajem prijemny den.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5422
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Sekcia - zaciatocnik

#2

Příspěvek od vla »

To určitě ne, neustále budou přibývat uživatelé fora a to by znamenalo neustále zakládat nové odbočky pro nové začátečníky, kterým se nechce věnovat trochu úsilí o získání potřebných informací. Vyhledávání funguje spolehlivě a pokud mám nějaký problém rád si přečtu vše co o něm kdy bylo napsáno.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#3

Příspěvek od shodam »

v tomhle na 100% souhlasím s vla... každý na fóru hledá něco jiného a právě od toho je tu funkce na vyhledávání. předělávat strukturu fóra je tudíž zbytečné a navíc by se vždycky našel někdo, komu by zrovna tohle uspořádání nevyhovovalo.
...mimochodem nechci nikomu sahat do svědomí, ale ty tzv. "začátečnické dotazy" opravdu často zavánějí tím, že se jejich autor ani v nejmenším nepokoušel nějakou odpověď na fóru najít...a to je pak těžké radit... ale já si v každém případě, že je zde na fóru vždycky spousta ochotných lidí, kteří žádného nového uživatele "ve štychu" nenechají. :)
Fireman
Příspěvky: 10
Registrován: 19. 10. 2004, 02:48

Sekcia - zaciatocnik

#4

Příspěvek od Fireman »

ja som uuuplne novy zaciatocnik :hi: a moc sa mi tu paci... inak aj podla mna je to hlupost... kto chce si najde :book: a nazvy temat napovedia ;)
Nic nehasim... Zhorte si :devil:
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Sekcia - zaciatocnik

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

som za aby si zaciatocnici, najskor prebehli cele forum a ked potom budu mat (este) nejake otazky nech sa pytaju. Problem ale je v tom ze hlavne sekcie su nenormalne pretazene. Stromova struktura fora by mohla byt hlbsia ako hlavne menu a tony temat po nim.

To shodam: bolo by dobre, zjemnit strukturu menu na podsekcie a tam dat jednotlive temy

dalsia vec je, ze ked chcem nieco vyhladat, po chvili ma to prestane bavit, lebo formular je urobeny tak, ze si neprenasa obsah aj po odoslani t.j. nieco napisem a po odoslani sa mi polozky vymazu a mozem to pisat odznovu, ked som to nenasie na 1krat. a permanentne musim prepisovat default hodnotu "starsie ako 7 dni". :banghead:

O bugu som uz pisal (ze ked date odpovedat na prispevok, nahodi sa ta uplne iny prispevok ako ten na ktory reagujete)

Fireman
Příspěvky: 10
Registrován: 19. 10. 2004, 02:48

Sekcia - zaciatocnik

#6

Příspěvek od Fireman »

:hi:
no moze byt,ale tu zatial nemam problem sa orientovat... ja tu zatial,len tak beham a citam,ale ak by ma zaujimalo nieco konkretne a nenasiel by som to tu tak spravim temu a uz by sa tu hadam niekto nasiel kto by poradil ;)
Btw... zvlada to tu riadit jeden admin?
Nic nehasim... Zhorte si :devil:
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#7

Příspěvek od shodam »

to pavuk:
s tou strukturou menu máš asi pravdu, stálo by za to jí trošku zjemnit. zkusím to nějak rozumně vymyslet...co se týká vyhledávacího formuláře, tak si zatím nikdo nestěžoval, ale podívám se na to. možná by ale stačilo nastavit jako standardní hodnotu prohledávání kompletního fóra...ta chyba, kterou popisuješ se mi nějak nezdá...ať to zkouším jak to zkouším, fórum mně v tomhle ohledu funguje bez problémů. má někdo další podobné zkušenosti ?
to fireman: pročpak si myslíš, že to tu nezvládám ? ;D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17678
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#8

Příspěvek od MMys »

Pavuk_ napsal:

To shodam: bolo by dobre, zjemnit strukturu menu na podsekcie a tam dat jednotlive temy

To se lehko rekne ale hure udela. Kdo by totiz v tom okamziku ty stavajici kvanta prispevku roztridil ??? Pokud se tohle roztrideni neudela, tak by to stejne jen pokracovalo v puvodnim stylu. Podle mne je resenim trosku vylepsena funkce vyhledavani. Viz dale.


dalsia vec je, ze ked chcem nieco vyhladat, po chvili ma to prestane bavit, lebo formular je urobeny tak, ze si neprenasa obsah aj po odoslani t.j. nieco napisem a po odoslani sa mi polozky vymazu a mozem to pisat odznovu, ked som to nenasie na 1krat. a permanentne musim prepisovat default hodnotu "starsie ako 7 dni". :banghead:

Jo, tak tohle mne dost vadi (ne-li primo se..) taky Pritom naprava nebude snad slozita. Shodame, pls.

1)
Aby formular drzel jednou zadana data

2)
default hodnotu stari prispevku bud volitelnou (pokud neni zadana, prohleda se cele forum) a nebo hodne velkou.


O bugu som uz pisal (ze ked date odpovedat na prispevok, nahodi sa ta uplne iny prispevok ako ten na ktory reagujete)

Tak to nemohu potvrdit, me to funguje korektne. Kde to prosimte dela ???
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Sekcia - zaciatocnik

#9

Příspěvek od FunTomas »

MMys napsal:

To se lehko rekne ale hure udela. Kdo by totiz v tom okamziku ty stavajici kvanta prispevku roztridil ??? Pokud  se tohle roztrideni neudela, tak by to stejne jen pokracovalo v puvodnim stylu. Podle mne je resenim trosku vylepsena funkce vyhledavani. Viz dale.


Jo, tak tohle mne dost vadi (ne-li primo se..) taky Pritom naprava nebude snad slozita. Shodame, pls.  

1)
Aby formular drzel jednou zadana data

2)
default hodnotu stari prispevku bud volitelnou (pokud neni zadana, prohleda se cele forum) a nebo hodne velkou.


Tak to nemohu potvrdit, me to funguje korektne. Kde to prosimte dela ???
Napriklad ja. Toto je totiz kliknutie na odpoved pri prispevku kde sa na ten problem pytas.  :-/
Aby teda bolo jasne - odpoved na Shodamov Prispevok, no napriek tomu mi to ako citovany prispevok vlozilo posledny zadany...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#10

Příspěvek od shodam »


To se lehko rekne ale hure udela. Kdo by totiz v tom okamziku ty stavajici kvanta prispevku roztridil ??? Pokud  se tohle roztrideni neudela, tak by to stejne jen pokracovalo v puvodnim stylu. Podle mne je resenim trosku vylepsena funkce vyhledavani. Viz dale.
No třídit je samozřejmě nebudu (i když do budoucna nevylučuju), ale možná by to šlo udělat tak, že ve starých tématech by se pokračovalo jako doposud a nová už by se základala podle nové struktury. On má Pavuk asi pravdu, že by to chtělo trošku "zjemnit". Když bylo pár příspěvků týdně, tak to šlo, ale dneska tu máme desítky příspěvků denně !



Jo, tak tohle mne dost vadi (ne-li primo se..) taky Pritom naprava nebude snad slozita. Shodame, pls.  

1)
Aby formular drzel jednou zadana data

2)
default hodnotu stari prispevku bud volitelnou (pokud neni zadana, prohleda se cele forum) a nebo hodne velkou.

tak dobrá, já se na to mrknu... :)

shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#11

Příspěvek od shodam »

FunTomas napsal:
Napriklad ja. Toto je totiz kliknutie na odpoved pri prispevku kde sa na ten problem pytas.  :-/
Aby teda bolo jasne  - odpoved na Shodamov Prispevok, no napriek tomu mi to ako citovany prispevok vlozilo posledny zadany...
to FunTomas: tak tomu opravdu nerozumím... teď jsem kliknul na "připomínka k odpovědi" u tvého příspěvku a všechno funguje normálně... ???
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Sekcia - zaciatocnik

#12

Příspěvek od FunTomas »

shodam napsal:

to FunTomas: tak tomu opravdu nerozumím... teď jsem kliknul na "připomínka k odpovědi" u tvého příspěvku a všechno funguje normálně... ???Toto je opat kliknutie na tvoj prispevok (ten na ktory som klikol predtym). Pozeram sa Operou. Mozem skusit MSIE event Mozillu. Mozno to je sposobene proxy serverom ?? Co ja viem. Jedno ale viem, vzdy mi to cituje naposledy zadany prispevok. Len ked som v danom diskusnom vlakne, tak klikutie funguje v poriadku. Pri kliknuti v zozname poslednych napr. 30 prispevkov to takto blbne.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Sekcia - zaciatocnik

#13

Příspěvek od FunTomas »

shodam napsal:

to FunTomas: tak tomu opravdu nerozumím... teď jsem kliknul na "připomínka k odpovědi" u tvého příspěvku a všechno funguje normálně... ???Uz viem kde to mas. V zozname poslednych prispevkov na titulnej strane mas v linke uvedene cislo najnovsieho prispevku:

http://astroforum.shodam.net/cgi-bin/ya ... EF;start=0

Je to ten parameter quote a toto cislo je zaroven uvedene u vsetkych prispevkov danej diskusnej teme rovnake (plati pre uvodnu stranku).

Chyba je na strane skriptu... Mam u teba jeden bodik k dobru.  ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#14

Příspěvek od shodam »

FunTomas napsal:
Toto je opat kliknutie na tvoj prispevok (ten na ktory som klikol predtym). Pozeram sa Operou. Mozem skusit MSIE event Mozillu. Mozno to je sposobene proxy serverom ?? Co ja viem. Jedno ale viem, vzdy mi to cituje naposledy zadany prispevok. Len ked som v danom diskusnom vlakne, tak klikutie funguje v poriadku. Pri kliknuti v zozname poslednych napr. 30 prispevkov to takto blbne.
ha, zrada !! vypadá to, že tam je skutečně nějaká chybička ve skriptu... koukám, že budu mít asi co dělat ;)
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Sekcia - zaciatocnik

#15

Příspěvek od shodam »

FunTomas napsal:
Chyba je na strane skriptu... Mam u teba jeden bodik k dobru.  ;)
FunTomas rulezzz ;D ;D

...máš samozřejmě pravdu, ve skriptíku na posledních x příspěvků je někde překlep. snad to rychle najdu...
Odpovědět