VLÁKNO - Doporučuji odkaz

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#1

Příspěvek od Habl »

Toto vlákno by mělo sloužit především pro zajímavé odkazy buď  v češtině, neb angličtině, vyjimečně němčině.

To, že se sam dávají jen odkazy třeba na fóra v ruštině, francouštině a podobné textové odkazy bez doprovodného textu od autora v češtině ke zprávě je asi trochu zcestné a málo užitečné.

Zamyslete se před napsáním takovéto zprávy. Toto vlákno se stává nepřehledné.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17679
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#2

Příspěvek od MMys »

A proč by tam nemohl být odkaz na rusky psaný text ? Jaký je rozdíl v tom, jestli je to rusky, anglicky nebo německy ? Rusky z členů fóra umí dle mne nemalá část (hlavně těch starších). Třeba já si článek v angličtině i ruštině přečtu, v němčině ne.

To nemění nic na tom, že by si to v tom případě zasloužilo napsat alespoň pár vět, o čem to je, česky.

To vlákno je nepřehledné už svojí podstatou. Je to prostě chronologicky řazená směska věcí, které někoho zaujaly, a tak na ně poukázal. Nic víc a nic míň. Žádný jiný smysl nemá a hledat v něm nějaký řád je marné.  
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#3

Příspěvek od Habl »

Možná by stálo za to dát počítadlo na jednotlivé příspěvky... Když mne něco zaujme, tak si to přečtu neb nechám přeložit. Ale ta četnost je u mne malá. Snad se tolik nestalo, ale to nezajímavé nečtu... Nechtěl jsem aby to bylo chápáno jako selekce.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#4

Příspěvek od daghtus »

Podla mna je v dnesnej dobe za pomoci Google Translate mozne "citat" prakticky vsetko, takze hoci neviem po francuzsky ani "f", vobec mi to nevadi a ak niekto pouziva Chrome, tak mu to vie prekladat stranku dokonca automaticky.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#5

Příspěvek od MaG »

Dát tam odkaz bez dalšího komentáře, když míří na ruský web není vhodné a stojím za HABLem, že to má své meze. Je to podle mně nešvar, že se k odkazu nenapíše aspoň jedna věta, byť holá.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Edu
Příspěvky: 385
Registrován: 13. 03. 2010, 18:55

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#6

Příspěvek od Edu »

Nechápu, co je špatné na tom, že ten web je ruský !
Ale souhlasím, že by se mělo popsat to, co mě na tom webu zaujalo.


Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#7

Příspěvek od Habl »

Nechápu, co je špatné na tom, že ten web je ruský !
I mne nevadí, že jde o ruský, francouzký odkaz, ale o to, že autor příspěvku nic k tomu nesdělí... nechtěl jsem, aby jste to takto selektovali... Nevytrhávej to prosím z kontextu... je to též o přístupu.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#8

Příspěvek od demonek »

Ale vždyť se to vlákno jmenuje "doporučuji odkaz".Pokud na odkaz kliknu a zjistím,že je to pro mě nezajímavé,tak záložku zavřu a je to.Pokud mě to zajímá,zůstanu a případně si nechám překladačem stránku přeložit.
Vždyť bych mohl tvrdit,že by tam měli být odkazy jen v češtině,ruštině, španělštině a hindštině ... ,ale v angličtině ne,protože ty jsou málo užitečné.Což je přece blbost. :)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8316
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#9

Příspěvek od Cztwerec »

Hablovi, ale rozumím, někdy by to chtělo alespoň koment vkládajícího!

Nejlepší situace když někdo dá odkaz, kliknu na něj a teď hledám co že tam je vlastně tak zajímavé, nebo na co chtěl kdo upozornit, některé archivy fungují tak bravurně rychle, že jsem několikrát kliknul na odkaz a upozonění bylo jednoduché - odkaz již neexistuje.

Škoda času, ale člověk si musí zvyknout na to, pokud chce číst něco zajímavého, tak i na AF selektovat.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#10

Příspěvek od BiF »

Já s Hablem také souhlasím, nějaký doprovodný text by u každého odkazu být měl. Já osobně na odkazy "bez komenáře" většinou vůbec neklikám (podvědomě asi takové odkazy považuji za nedůvěryhodné?), což je možná někdy škoda, protože zrovna může být ten odkaz zajímavý...
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

VLÁKNO - Doporučuji odkaz

#11

Příspěvek od Habl »

Díky za podporu, snad se stane pravidlem všech cizojazyčných odkazů upřesňující text v češtině.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět