Astrofórum na ASTRO.CZ....

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#1

Příspěvek od shodam »

Vážení uživatelé astrofóra, rád bych vás požádal o váš názor na následující otázku:

Dnes jsem (již podruhé ) dostal od p.Mokrého nabídku na přesun astrofóra na server ČASu a spolupráci s webem astro.cz. Pro naše fórum by to byla výrazná změna, která by se projevila změnou jeho adresy na forum.astro.cz a především předpokládaným výrazným nárůstem jeho návštěvnosti.

A nyní se vás ptám...je právě tohle ta správná cesta pro astrofórum ?

V poslední době se tu objevily názory, že počet nových příspěvků na fóru je již neúměrně vysoký a jeho kvalita klesá. Já se s tímto názorem sice neztotožňuji, ale mohu se samozřejmě mýlit.... Myslíte si, že je tohle fórum schopné "přežít" další rozvoj v podobě intenzivnější diskuse ? A bude to ku prospěchu věci ?


Za vaše vyjádření předem děkuji.

shodam :hi:
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#2

Příspěvek od Psion »

shodam napsal: Vážení uživatelé astrofóra, rád bych vás požádal o váš názor na následující otázku:
Dnes jsem (již podruhé ) dostal od p.Mokrého nabídku na přesun astrofóra na server ČASu a spolupráci s webem astro.cz. Pro naše fórum by to byla výrazná změna, která by se projevila změnou jeho adresy na forum.astro.cz a především předpokládaným výrazným nárůstem jeho návštěvnosti.
A nyní se vás ptám...je právě tohle ta správná cesta pro astrofórum ?
V poslední době se tu objevily názory, že počet nových příspěvků na fóru je již neúměrně vysoký a jeho kvalita klesá. Já se s tímto názorem sice neztotožňuji, ale mohu se samozřejmě mýlit.... Myslíte si, že je tohle fórum schopné "přežít" další rozvoj v podobě intenzivnější diskuse ? A bude to ku prospěchu věci ?
Za vaše vyjádření předem děkuji.
shodam :hi:
Já myslím, že to není špatný nápad. Ale při dalším nárůstu příspěvků bych doporučil i moderované sekce, kam by měli přístup třeba jenom členové ČAS neboli astronomové, kteří co říct a nebudou psát "výkřiky do tmy".
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5422
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#3

Příspěvek od vla »

Nějak mi uniká, co bychom přechodem získali, výrazný nárůst návštěvnosti bych neočekával, máme cca 700 aktivních členů a spoustu hostů, kteří forum sledují, je poměrně dobře prezentované, takže ho snad najde každý kdo má zájem a taky se každý může zaregistrovat a přispívat. Pokud by přesto přemístěním mělo výrazně přibýt diskutujících členů tak by asi i přibylo příspěvků a dle názorů, těch, kteří tvrdí, že kvalita klesá s množstvím příspěvků by se kvalita ještě zhoršila. Osobně jsem se stávajícím forem spokojen a pokud se shodam o nás bude starat jako doposud ke stěhování důvod nevidím.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5422
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#4

Příspěvek od vla »

Psion napsal:

Já myslím, že to není špatný nápad. Ale při dalším nárůstu příspěvků bych doporučil i moderované sekce, kam by měli přístup třeba jenom členové ČAS neboli astronomové, kteří co říct a nebudou psát "výkřiky do tmy".
Osobně se hodně nerad organizuji a pokud bychom se dostali do astrofora jakýchsi "sekt", kde někteří mohou přispívat a jiní pokud možno jen zbožně číst příspěvky těch, kteří byli vyvoleni, tak by se mi to vůbec nelíbilo. I výkřiky do tmy jsou mnohdy pro ostatní poučné a je dobré na ně reagovat.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#5

Příspěvek od Psion »

vla napsal:
Osobně se hodně nerad organizuji a pokud bychom se dostali do astrofora jakýchsi "sekt", kde někteří mohou přispívat  a jiní pokud možno jen zbožně číst příspěvky těch, kteří byli vyvoleni, tak by se mi to vůbec nelíbilo. I výkřiky do tmy jsou mnohdy pro ostatní poučné a je dobré na ně reagovat.
Moderované sekce nejsou vyjímečné, ba naopak velmi časté. Pokud si členové ČASu nebo jiných skupin chtějí mezi sebou povídat o věcech neveřejných, proč jim to neumožnit? Přesně takhle to dělá řada místních členů pomocí emailů a tyhle informace nikdo nikdy nevidí.

Výkřik do tmy : "Panebože, vidím na měsíci krátery"
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#6

Příspěvek od MaG »

Přínosem by měla být větší stabilita stránek a snad i rychlost???

Negativa by ukázal čas...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#7

Příspěvek od Psion »

MaG napsal: Přínosem by měla být větší stabilita stránek a snad i rychlost???
Negativa by ukázal čas...
Možná je to stěhování jenom přes záznam v DNS a engine astrofora zůstane fyzicky tam kde je, takže se nemusí změnit v rychlostoi a stabilitě vůbec nic.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#8

Příspěvek od SKYMASTER »

1. astrofora podle mne neumoznuji dobre sledovat prispevky a rychle na ne reagovat, uzivatel ztraci 80% casu nejakymi jinymi vecmi nez je diskuze

2. CAS a ASTRO.CZ ma dve varianty, bud podpori nejake existujici astroforum nebo spusti sve stejne jako IAN, co je lepsi pro toto astroforum? v teto podobe jake je se o nem dozvi tisice dalsich uzivatelu, coz mozna prinese stovky zajimavejsich ci mene zajimavych prispevku, ale bohuzel v tomto provedeni se stane jeste vice neprehlednym nez podle meho nazoru je

3. Podotykam ze me nazory ani akce nejsou proti astroforu ani uzivatelum, ba naopak, podporuji astroforum jako desitky dalsich projektu v CR a nektere i finance "ze sveho", takze predpokladam, ze mi zde nebude nekdo z lidi zalezlych doma za PC a to je jejich jedinny prispevek k astronomii kazat o astronomii :)
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#9

Příspěvek od Tomkk »

Vidím, že se mi v předcházejících příspěvcích potvrdilo to, co jsem pociťoval již několik týdnů. Někteří déle sloužící členové s nálepkou God či Senior member jsou již docela znechuceni tím, když jim do jejich diskuze o smyslu všehomíra či jinak odborného tématu vleze nějaký nováček, kterých teď hodně přibylo, s přiměřeně nejapným dotazem typu "co je to okulár " a ještě přitom dává najevo překvapení nad tím, ptoč i ten nejposlednější šroubek pro asro stojí tisíc korun, když za ty peníze koupil v marketu celý dalekohled.
 Sám jem přišel do fóra před rokem, a právě odpovědi některých členú na moje velice hloupé otázky mi  moc pomohly. Jsou věci, zvlášt ty praktické zkušenosti, které se na netu hledají dost obtížně, zvlášť, má- li někdo problémy s jazyky.

Osobně je mi jedno zda se bude fórum stěhovat, jsem na něj zvyký a jsem rád, že existuje. Pravděpodobně by bylo dobré umožnit God členům vést si svoje diskuze na vysoké úrovni nerušeně.  :hi:
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#10

Příspěvek od FunTomas »

Tomkk napsal: ...Někteří déle sloužící členové s nálepkou God či Senior member jsou již docela znechuceni tím, když jim do jejich diskuze o smyslu všehomíra či jinak odborného tématu vleze nějaký nováček, kterých teď hodně přibylo, s přiměřeně nejapným dotazem typu "co je to okulár "...Neber to tak tragicky. Oni totiz nemaju casu nazvys a ked maju neustale dookola odpovedat na takmer rovnake otazky, potom by nemohli odpovedat na tie ostatne. Ked odpovedia na tie ine, tak si novacikovia myslia, ze sa na nich vykaslali. Cas sa natiahnut neda a na rozdavanie ho nema nikto. Ale podobne ako je napriklad napoveda, by mohla byt vyvorena rubrika casto kladene otazky, kde by boli otazky a pod nimi odpovede. Takze novacik (pokial by si tu rubriku nenasiel sam) by bol do nej presmerovany a az ked tam nenajde uspokojivu odpoved, tak by sa pytal dalej. Tuna by to bolo v zrozumitelnom jazyku, na jednom mieste a usetrilo by to mnoho casu vsetkym. :hi:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#11

Příspěvek od Myzer »

Ja to rozhodnutie necham na vas. Osobne mi tato struktura fora vyhovuje a ak k tomu pride, znesiem i to stahovanie.

Podla mna tato sucasna struktura nie je az taka neprehladna ako sa tu o nej obcas pise. Ked sa tie zmeny uskutocnili bol som asi 8 dni mimo a ked som sem prisiel prvykrat zatocila sa mi hlava, ale uz som si na to zvykol. Niektore rubriky do ktorych by som potencialne mohol prispiet sledujem pravidelne a take, v ktorych sa nevyznam si precitam jednorazovo v intervale 4-5 dni.

Co sa tyka stahovania mam na novu cielovu skupinu uzivatelov takyto nazor: skusenych astronomov je v oboch krajinach myslim dost, ale ked sa zamyslim, budu skor starsi a aj ked ich prispevky by mali nejaku cenu, nemyslim si, ze vacsina z nich bude ochotna reagovat na miestne otazky.

Ostavaju teda ti, ktori to s astronomiou nemaju az tak daleko /povedzme, ze aj ja k nim patrim/ a uvidia toto forum prvykrat. Osobne nemam nic proti tomu, ked skoro kazdy sa tu pytal na dalekohlad alebo prislusenstvo ake kupit, pretoze to povazujem za prirodzene, ze kazdy ma svoje specificke poziadavky a je to pre neho cenne, ked si zalozi temu, v ktorej ich s ostatnymi preberie, trebaze sa tu uz nejaka menej podobna tema nachadza. Je pravdepodobne, ze tuto temu aj cital, ale uplne logicke, ze si zalozi svoju vlastnu.

Viac sa obavam, ze sa rozsiri to, co mi tu najviac vadi. Niekto sa tu moze zaregistrovat, v snahe o co najrychlejsiu odpoved zalozi tu istu temu v 4 sekciach, dvaja uzivatelia mu mozno na to odpovedia a on sa sem uz nevrati. Ale stopy po nom tu ostanu navzdy. Mali sme tu pripady, ze niekto zalozil 3 krat za sebou tu istu temu, ze chcel kupit jednu Praktiku. Je tu pripad, ze niekto pravidelne vyjadruje svoj prispevok jednym riadkom, v ktorej vetu nezacne velkym pismenom, nezakonci bodkou, neoddeli poriadne slova a v ktorej je vzdy niekolko chyb. Skoro ako SMS. Nechcem sa hrat na Number one, ale nehnevaj sa, to vzdy preskakujem. Niekto raz napriklad zalozil temu o vlastnostiach fotoaparatu do vseobecnej diskusie. Alebo zalozil novu temu na primitivnu otazku, kde dostal jednu odpoved - nic proti, ale nejde ta otazka vsunut do nejakej suvisiacej temy? A to by sa este dalo pokracovat dalej ...

Polozme si odpoved na prezentaciu fora. Je zviditelnene malo alebo dost? Podla mna o nom vacsina miestnej astronomickej komunity vie, takze uvazovane stahovanie by zase tolko novych clenov neprinieslo - a kolko by ich z toho bolo este aktivnych. Za prezentaciu vdacime hlavne nasim uzivatelom, ktori maju forum uvedene ako odkaz na svojej stranke aj niekolko krat, vela krat som si vsimol, ze odkaz sa objavil i v clankoch na IAN alebo APO, ktore tam posielaju nasi clenovia. Raz mi napisal dokonca i J. Dusek, ze tu o nas vie.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#12

Příspěvek od FunTomas »

To coho sa najviac obavas, ma na starosti moderator danej temy. Ak si nerobi svoju pracu poriadne, treba mu to poripomenut. Ved o tom je forum s moderatorom, ze sa tu cistia vselijake balasty a viacnasobne referencie na to iste (aspon podla mna by to tak malo byt). Je smutne, ze niektori nevieme dodrzat pravidla a ulahcit moderatorom (teraz ich je uz viac) spravu fora.
:-/

Mimochodom "napysal" sa pise "napisal" - teda aspon po slovensky ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#13

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal: To coho sa najviac obavas, ma na starosti moderator danej temy. Ak si nerobi svoju pracu poriadne, treba mu to poripomenut. Ved o tom je forum s moderatorom, ze sa tu cistia vselijake balasty a viacnasobne referencie na to iste (aspon podla mna by to tak malo byt). Je smutne, ze niektori nevieme dodrzat pravidla a ulahcit moderatorom (teraz ich je uz viac) spravu fora.
:-/

Mimochodom "napysal" sa pise "napisal" - teda aspon po slovensky ;)
No ved ano, najskor som to aj napisal dobre, potom som to upravil zle a teraz to teda opravim, aby to bolo dobre.

Moderatorovi sa necudujem, pri dnesnej rozsiahlosti fora nie je asi jednoduche stale presuvat temy a vymazavat prispevky.
Mozno by nebolo zle spisat nejaky zoznam pravidiel, ktore by tu boli kazdemu poriadne na ociach.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#14

Příspěvek od shodam »

Já bych chtěl jenom upřesnit otázku možného stěhování na astro.cz.... Jedná se o fyzický přesun fóra na server ČASu a nikoli pouze přesměrování. Souviselo by s tím hostování zdarma :nod: a snad i větší rychlost a spolehlivost. Ale nejdůležitější je skutečnost, že astro.cz má asi 1300 návštěvníků denně (astrofórum cca 200) a teď je otázkou, zda může fórum "přežít" příliv třeba jen části z nich. Já jsem optimista a věřím, že ano....a co vy? :)

Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#15

Příspěvek od Myzer »

shodam napsal: Já bych chtěl jenom upřesnit otázku možného stěhování na astro.cz.... Jedná se o fyzický přesun fóra na server ČASu a nikoli pouze přesměrování. Souviselo by s tím hostování zdarma :nod: a snad i větší rychlost a spolehlivost. Ale nejdůležitější je skutečnost, že astro.cz má asi 1300 návštěvníků denně (astrofórum cca 200) a teď je otázkou, zda může fórum "přežít" příliv třeba jen části z nich. Já jsem optimista a věřím, že ano....a co vy? :)


Prezije urcite, ale zacal by som 2 predbeznymi opatreniami: zvyraznit funkciu hladat a vytvorit zoznam pravidiel, ktory budu vsetci respektovat.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Odpovědět