Lupa průměr 97mm

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
krtek.cb
Příspěvky: 12
Registrován: 06. 01. 2011, 21:34

Lupa průměr 97mm

#1

Příspěvek od krtek.cb »

Hoj, mám k vám takový další prdlý dotaz. Protože od dob kdy jsem našel toto forum a hltám tu vaše poznatky, netoužím po ničem jiném než po nějakém tom dalekohledu. Peníze na něj ale bohužel momentálně nemám, tak jediná cesta je asi vlastní výroba. Jediné vyduté zrcadlo co jsem v domě našel má sice průměr 126mm, ale je na vydloubávání jebáků, což asi z vesmírem nemá nic společného. Našel jsem na půdě 2 lupy. Obě mají průměr 97mm ale jedna má výšku 30mm a druhá má výšku 20 mm. Obě jsou teda z jedné strany placaté. Nemáte někdo ponětí z čeho to může být? Víc by mě teda zajímalo zda-li by se z nich dalo spáchat nějaké to kukátko. Všem z ocelovýma nervama co mi odpovědí velice Děkuji :)
SkyWatcher 200/1200
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Lupa průměr 97mm

#2

Příspěvek od KDan »

Obávám se, že z toho skoro určitě nic použitelného jako jen trochu slušný dalekohled vyrobit nepůjde.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Lupa průměr 97mm

#3

Příspěvek od MilAN »

krtek.cb : tak , jak to popisuješ, se nejspíš jedná o čočky z kondenzoru zvětšovacího přístroj. Ohnisko čočky bych tipoval do max 15 cm. A je to naprosto nepoužitelné na zobrazování čehokoliv.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
krtek.cb
Příspěvky: 12
Registrován: 06. 01. 2011, 21:34

Lupa průměr 97mm

#4

Příspěvek od krtek.cb »

Sakryš, ja mám peška. Našel jsem tady v Jičíně hvězdárnu, tak holt budu muset chodit koukat na hvězdičky tam no. Když já chci taky dalekohled Sem měl napsat ježíškovi. Ale jednou ....... jednou bude Díky no
SkyWatcher 200/1200
Josef  II

Lupa průměr 97mm

#5

Příspěvek od Josef  II »

Jestli si troufáš postavit menšího Newtona,tak ti můžu nabídnout za poštovné zrcadlo 120/600,,zrcadlo je parabolizované a pohliníkované,mám tady doma toho trochu víc,tak co s tím.
Uživatelský avatar
krtek.cb
Příspěvky: 12
Registrován: 06. 01. 2011, 21:34

Lupa průměr 97mm

#6

Příspěvek od krtek.cb »

Tak na tohle nevím ani co napsat. Snad jen ano a děkuji. Tohle jsem teda nečekal, ale byl bych ti velice vděčný. Já tady dumám i nad sebemenčím kukátkem kterým bych mohl prokoukávat to co mám od malička tak rád.
SkyWatcher 200/1200
Uživatelský avatar
lada ulitej
Příspěvky: 19
Registrován: 27. 06. 2009, 21:19

Lupa průměr 97mm

#7

Příspěvek od lada ulitej »

K tomu Jíčínu - návštěva ještě před rekonstrukcí a naprostá spokojenost , nyní plánuji opět po čase vejlet do Jíčína jen jak se naskytne pěkné nebe a čas. :)
Josef  II

Lupa průměr 97mm

#8

Příspěvek od Josef  II »

Když,tak napiš do sz svoji adresu.
Odpovědět