Stránka 3 z 3

Re: 180-200mm objektiv pro astrofoto

Napsal: 25. 02. 2026, 22:03
od dablik
Tak tohle se mi libi

Re: 180-200mm objektiv pro astrofoto

Napsal: 26. 02. 2026, 21:27
od Honza Ebr (honza42)
70-200/4L je nejlepší levnej 200mm objektiv kterej jsem kdy viděl. Na to, že je to zoom, je to úplně neuvěřitelný, co to dělá, je to famózní na krajiny i na makro. Vždycky je mi líto, když je někde hezkej výhled, kterej je na něj moc širokej :) Ale samozřejmě nároky na astro jsou jinde - na hraní a testy kamer byl ale vždy skvělej.

Zajímavý zjištění pro nás byl velkej rozdíl mezi Samyangem 135/2 a Zeissem 135/2 - Samyang na velký 36x36 mm kameře má nesrovnatelně lepší PSF - ale zas má trochu horší kompenzaci v Bčku.

Re: 180-200mm objektiv pro astrofoto

Napsal: 11. 04. 2026, 22:05
od Miloš Žák
Honza Ebr (honza42) píše: 26. 02. 2026, 21:27 70-200/4L je nejlepší levnej 200mm objektiv kterej jsem kdy viděl.
Měl jsem ho a za ty prachy super sklo. Teď provozuju 70-200/2.8 L IS USM. Tu f/4 jsem na astro clonil na f/5 aby úplně zmizela barevná vada. Tu f/2.8 cloním na f/4, stejně jako jsem na f/4 clonil 200/2.8 L USM II. Pak barevná vada v podstatě zmizí.