NGC 7293 - Helix
NGC 7293 - Helix
Láďo tak ten Helix nemá chybku ::) Skvělá práce.Bíba 75 
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
NGC 7293 - Helix
To GaP a Biba 75, děkuji za reakce. Hodně mi pomohlo počasí, že byla poměrně klidná obloha.
LadaS
LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
NGC 7293 - Helix
Co je ale hlavní že zase začínáš fotit i když já mám co říkat. :-[ Velmi pěkný snímek a těším se na další. 
MartinV
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
NGC 7293 - Helix
MartinV napsal: Co je ale hlavní že zase začínáš fotit i když já mám co říkat. :-[ Velmi pěkný snímek a těším se na další. 
MartinV
Ahoj Martine,
taky jsem rád že zase můžu fotit. Chybělo mi to.
LadaS
MartinV
Ahoj Martine,
taky jsem rád že zase můžu fotit. Chybělo mi to.
LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
NGC 7293 - Helix
To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
- BiF
- Příspěvky: 1191
- Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
- Bydliště: Trhové Sviny
- Věk: 54
- Kontaktovat uživatele:
NGC 7293 - Helix
Taky se přidám. Moc pěkné.
Franta
Franta
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
NGC 7293 - Helix
masina napsal: To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
Foceno je to CCD QHY8, vyfotit se to dá samozřejmě i DSRL, jaké tu používá většina lidí, co se věnují fotografováním oblohy. Projdi si sekci o fotografování, tam jsou veškeré informace k astrofotografii, sem se to nehodí.
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
Foceno je to CCD QHY8, vyfotit se to dá samozřejmě i DSRL, jaké tu používá většina lidí, co se věnují fotografováním oblohy. Projdi si sekci o fotografování, tam jsou veškeré informace k astrofotografii, sem se to nehodí.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
NGC 7293 - Helix
Doufám, že by to šlo ještě lépe, líbí se mi totiž, že už tam vylézá i ta vnější obálka.. tak co Láďo, půjde to příště delší expozicí a více potahat? Popř. uveřejni verzi ne na krásu ale zobrazující detaily 
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
NGC 7293 - Helix
MaG napsal: Doufám, že by to šlo ještě lépe, líbí se mi totiž, že už tam vylézá i ta vnější obálka.. tak co Láďo, půjde to příště delší expozicí a více potahat? Popř. uveřejni verzi ne na krásu ale zobrazující detaily 
Určitě by to šlo lépe, hlavně by to chtělo víc expozic. Já jsem začal fotit pozdě a tak mě omezilo svítání. Chtělo by to, až bude opět dobrý seeing, tak ji zkusit znovu a natáhnout expozici.
Určitě by to šlo lépe, hlavně by to chtělo víc expozic. Já jsem začal fotit pozdě a tak mě omezilo svítání. Chtělo by to, až bude opět dobrý seeing, tak ji zkusit znovu a natáhnout expozici.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
NGC 7293 - Helix
Musím se připojit ke gratulaci, moc pěkný snímek. Zrovna jsem ji chtěl taky fotit, ale počasí to chtělo jinak Na to že je to složenina z 10ti snímků tak je to slušné, i když je to CCD kamera. Zajímalo by mě co by se z toho dalo dostat, kdyby se expozice protáhly třeba na 15 minut a fotilo by se celou noc (popř. co poloha objektu dovolí)
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
NGC 7293 - Helix
masina napsal: To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
No já nevím, hodně záleží jaké máš finance a představy, projdi si místní astrofoto borce jaké mají přístroje a uvidíš. Většina z nich mají vlastní internetové stránky, podívej se jaké mají vybavení a jaké snímky z toho dělají.
Chtělo by si ujasnit jaký typ objektů chceš fotit, Měsíc, planety, Deepsky, širokouhlé snímky apod.
Na každý typ většinou jiný dalehled
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
No já nevím, hodně záleží jaké máš finance a představy, projdi si místní astrofoto borce jaké mají přístroje a uvidíš. Většina z nich mají vlastní internetové stránky, podívej se jaké mají vybavení a jaké snímky z toho dělají.
Chtělo by si ujasnit jaký typ objektů chceš fotit, Měsíc, planety, Deepsky, širokouhlé snímky apod.
Na každý typ většinou jiný dalehled
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
NGC 7293 - Helix
Jak jsem naznačoval, že jsem ji také snímal, tak ji sem ještě dodatečně vkládám. Sic se nedá měřit s těmi, co jsou zde vystaveny, ale stejně na 200mm objektiv bych ani nemohl chtít víc.
Více na klik náhledu.
Pavel Gaugg.
Více na klik náhledu.
Pavel Gaugg.
SeeStar_S50
NGC 7293 - Helix
Pavle na to že je to focené 200 mm objektivem z okna tak je to velmi slušné. Už se těším až vylezeš z toho okna ven a nafotíš něco větším ohniskem, zrovna tento objekt by si toho tvého Newtona zasloužil. Jen taková maličká připomínka, ořízni trochu větší rozlišení. Na pravé straně ti vylezly artefakty při skládání snímků.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
NGC 7293 - Helix
Vidíš toho jsem si nevšiml, nevadí, vždyť to stejně není žádný zázrak. Alespoň je vidět jak nepřesně mám doma ustavenou montáž
. Jinak nějaké ty Newtonoviny mám už taky, jen nemám čas to zpracovat, tak někdy v průběhu tohoto měsíce.
Pavel.
Pavel.
SeeStar_S50
NGC 7293 - Helix
Tak posledni verze posledniho snimku z vyletu na JihJe to kompozice 2 x 480s DSLR 20Dm + cca 2.5 hodiny LRGBHa Konihlavuv Atik 314L+.
1200x800 px:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg
Myslim ze se to docela nenasilne povedlo spojit pri zachovani puvodniho sirsiho pole...
1200x800 px:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg
Myslim ze se to docela nenasilne povedlo spojit pri zachovani puvodniho sirsiho pole...
Pavel Vabrousek