NGC 7293 - Helix

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

NGC 7293 - Helix

#16

Příspěvek od Bíba75 »

Láďo tak ten Helix nemá chybku ::) Skvělá práce.Bíba 75 ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 7293 - Helix

#17

Příspěvek od ladaS »

To GaP a Biba 75, děkuji za reakce. Hodně mi pomohlo počasí, že byla poměrně klidná obloha.

LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

NGC 7293 - Helix

#18

Příspěvek od MartinV. »

Co je ale hlavní že zase začínáš fotit i když já mám co říkat. :-[ Velmi pěkný snímek a těším se na další. ;)

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 7293 - Helix

#19

Příspěvek od ladaS »

MartinV napsal: Co je ale hlavní že zase začínáš fotit i když já mám co říkat.  :-[ Velmi pěkný snímek a těším se na další. ;)

MartinV
Ahoj Martine,
taky jsem rád že zase můžu fotit. Chybělo mi to.

LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
masina
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 03. 2004, 01:59

NGC 7293 - Helix

#20

Příspěvek od masina »

To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1191
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 54
Kontaktovat uživatele:

NGC 7293 - Helix

#21

Příspěvek od BiF »

Taky se přidám. Moc pěkné.
Franta
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 7293 - Helix

#22

Příspěvek od ladaS »

masina napsal: To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
Foceno je to CCD QHY8, vyfotit se to dá samozřejmě i DSRL, jaké tu používá většina lidí, co se věnují fotografováním oblohy. Projdi si sekci o fotografování, tam jsou veškeré informace k astrofotografii, sem se to nehodí.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

NGC 7293 - Helix

#23

Příspěvek od MaG »

Doufám, že by to šlo ještě lépe, líbí se mi totiž, že už tam vylézá i ta vnější obálka.. tak co Láďo, půjde to příště delší expozicí a více potahat? Popř. uveřejni verzi ne na krásu ale zobrazující detaily ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 7293 - Helix

#24

Příspěvek od ladaS »

MaG napsal: Doufám, že by to šlo ještě lépe, líbí se mi totiž, že už tam vylézá i ta vnější obálka.. tak co Láďo, půjde to příště delší expozicí a více potahat? Popř. uveřejni verzi ne na krásu ale zobrazující detaily ;)
Určitě by to šlo lépe, hlavně by to chtělo víc expozic. Já jsem začal fotit pozdě a tak mě omezilo svítání. Chtělo by to, až bude opět dobrý seeing, tak ji zkusit znovu a natáhnout expozici.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

NGC 7293 - Helix

#25

Příspěvek od deavi »

Musím se připojit ke gratulaci, moc pěkný snímek. Zrovna jsem ji chtěl taky fotit, ale počasí to chtělo jinak Na to že je to složenina z 10ti snímků tak je to slušné, i když je to CCD kamera. Zajímalo by mě co by se z toho dalo dostat, kdyby se expozice protáhly třeba na 15 minut a fotilo by se celou noc (popř. co poloha objektu dovolí)
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

NGC 7293 - Helix

#26

Příspěvek od deavi »

masina napsal: To jsou prekrasne snimky.Jakymi fotoaparaty je to foceno, jake vybaveni je potreba.Chtel bych take zacit s astrofoto.Pemyslim o koupi fotaku ale jakeho??
Predem vsem diki za odpovedi a typy na koupe.
No já nevím, hodně záleží jaké máš finance a představy, projdi si místní astrofoto borce jaké mají přístroje a uvidíš. Většina z nich mají vlastní internetové stránky, podívej se jaké mají vybavení a jaké snímky z toho dělají.
Chtělo by si ujasnit jaký typ objektů chceš fotit, Měsíc, planety, Deepsky, širokouhlé snímky apod.
Na každý typ většinou jiný dalehled

http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 7293 - Helix

#27

Příspěvek od GaP »

Jak jsem naznačoval, že jsem ji také snímal, tak ji sem ještě dodatečně vkládám. Sic se nedá měřit s těmi, co jsou zde vystaveny, ale stejně na 200mm objektiv bych ani nemohl chtít víc.



Více na klik náhledu.

Pavel Gaugg.
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

NGC 7293 - Helix

#28

Příspěvek od deavi »

Pavle na to že je to focené 200 mm objektivem z okna tak je to velmi slušné. Už se těším až vylezeš z toho okna ven a nafotíš něco větším ohniskem, zrovna tento objekt by si toho tvého Newtona zasloužil. Jen taková maličká připomínka, ořízni trochu větší rozlišení. Na pravé straně ti vylezly artefakty při skládání snímků.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 7293 - Helix

#29

Příspěvek od GaP »

Vidíš toho jsem si nevšiml, nevadí, vždyť to stejně není žádný zázrak. Alespoň je vidět jak nepřesně mám doma ustavenou montáž :D. Jinak nějaké ty Newtonoviny mám už taky, jen nemám čas to zpracovat, tak někdy v průběhu tohoto měsíce.

Pavel.
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

NGC 7293 - Helix

#30

Příspěvek od Vabra »

Tak posledni verze posledniho snimku z vyletu na JihJe to kompozice 2 x 480s DSLR 20Dm + cca 2.5 hodiny LRGBHa Konihlavuv Atik 314L+.



1200x800 px:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg

Myslim ze se to docela nenasilne povedlo spojit pri zachovani puvodniho sirsiho pole...
Pavel Vabrousek
Odpovědět