Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#61

Příspěvek od QQ »

MilAN napsal:
Jasně. Napsal jsem to moc zkratkovitě. Já - jako hvězdárna - ;D = jednotka  -nemám právní subjektivitu.
Já jako hvězdárna (pozorovatelna) nemám právní subjektivitu, ale mám ji jako občan, coby zřizovatel té hvězdárny. A tím jsem zároveň pozorovatelna i zřizovatel, tedy zpravodajská jednotka.
Citace:
2. Okruh zpravodajských jednotek, které mají zpravodajskou povinnost
Hvězdárny, planetária a astronomické pozorovatelny zřizované organizačními složkami státu, kraji, městy, obcemi a dalšími subjekty.

Volně přeloženo: zpravodajská jednotka je pozorovatelna zřízená kýmkoli.

-----------------------------------------------------
Pěkně jsme to zamotali :). Abychom nakonec nezjistili, že jsme sami sobě dedečky, alias zřizovateli, kteří se prostě na světe "vyskytli". ;D

Ze zkušenosti znám, že toto je taky dobrá obrana před ouřadama. Zamotat to jak se to dá, odvolávat se na různé zákony a vyhlášky a oni nakonec ustoupí, protože sami kolikrát neví která bije, jelikož dělají "jen svou práci". :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24367
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#62

Příspěvek od MilAN »

Já bych měl na závěr takovou záludnou otázku : co to je hvězdárna ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#63

Příspěvek od QQ »

S tím závěrem plně souhlasím! Už jsme té výkazové blbosti věnovali daleko víc času než si zasloužila.
>:( >:( >:(
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#64

Příspěvek od Risben »

MilAN napsal: Já bych měl na závěr takovou záludnou otázku : co to je hvězdárna ?To je takový domeček plný  úředníků, kteří vyplňují dotazníky různýmy nesmysly, protože díky tomu nemají čas na řádné pozorování ;D.
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#65

Příspěvek od VK »

Já bych - ve shodě se SKYMASTEREM - zavedl poplatek, který by hradili úřady astronomům (amatérům, lidovým hvězdárnám, pozorovatelnám "zřizovaným kýmkoli", ...) za vyplňování dotazníků. Vždyť nás to opravdu stojí čas (a peníze).

A jestli to od nás někdo chce, tak ať nám za to zaplatí. Úředníci taky berou plat.

V. K.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2890
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#66

Příspěvek od Homer »

Kolegové, opravdu Vám nerozumím, proč se tím stále trápíte.....Znova doporučuji kašlat na to. Zákonofárce rozhodně "dalšími subjekty" nemyslel soukromé osoby a pokud si to úřednice myslí, ať to prokáže závazným stanoviskem orgánu, který je oficiálním vykladačem příslušné vyhlášky či zákona. Každý z Vá, pokud chce, s může zárovrň napsat ombudsmanovi dotaz, či stížnost, zda je správné, aby byla fyzická osoba provozující soukromě svůj koníček, nucena k takovýmto hlášením s tímto odůvodněním. Pokud Motejl odpoví že ano, není co řešit a je na každém, zda na to nude dál kašlat nebo ne, a pokud odpové že ne, tak pošlete kopii paní úřednici se srdečným podzravem a žádostí, že si nepřejete být dál tyranizováni.
Další možností je dotaz na ministryni kultury, ministra bez portfeje pro legislativu atd. Do vyřízení stížnosti bych na urgence odpovídal tak, že čekáte na odpověď na své podání, které jste učinili tam a tam.....Homer
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Roční výkaz o hvězdárně - dělejte své hobby tajně!

#67

Příspěvek od kavka »

Rok se sešel s rokem a je to tu zase >:(
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Odpovědět