Pozorování planet
Re: Pozorování planet
Saturn jsem kdysi dávno dal s C 14. To ale asi není žádné překvapení. Pohled mě ovšem k opakování neinspiroval. Ale byl tam, včetně prstence.
Refraktor TEC 160 FL (160/1120), SCT C14 (356/3910)
Re: Pozorování planet
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
- Zbych
- Příspěvky: 1688
- Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
- Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozorování planet
Co si pamatuji na planety za dne, tak s terestrickými není problém (to by neměl mít nikdo snad v téměř žádném průměru), Jupiter je taky vždy krásně viditelný. Se Saturnem jsem nejednou bojoval, ale už si přesně nepamatuji na situace. Jednou to bylo binem hodně nízko u obzoru po západu Slunce, to jsem nedal i spíš kvůli oparu. Uran byl náročnější a až když trochu zalezlo Slunce…, Neptun jsem tuším nikdy za dne nezkoušel, za soumraku ano, byl vidět.
Ale je to spíš mimo Venuše (a někdy i Merkuru) o tom, říci si "viděl jsem planetu za dne." Jinak nic moc. "Když to srovnám s tím výletem na Kokořín."
Ale je to spíš mimo Venuše (a někdy i Merkuru) o tom, říci si "viděl jsem planetu za dne." Jinak nic moc. "Když to srovnám s tím výletem na Kokořín."
Re: Pozorování planet
Pred chvilou som videl Venusu aj Jupiter triedrom 12x50, Slnko este 6 st. vysoko. V oboch pripadoch po cca 10s "zametania"...
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pozorování planet
Díky za vaše zkušenosti. Nejzajímavější jsou pro mě samozřejmě situace, kdy Slunce bylo hodně vysoko, tedy za dne, kdy je Slunce ještě hodně vysoko na obloze, takové úlovky mě zajímají nejvíc. Samozřejmě že za dne je i když je Slunce pod 10 stupňů nad obzorem, ale to už bych čekal při velké elongaci jako snadný úkol.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Pozorování planet
Podařilo se mi před pár minutami najít Merkur. Nejprve v 15x70 a po několika pokusech i v 8x32. Leží ve směru vpravo mírně nad prodlouženou spojnicí Venuše a Jupiteru, v podobné vzdálenosti těchto dvou jasných planet.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Astrofotky
Re: Pozorování planet
Díky za upozornění!
Také jsem ho teď dal - viz můj příspěvek ve vlákně Merkur.
Také jsem ho teď dal - viz můj příspěvek ve vlákně Merkur.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
Re: Pozorování planet
Pár minut nato už byl vidět i volným okem
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Astrofotky