Venuse + Plejady

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Venuse + Plejady

#31

Příspěvek od Franta62 »

Opravdu super fotka, hezké a nápadité. A vlastně Venuše, Plejády a Starlink-plejády !!! :D :D :D
Jsem jenom zvědav, až začnou Alonovi ty vysloužilé družice z nízkých drah padat, zda je nezačne prodávat jako "meteorický déšť" na objednávku, třeba k narozeninám. Údajně si mají zachovat až do posledního okamžiku své aktivní činnosti malou zásobu paliva na usměrnění oblasti dopadu po jejich zániku.
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Venuse + Plejady

#32

Příspěvek od Franta62 »

LukasNestak : Náhodou dobrá fotka, jen bych trochu ubral na halu okolo hvězd, ale s citem. Vizuálně vjemově se tím obrázek trochu zostří. No a že Ti Venuše málem vypálila díru do čipu ? Hold -4,2magnitudy jsou -4,2magnitudy. Ten dynamický nepoměr vůči Plejádám je obrovský. Taky jsem si myslel, že udělám HDR snímek, kdy na pozadí prokreslených Plejád bude krásný srpek zářící Venuše jako planety...... To by již ale nebylo HDR astrofoto, ale normální fotomontáž a nepůsobilo by to přirozeně. Pokud byl na snímku jakýs-takýs rozmázlý srpek Venuše, nebylo po hvězdách v Plejádách ani vidu ani slechu. Pokud náhodou ano, vypadaly 2 nejjasnější jako hot-pixely. Výsledek byl víc než žalostný. :(
Takže v klidu - nezoufej, za mně dobrý :)

Roman (Rick) : super fotka a výborná kompozice - působí dojmem, jako někde z buše v Namibii, opravdu povedené !!!
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 41

Re: Venuse + Plejady

#33

Příspěvek od LukasNestak »

Tak tajne som dúfal že UHCčko "ukľudní" Venušu trochu viac + že vylezie niečo z poza Plejád, no nestalo sa. Ono ten pointačný ďalekohlad nie je na foto :) už pri snímači ASI 120mm deformuje hviezdy pri kraji a to čo sa deje pri 3/4 snímači je extrém :)
Neviem či je to vôbec dublet, asi tam je strčená iba jedna uvivezálna šošovka z lupy :lol:
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Venuse + Plejady

#34

Příspěvek od MilAN »

Je to achromatický světelný dublet. Co bys od toho chtěl - má to vykreslit pole pointačního okuláru a to pro malá zvětšení. Ne pro 4 um pixely a velké pole kamery- navíc rovné. Na to potřebuješ objektiv tak alespoň 20x dražší. A minimálně ořezat propustnost UV/IR filtrem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Nascarphone
Příspěvky: 284
Registrován: 17. 08. 2011, 20:53
Bydliště: Praha Letňany
Věk: 36

Re: Venuse + Plejady

#35

Příspěvek od Nascarphone »

Zdravím, tak jsem to také zkusil, bohužel jsem to zjistil poněkud pozdě - uniklo mi to - škoda.
Plejády a Venuše 12x30s B.jpg
Plejády a Venuše 12x30s B.jpg (1.02 MiB) Zobrazeno 838 x
Cel 9.25+hyperstar; canon eos-m 12x30s ISO 100; bohužel jsem nevyndal filtr, takže na Venuši udělal vrstevnice. Bylo to jen tak tak a už by se to nevešlo. Kdo chce, tak 1:1 v novém okně.
Celestron RASA 11; C9.25+hyperstar; SW 50ED Evoguide; TS 102/714
Daystar Quark Chromosphere
SW EQ-8R Pro; Nexstar Evo
ZWO ASI 1600MMC; 2600MC; 2600MM; 174MMC
APM 20x80 ED Triplet
http://astrofotky.cz/~LiJak
https://www.flickr.com/photos/193485630@N06/
Odpovědět