Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#1

Příspěvek od Peter Polakovic »

Ahojte, chcel by som sa podelit o jeden zlepsovak, ktory sa mi velmi osvedcil...

Dlho som spojenie astronomickej techniky a pocitaca riesil aktivnymi USB predlzovackami a USB hubmi a nikam to neviedlo. Cele to bolo velmi nespolahlive, casto aj niekolko krat za noc sa niektore zariadenie zaseklo a nepomohlo nic, len vsetko porozpajat, restartovat pocitac a v spravnom poradi zase pozapajat a pri kazdej chybe cele opakovat (hlavne kamery QHY inak nenabehli). O tom, ze som na tom pocitaci potreboval niekedy robit aj nieco ine a v podstate som nemohol ani nehovorim.

Pred par mesiacmi som v Alze kupil minipocitac ZOTAC ZBOX SD-ID12 (za cenu lepsieho USB hubu, vyhovie asi kazdy podobny), jeho drziak suchymi zipsami pripevnil na nohu montaze, vsetky zariadenia zapojil priamo do jeho 6 USB portov a od montaze do domu natiahol ethernetovy kabel. Na minipocitaci mam nainstalovane Windows7 a vsetok potrebny softver a pohodlne to ovladam cez remote desktop z akehokolvek ineho pocitaca v dome, dokonca aj z tych s Mac OS.

Od vtedy sa mi nestalo, ze by vsetky zariadenia nepracovali bez problemov celu noc a ja mozem pri foteni spat :-)

Vypada to asi takto...


GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
Fulleren
Příspěvky: 60
Registrován: 08. 10. 2009, 12:08

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#2

Příspěvek od Fulleren »

Paradna vec chlape...a myslim si, ze aj velmi dobry napad ;). Tento pocitac som uz videl tiez, nasadeny v podobnom pripade, ale v pracovnej sfere.
Lidlskop, Lidlbino, CG5 ADV GOTO, phillips SPC900NC
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 428
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#3

Příspěvek od Jarous1 »

Peter Polakovic:

Vypadá to super ! Jenom ty skoro 4tis Kč mi jako cena "za USB hub" moc nepřijde A HDD do toho, RAM atd.
Plus k tomu ještě licence za Windowsy, a jsme cenově už kdovíkde...
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#4

Příspěvek od Peter Polakovic »

No pravda je, ze pamati, diskov a podobnej bizuterie sa mi doma povaluje dost a to som nekupoval.

Na druhej strane USB hub, ktory utiahne viac ako dve cez USB napajane zariadenia (alebo dodatocny zdroj) a aktivne predlzovacky nestali o moc menej.

No a na tretej strane, aj tie premrhane noci maju svoju cenu :-)
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#5

Příspěvek od Karell »

A když si nainstaluješ třeba TeamViewer, můžeš to kontrolovat i prostřednictvím mobilu odkudkoliv. Už jsem to praktikoval i tak, že jsem sestavu nechal u domu fotit a na 15 km vzdáleném místě pozoroval DSO a jen se občas podíval, že všechno běží tak jak má. ;)
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Minipocitac pre riadenie astronomickej techniky

#6

Příspěvek od Peter Polakovic »

Ano, mam nieco podobne na telefon, ale to je naozaj tak akurat na to, aby som rano, ked zacinaju okolo lietat vtaci zaparkoval dalekohlad dierou dole a nemusel vyliezat z postele :-)
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Odpovědět