Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#1

Příspěvek od Typek »

Vzhledem k letošní zatím houby zimně co se týče sněhu(teda aspoň tady v beskydech) mě napadla taková menší šílenost a to udelat nejké koukání v horách...
Napadají mě dvě varianty...

Smrk - GPS 49°30'29.507"N, 18°22'13.625"E
                 - 1276 m.n.m.
-to je ta extrémnější varianta která bude potřebovat spíš už teplejší počasí protože cesta na vrchol je takový menší turistika(5Km od v.n. Šance, převýšení 700m) a proto už to bude chítít odtátý příp. sníh a taky nebude možnost se skočit ohřát např do auta. Na vrcholu je menší "louka" cca 30x30m s hodně slušným rozhledem na všechny strany.. nevýhodou je že je tak vidět i na sever i když kleč okolo louky je jistá clona (F-M, Ostrava)
Galerie ZDE
Kvůli velké vzdálenosti a tedy i menší přístroje je lepší druhá varianta.

Vysoká -GPS 49° 24’ 14.00’’   18° 21’ 40.00’’
                    - 1024 m.n.m.

Tato varianta je pohodlnější jednak proto, že od parkoviště je to jen ani né 2km cesto s převýšením cca 200m. na vrcholu taky menší louka(viz galerie) a výhled taky až na menší smrky. Galerie a Panorama z vrcholu


Těším ne přápadné návrhy na lepší místo a samoržejmě doufám, že se najdou dobrodruhové co by toužili po pozorování v celkem slušné výšce a taky že se nějak domluvíme  ;).
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4216
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#2

Příspěvek od biker.fm »

Napad to neni spatny, jen by me zajimalo jak bych sebou tahal eq-6 + veskere to haraburdi s tim spojene a to minimalne 2 km :-(
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#3

Příspěvek od Typek »

no pokud by už nebyl sníh není problém vzít nejakou malou kárku/vozýček/dvoukolák a dovézt to ty dva kiláky.. já osobne bych nejspíš vzal jen 15*70 pac lidlskop je hádám zbytečný to rači pomůžu s přenosem někomu s lepší technikou ;)

momentálne jde spíš o to zjistit kdo má zájem a detaily by se pozdeji domluvily :)
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4216
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#4

Příspěvek od biker.fm »

Toz ja su pro, v Beskydach som este nebyl na astro kukanu ;-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#5

Příspěvek od MaG »

biker.fm napsal: Napad to neni spatny, jen by me zajimalo jak bych sebou tahal eq-6 + veskere to haraburdi s tim spojene a to minimalne 2 km :-(Byli jsme na vrcholu Krkonoš asi 5 km pěšky. Myslím, že příště to taky neponesem v ruce. V plánu je malá kárka popř. v zimě boby/lyže :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#6

Příspěvek od cibess »

Na Vysoků bych zajel, pokud tedy bude příznivé počasí a domluvíte se, rád se přidám!
Tož tak na tom světě.
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#7

Příspěvek od ladis »

Drive bych hned prijel, ale v soucasne situaci po 3 operacich kolene jsem rad, ze ujdu 2km po rovine a to obcas s bolestma. Takze podobne akce, kde nemohu pozorovat primo od auta, u me nepripadaji v uvahu.

Ale drzim Vam palce!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#8

Příspěvek od Typek »

cibess:
Výborné že se najde nekdo i zrochu z dálky všiml jsem si že i uspožádíváte nejaké koukání v tématu Bílíé Karpaty II tak jestli vám to klapne tak se na té akci můžeš poptat jestli by nechtel nekdo přijet přece jen když už by jsi jel ty můžeš přibrat ješte někoho ;)

ladis:
no když už tam bude nejaká kárka na dopravu techniky tak proč by sme te tam nemohli dovézt taky Musíme si přece pomáhat :D
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#9

Příspěvek od cibess »

Výborné že se najde nekdo i zrochu z dálky  Smiley všiml jsem si že i uspožádíváte nejaké koukání v tématu Bílíé Karpaty II tak jestli vám to klapne tak se na té akci můžeš poptat jestli by nechtel nekdo přijet přece jen když už by jsi jel ty můžeš přibrat ješte někoho  Wink
S tím vláknem Bílé karpaty II. to vypadá tak, že momentálně jsou cca 3 lokality. Budeme se snažit testnout každou z nich a pak se uvidí. Ale k těm Beskydům. Na vysokou to mám z domu cca 70 km, pokud počítám s tím, že pojedu přes Velké karlovice a Makovský průsmyk. Což znamená to, že budu maximálně závislý na počasí a na tebou zmíněné sněhové pokrývce. Pokud by byla zima kopií těch dvou předchozích (tedy vůbec nebyla) pak bychom po novém roce mohli něco skutečně spáchat. Určitě bych vzal svoji 114ku, je to sic kukátko, ale lepší než nic co? Do konce tohoto roku to asi určo nedám, pač mám poměrně dost učení. Takže se zde ještě domluvíme a věřím, že se nám to podaří zrealizovat.  ;)
Jo a ještě jedna věc, kterou jsi zmiňoval. Pokud bude mít kdokoliv z okolí mého bydliště zájem o výlet do Beskyd, pak ho samo vemu sebou.

Jo a ještě jedna věc, poraďte mi, jak vložit link tak, aby se nezobrazovala celá adresa.....přes klasické <a href=........mi to nefunguje :-(
Tož tak na tom světě.
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#10

Příspěvek od Typek »

Já odobně bych tu akci zrealizoval hlavně na základě počasí takže klidně i ted už v lednu pokud bude tak jak je teď 10° přes den a nebo i klidne počkal do března a spojil to s messierovým maratonem.. jak říkám záleží na počasí ale nejdůležitější je se dohodnout ;)

a k to mu vkládání linku... použiješ normálně tady ale s menší úpravou....
1)do první závorky napíšeš [url=LINK]
2) mezi základní dvě závorky vložíš zánev který chceš aby se zobrazil jako text odkazu [url ] TEXT [ /url]
3) hotovo [url=LINK] TEXT [ /url ]
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#11

Příspěvek od cibess »

použiješ  normálně tady ale s menší úpravou....  
1)do první závorky napíšeš [url=LINK]
2) mezi základní dvě závorky vložíš zánev který chceš aby se zobrazil jako text odkazu [url ] TEXT [ /url]
3) hotovo [url=LINK]  TEXT [ /url ]
Funguje to perfektně, děkuji za radu mnohokráte  ;)
Tož tak na tom světě.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4216
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#12

Příspěvek od biker.fm »

Koukam ze se nas asi sejde vice, mozna by bylo fajn aby kazdy, kdo by chtel prijet, dal info co bude mit sebou za kukatko, at se treba nesejde 10x stejny dalekohled :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#13

Příspěvek od cibess »

Koukam ze se nas asi sejde vice, mozna by bylo fajn aby kazdy, kdo by chtel prijet, dal info co bude mit sebou za kukatko, at se treba nesejde 10x stejny dalekohled Smiley
Typek už napsal, že veme triedr, já vemu GS 280 114/900 plus samosřejmě triedr. Pokud se ovšem půjde na smrk, tak to s tou 114kou ještě přehodnotím..... ::)
Tož tak na tom světě.
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#14

Příspěvek od Typek »

Ano jak jsem psal budu brát triedr protože s ním mám subjektivně větší dosah než s lidlskopem kt má stejný průměr ;)

Ohledne toho že jsem na začátku psal dvě varianty... oba kopce jsou tady už dlouho a ješte dlouho budou takže tím že se vybere Vysoká neznamená že Smrk už nemá šanci....

Klidně bych přednostně vybral tu Vysokou jednak díky menší náročnosti a taky pohodlí a další nov se může vyrazit na Smrk takže pokud s tím souhlasíte připíšu do názvu tématu "Vysoká 1024m.n.m" a najde se třeba i více příznivců ;)
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Beskydy jaro 2009 - Vysoká 1024 m.n.m

#15

Příspěvek od cibess »

Ano jak jsem psal budu brát triedr protože s ním mám subjektivně větší dosah než s lidlskopem kt má stejný průměr Wink

Ohledne toho že jsem na začátku psal dvě varianty... oba kopce jsou tady už dlouho a ješte dlouho budou takže tím že se vybere Vysoká neznamená že Smrk už nemá šanci....

Klidně bych přednostně vybral tu Vysokou jednak díky menší náročnosti a taky pohodlí a další nov se může vyrazit na Smrk takže pokud s tím souhlasíte připíšu do názvu tématu "Vysoká 1024m.n.m" a najde se třeba i více příznivců Wink

Podepisuji v plném rozsahu ;)
Tož tak na tom světě.
Odpovědět