Pozorovali jste to také

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Vasek III.
Příspěvky: 47
Registrován: 20. 01. 2005, 13:10

Pozorovali jste to také

#1

Příspěvek od Vasek III. »

Při dnešní mé cestě do práce jsem z okna autobusu pozoroval východní obzor s uspokojením, že už obloha světlá a tak se přiblížil čas, kdy budu chodit do práce za světla. ;D Najednou, tak 5° nad východním obzorem něco zazářilo, napadlo mě Venuše, ale hned jsem to zapudil, protože ta byla tou dobou hluboko pod obzorem. Vzápětí to opět zhaslo. Má úvaha tedy směřovala na ISS, ale když jsem se koukal na přelety, tak nic, koukám na irídium, taky nic. Nepozoroval jste někdo tento úkaz také? Bylo to cca v 5:10.?
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 242
Registrován: 05. 04. 2002, 15:32
Bydliště: Řevnice
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Pozorovali jste to také

#2

Příspěvek od Jakub »

Ano, po pozorování zákrytu jsem při balení pozoroval krásný meteor. Začátek cca na az. 70° ve výšce cca 10° a jeho dráha vedla svisle vzhůru směrem k Denebu, kde +/- také ukončil svoji pouť. Jasnost si netroufnu odhadnout, ale domnívám se, že -4 (Venuše) mohl mít. Letěl pěkně pomalu a plynule se zjasňoval. Bohužel sem nekoukl na hodinky ale mohlo být 4:55 +/- 2 minuty
CANON EOS 5D, 70 - 200, Sky-Watcher Star Adventurer
Vasek III.
Příspěvky: 47
Registrován: 20. 01. 2005, 13:10

Pozorovali jste to také

#3

Příspěvek od Vasek III. »

Tak to jsem bohužel neviděl.

Úkaz o kterém jsem psal se stal až dýl. Autobus vyjíždí v 5:08, takže to muselo být až potom. Navíc to bylo těsně nad horizontem. Jasnost bych odhadoval cca na tu Venuši. Rychlost cca ISS a byla to skutečně krátká doba, takže jsem podezříval to Iridium. Ještě mě napadají nějaká poziční světla nějakého letadla, ale nidky jsem tam v těch místech nic podobného neviděl a to už tam jezdím pěkných pár let. ;D
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 242
Registrován: 05. 04. 2002, 15:32
Bydliště: Řevnice
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Pozorovali jste to také

#4

Příspěvek od Jakub »

Aha, tak tohle bylo jasné jak facka, nádhernej meteor. A to mi startoval přímo nad Prahou. V těchto místech bych asi Iridium, ISS či jinou družici neměl šanci zahlédnout, neb Modřany, Kavčí hory, Bráník a Novodvorská udělá své :-(
CANON EOS 5D, 70 - 200, Sky-Watcher Star Adventurer
Odpovědět