ON-LINE astronomicky Chat

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

ON-LINE astronomicky Chat

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

Mam taky navrh.  :finger: Myslim, ze by bolo celom uzitocne zalozit jednoduchy on-line chat, kde by sa mohlo taktiez diskutovat. Nic narocne, iba je to pruznejsie ak potrebujem s niekym predebatit nejaku vec, ktora sa po par riadkoch komunikacie vacsinou vyjasni skor, ako koli tomu posielat spravy a pod. Napr. ak potrebujem s niektorym s uzivatelov komunikovat, je niekedy pruznejsie si s nim zachatovat. Mohol by mat par miestnosti, tematicky zhodnych s hlavnymi temami. SW realizaciu som schopny zabezpecit, minule som v praci jeden chat vytvoril pre jedneho zakaznika...
Shodam, co ty na to ?
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

ON-LINE astronomicky Chat

#2

Příspěvek od Pepek »

Pavuk_ napsal: Mam taky navrh.  :finger: Myslim, ze by bolo celom uzitocne zalozit jednoduchy on-line chat, kde by sa mohlo taktiez diskutovat. Nic narocne, iba je to pruznejsie ak potrebujem s niekym predebatit nejaku vec, ktora sa po par riadkoch komunikacie vacsinou vyjasni skor, ako koli tomu posielat spravy a pod. Napr. ak potrebujem s niektorym s uzivatelov komunikovat, je niekedy pruznejsie si s nim zachatovat. Mohol by mat par miestnosti, tematicky zhodnych s hlavnymi temami. SW realizaciu som schopny zabezpecit, minule som v praci jeden chat vytvoril pre jedneho zakaznika...
Shodam, co ty na to ?
Teď jde jen o to, aby poskytovatel, u kterého shodam tyhle stránky hostuje, chat povoloval. Vím o několika firmách, které chat výslovně zakazují a porušení znamená okamžité zrušení smlouvy a tím konec daných stránek.
Andre99
Příspěvky: 6
Registrován: 13. 08. 2004, 17:26

ON-LINE astronomicky Chat

#3

Příspěvek od Andre99 »

Jasne, aj ja by som suhlasil so založením Chatu. Je to vyborna vec. Ak by to šlo založiť, neviem na čo čakať... 8) ;D
Obrázek
johny

ON-LINE astronomicky Chat

#4

Příspěvek od johny »

co tak vyuzit IRC. vytvorit si vlastny kanal by nemusel byt problem. servery uz existuju, software taktiez a je to mozno aj pruznejsie.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#5

Příspěvek od MaG »

Osobne davam prednost messengeru. Meli bychom si navzaem dat kontakty. Napr. ICQ je hodne proflakle, ale co treba jeste hlasovy chatc pres Skype apod?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11753
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#6

Příspěvek od Psion »

Chat není problém, je to za hodinku hotový, už jsem to dělal. Jediná chyba je, že na foru je asi 5 lidí kteří budou ochotni takto komunikovat - možná že se to chytne, ale silně pochybuju. :nono:
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#7

Příspěvek od shodam »

Psion napsal: Chat není problém, je to za hodinku hotový, už jsem to dělal. Jediná chyba je, že na foru je asi 5 lidí kteří budou ochotni takto komunikovat - možná že se to chytne, ale silně pochybuju. :nono:
no upřímně řečeno já mám spíš opačnou obavu...že se začne diskutovat na chatu a spousta zajímavých informací a rad prostě zmizí. výhoda fóra je v to, že je to taková stále rostoucí informační databáze. chat je sice perfektní věc, ale má význam jen pro těch několik lidí, kteří si zrovna povídají. ostatní se můžou třeba hned druhý den ptát na ty samé otázky a já pochybuju, že budou stejní lidé ochotni odpovídat pořád dokola.

podle mého by možná bylo lepší přidat chat na astrofórum jenom v době nějaké zvláštní události (zatmění, vrchol nějakého roje,...) a výpis následně dát na fórum jako samostatný příspěvek. co vy na to ?

...nikdo nikomu nebrání diskutovat třeba přes icq, ale trvalý chat na astrofóru by podle mého snižoval jeho význam...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17679
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#8

Příspěvek od MMys »

shodam napsal:

no upřímně řečeno já mám spíš opačnou obavu...že se začne diskutovat na chatu a spousta zajímavých informací a rad prostě zmizí. výhoda fóra je v to, že je to taková stále rostoucí informační databáze. chat je sice perfektní věc, ale má význam jen pro těch několik lidí, kteří si zrovna povídají. ostatní se můžou třeba hned druhý den ptát na ty samé otázky a já pochybuju, že budou stejní lidé ochotni odpovídat pořád dokola.

podle mého by možná bylo lepší přidat chat na astrofórum jenom v době nějaké zvláštní události (zatmění, vrchol nějakého roje,...) a výpis následně dát na fórum jako samostatný příspěvek. co vy na to ?

...nikdo nikomu nebrání diskutovat třeba přes icq, ale trvalý chat na astrofóru by podle mého snižoval jeho význam...
Jo, Shodame, přesně tohle si myslím taky, jen jsi mě předběhl. Kdo chce diskutovat s kýmkoli online, cestu si určitě najde, taky to tak dělám. A odpovídat pořád dokola na něco, to už teď taky tak trochu dělám, chat by to jenom zhoršil, a tak bych se mu spíš vyhýbal. Ať si každý pohledá, informací tady je už pěkná hromada.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11753
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#9

Příspěvek od Psion »

shodam napsal:

no upřímně řečeno já mám spíš opačnou obavu...že se začne diskutovat na chatu a spousta zajímavých informací a rad prostě zmizí. výhoda fóra je v to, že je to taková stále rostoucí informační databáze. chat je sice perfektní věc, ale má význam jen pro těch několik lidí, kteří si zrovna povídají. ostatní se můžou třeba hned druhý den ptát na ty samé otázky a já pochybuju, že budou stejní lidé ochotni odpovídat pořád dokola.

Myslím, že využívat forum jako chat, což se v současné době děje, je taky hloupé. Když se podívám na výpis 50 příspěvků, tak zjistím, že 30 jich má nulovou hodnotu a dalších 10 je informace, která je stejně nepoužitelná.

Skoro si myslím, že zabíjíme dítě, které se ani nenarodilo (tím myslím chat)
:hanged:
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17679
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#10

Příspěvek od MMys »

No, když se na to podívám z téhle strany, tak by ten chat mohl mít zase jedno plus: Ty zbytečné nesmyslné příspěvky bez informační hodnoty, prostě pokec mezi dvěma lidmi, by se možná odsunul na chat (pokud by bylo dost lidí online) a fórum by těmi zbytečnými příspěvky tak nekynulo...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5422
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

ON-LINE astronomicky Chat

#11

Příspěvek od vla »

Jenže na to se nemusí zakládat chat, každý člen má soukromou schránku, takže když chci s někým dohodnout věci, které jsou pro ostatní nezajímavé, nebo chci od někoho konkrétní informaci, kterou třeba není vhodné obecně zveřejňovat používám tuto schránku.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17679
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#12

Příspěvek od MMys »

vla napsal: Jenže na to se nemusí zakládat chat, každý člen má soukromou schránku, takže když chci s někým dohodnout věci, které jsou pro ostatní nezajímavé, nebo chci od někoho konkrétní informaci, kterou třeba není vhodné obecně zveřejňovat používám tuto schránku.
Jasně, taky jsem se k tomu zezačátku stavěl zamítavě. Po Psionově příspěvku jsem si ale udělal takovou sondu, a skutečně zjistil, alespoň v některých sekcích, že značná část příspěvků je podobná tomu, co je chat, prostě kecání o tom, kde třeba bylo jasno nebo zamračeno, nabo jak dlouho se někdo zabývá astronomií, kam zítra pojede atd... prostě věci, jejich informační význam po krátké době je nulový, ale vznikají při diskuzi skupiny lidí, nikoli soukromou poštou, tou řešíme spíše otázky buď moc specifické a veřejně ne moc srozumitelné, nebo ty, o kterých nechci, aby je viděli všichni.

Třeba by ten chat fakt pomohl, a taková neplodná diskuze by se odbyla tam...

Já teď fakt nevím, těžko odhadovat, jak by se lidé chovali.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#13

Příspěvek od shodam »

MMys napsal:

Jasně, taky jsem se k tomu zezačátku stavěl zamítavě. Po Psionově příspěvku jsem si ale udělal takovou sondu, a skutečně zjistil, alespoň v některých sekcích, že značná část příspěvků je podobná tomu, co   je chat, prostě kecání o tom, kde třeba bylo jasno nebo zamračeno, nabo jak dlouho se někdo zabývá astronomií, kam zítra pojede atd... prostě věci, jejich informační význam po krátké době je nulový, ale vznikají při diskuzi skupiny lidí, nikoli soukromou poštou, tou řešíme spíše otázky buď moc specifické a veřejně ne moc srozumitelné, nebo ty, o kterých nechci, aby je viděli všichni.

Třeba by ten chat fakt pomohl, a taková neplodná diskuze by se odbyla tam...

Já teď fakt nevím, těžko odhadovat, jak by se lidé chovali.

mně je jasný, že Psion má do velké míry pravdu...a upřímně řečeno ani mně se nelíbí, že fórum je občas používané jako chat...ALE podstatné je, že tady ty informace jsou, i když občas je nutné projít spoustu příspěvků s nulovou hodnotou. u chatu se všechny informace okamžitě ztrácí a já si nějak neumím představit, že by si ti, kdo si tam budou povídat vždycky řekli "á tohle by mohlo zajímat i ostatní, pojďte na fórum" a přesunuli se tam. podle mého by to spíš chtělo víc přemýšlet o tom, co na fórum patří a co už ne. ale v každém případě si myslím, že lépe je jeden příspěvek s dobrou radou mezi 30 nesmyslnýma než vůbec žádný....

nicméně pokud se tady většina shodne, že chat je přesně to, co astrofórum potřebuje, tak já tomu bránit nebudu a přidáme ho sem.... :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11753
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#14

Příspěvek od Psion »

Abychom jenom nedělali teorii, tak si to vyzkoušejme. Tady je jeden můj primitivní chat a můžete testovat :

http://chat.psionfired.com
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

ON-LINE astronomicky Chat

#15

Příspěvek od Rudy »

Suhlasim s VLA. Stratia sa dolezite informacie a tie su pre mna a mnoho inych zaciatocnikov nenahraditelne.Teraz hovorim za seba " Ked si precitam prispevok alebo odpoved MMys alebo MaG, nepotrbujem dalekohlad! ".Schvalne som tam nedal smajlika, pretoze to myslim uplne vazne.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Odpovědět