SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8 - PRODÁNO

Zamčeno
lafatpav
Příspěvky: 107
Registrován: 10. 04. 2023, 12:28

SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8 - PRODÁNO

#1

Příspěvek od lafatpav »

Zdravím,
nabídnu klasického 6" dobsona od SW (150/1200). Jsem druhý majitel, kupoval jsem jej tady na AF vloni na jaře, ale vytáhl jsem jej na zahrádku pouze asi 5x, než jsem se rozhodl pro astrofoto a pořízení EQ montáže. Předchozí majitel ho použil také jen párkrát, celkově je tedy dalekohled ve velmi dobrém stavu. Hřebenový výtah jezdí bez problémů, výstup je 2" s redukcí na 1,25". Původní okuláry už k němu nenajdu, hledáček je původní originál. K jedné z bočnic jsem připevnil takový obyčejný držák na telefon (kvůli DDream8, viz níže).
Pro lepší zaměřování jsem k němu pořídil DobsonDream8 (https://astro-gadget.net/gadgets/contro ... bsondream8), je to verze s WiFi připojením. Abych dostal spodní enkodér dolu pod tubus, musel jsem převrtat a posunout o pár centimetrů výš takové ty kolíky, na kterých se dalekohled houpe, tzn. tubus se pak posunul o pár centrimetrů výš. Na funkci dalekohledu to nemá žádný vliv, jen jsou tedy v obou bočnicích díry po původním umístění. Jinak DDream funguje dobře, používal jsem to se Skysafari Pro, není to samozřejmě EQ GoTo, ale po zkalibrovování se s tím dá docela dobře hledat. Přidám k tomu zdroj, co jsem kupoval.
Rád bych prodal jako celek, tzn. dalekohled + DDream, ale pokud se najdou zájemci o každé zvlášť, mohu odmontovat a prodat každé samostatně (budou pak ale po uchycení vidět v základně dírky).
Dobsona se mi nechce balit a posílat, tzn. jen osobní odběr u mě v Č. Budějovicích (bohužel nemohu cestovat, takže odběr jen u mě v ČB).
Moje představa za celek je 8000 Kč, ale nebráním se nějaké rozumné dohodě.
Díky, Pavel

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
lafatpav
Příspěvky: 107
Registrován: 10. 04. 2023, 12:28

Re: SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8

#2

Příspěvek od lafatpav »

Nebo pokud by mel nekdo zajem jen o ten DDream8, navrhnete cenu, ten bych samozrejme mohl i poslat. Diky
lafatpav
Příspěvky: 107
Registrován: 10. 04. 2023, 12:28

Re: SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8

#3

Příspěvek od lafatpav »

Jsem nakonec ochotny rozebrat a zabalit i ten podstavec a poslat cely dalekohled kuryrem ;)
lafatpav
Příspěvky: 107
Registrován: 10. 04. 2023, 12:28

Re: SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8

#4

Příspěvek od lafatpav »

Tak DobsonDream je samostatne prodany, zbyva samotny dalekohled (po uchyceni DDream jsou v bocnici a spodku podstavce drobne dirky po sroubkach - neni ale problem to zatmelit). Jsem ochotny jej i poslat kuryrem, cenu navrhnete, urcite se domluvime, co treba 4000 a posta napul?
lafatpav
Příspěvky: 107
Registrován: 10. 04. 2023, 12:28

Re: SW 6" Dobson (150/1200) + DobsonDream8

#5

Příspěvek od lafatpav »

Tak, vše prodáno
Prosím o uzavření, děkuji.
Zamčeno