Logo ASTROFÓRUM

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Logo ASTROFÓRUM

#1

Příspěvek od Jan »

Dobrý den
Před časem jsem se zmínil o možnosti využití loga Astronomického fóra.

Nezaznamenal jsem nesouhlas, ale souhlasná odpověď byla pouze jedna.
Myslím však, že stojí zato se k tématu vrátit.

Cituji původní příspěvek:
Prosím o informaci, zda existuje a pokud ano, kde je k dispozici ke staženi LOGO našeho astro-fóra.

Výtvarně a graficky pěkně zpracované logo může být nejenom estetickou záležitostí, ale jeho použítí a využití je víceúčelové.  

Může sloužit např. jako knižní značka (ex libris), nebo jako odkaz umístěný na WEB stránkách členů astro-fóra.  

Na několika zahraničních fórech jsem se setkal s tím, že správce fóra doporučuje (žádá), aby členové umísťovali logo na svých soukromých WEB stránkách pro popularizaci a propagaci fóra. Ale povinné to nikde není..
Až později jsem si uvědomil, že Astro fórum své logo vlastně již má a to v záhlaví úvodní stránky.
Tady je:



Jelikož utěšeně roste počet soukromých prezentačních stránek zaměřených na astronomii, nebylo by od věci mít možnost uvést na nich i logo Astrofóra včetně příslušného hypertextového odkazu. Může to svědčit o tom, že majitel stránky je členem Astro fóra (nebo alespoň příznivcem ) a že návštěvu Astrofóra doporučuje.. Na své stránce jsem to již vyzkoušel:

http://www.grecner.cz/astro/

a doufám, že ze strany vedení Astro fóra nejsou námitky.

Zdraví
Jan

Uživatelský avatar
rackom
Příspěvky: 42
Registrován: 27. 02. 2005, 19:17

Logo ASTROFÓRUM

#2

Příspěvek od rackom »

podla mna to je super napad. Ked si nejaku stranku vytvorim tak to tam urcite hodim (samozrejme ak autori fora nemaju nic proti)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Logo ASTROFÓRUM

#3

Příspěvek od MaG »

Pořád jsem přemýšlel nad tím, že by to hlavně chtělo něco takového malého jako třeba ta loga 88x31 px.

Tady jeden pokus, třeba by se to hodilo ...

1616 B (1,57 kB)


A ještě mně napadla animace... (9,3 kB)

(rychleji)



(pomaleji)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Logo ASTROFÓRUM

#4

Příspěvek od Rambo »

MaG napsal: Pořád jsem přemýšlel nad tím, že by to hlavně chtělo něco takového malého jako třeba ta loga 88x31 px.

Tady jeden pokus, třeba by se to hodilo ...

1616 B (1,57 kB)


A ještě mně napadla animace... (9,3 kB)

(rychleji)



(pomaleji)  

č.1 - je dobré, i když je to už dosti titěrné, je to ještě v přijatelných mezích - s dovolením si je zkopíruji...
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Logo ASTROFÓRUM

#5

Příspěvek od Jan »

Ještě několik věcných "technologických" poznámek:

U výše uvedených třech návrhů se mi líbí výtvarná stránka, ale jejich rozměr se mi jeví neúnosně malý, písmo je pak obtížně čitelné zeména pro starší a obrýlené kolegy.

Někteří WEB mistři nabízející reciproční umístění loga zásadně předepisují již v HTML kódu sekvenci pro umístění a polohu jejich loga na hostitelské stránce, např.

- Logo uprostřed stránky, přičemž vedle jejich loga napravo ani nalevo se nedá umístit cokoliv jiného.

- Logo u levého okraje schránky, přičemž napravo od loga již nelze umístit cokoliv jiného.

Vkládání loga a editace Vaší úvodní stránky s cizím logem tudíž nemusí být jednoduchou a snadnou záležitostí.

Mnoho zdaru a
zvýšení návštěvnosti Astrofora přeje
Jan



Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 181
Registrován: 28. 08. 2007, 04:07

Logo ASTROFÓRUM

#6

Příspěvek od Richi »

Tretia varianta je výborný kompromis aj pre ľudí s okuliarmi.
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Logo ASTROFÓRUM

#7

Příspěvek od Listy3 »

taky se mi to třetí jeví nejlepší.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Logo ASTROFÓRUM

#8

Příspěvek od PaF »

MaG napsal: Pořád jsem přemýšlel nad tím, že by to hlavně chtělo něco takového malého jako třeba ta loga 88x31 px.

Tady jeden pokus, třeba by se to hodilo ...

1616 B (1,57 kB)


A ještě mně napadla animace... (9,3 kB)

(rychleji)



(pomaleji)  


Martine návrhy jsou výborný. Moc se mi na logu fóra líbí nápis Astro se Saturnem Jen bych zkusil ještě varinatu s nápisem Astro-forum - to "nomické" bych vyhodil a slovo forum bych udělal stejnou barvou jako astro. A dole bych nechal celou adresu, jak tam je. Animovaný ikonky nemusím....
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24378
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Logo ASTROFÓRUM

#9

Příspěvek od MilAN »

Pánové, tahle diskuze tu již jednou proběhla :
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1086308255
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Logo ASTROFÓRUM

#10

Příspěvek od MaG »

Jo ale já na to zapoměl a nebyl jediný. To je věc Shodama, jak s návrhy a těmito příspěvky naloží.

Jinak díky za návrhy, ještě mně napadlo tedy udělat něco jak navrhuje PAF.

Proč je to malé? Protože jsem se domníval, že rozměr 88x31 je standardní web-ikona.

----------
Všechna loga jsou opět titěrně malá, řádově 1600 bajtů.

Logo A - text kolorován a adresa zkopírována z obrázku


Logo B - adresa napsána znovu a bíle


Logo C - adresa napsána stejně ale se snahou o podobnou barvu jako text nad tím
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 181
Registrován: 28. 08. 2007, 04:07

Logo ASTROFÓRUM

#11

Příspěvek od Richi »

PaF napsal:
Martine návrhy jsou výborný. Moc se mi na logu fóra líbí nápis Astro se Saturnem  :) Jen bych zkusil ještě varinatu s nápisem Astro-forum - to "nomické" bych vyhodil a slovo forum bych udělal stejnou barvou jako astro. A dole bych nechal celou adresu, jak tam je. Animovaný ikonky nemusím....
To "nomické" by som tam nechal - aby sem náhodou nezablúdili naši milí astro-lógovia.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Logo ASTROFÓRUM

#12

Příspěvek od MaG »

Také bych možná to "nomické" zachoval. Uvidíme, jak bude později vlastně reagovat Shodam.

Jinak mně se nejvíc zamlouvá z těch nových var. B.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

Logo ASTROFÓRUM

#13

Příspěvek od Victorius »

MaG napsal: Také bych možná to "nomické" zachoval. Uvidíme, jak bude později vlastně reagovat Shodam.

Jinak mně se nejvíc zamlouvá z těch nových var. B.
Souhlasim, s ohledem na standard je to ještě dobře čitelné díky kontrastu. S dovolením taky stahuju
;D
victorius[at]atlas[dot]cz
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 181
Registrován: 28. 08. 2007, 04:07

Logo ASTROFÓRUM

#14

Příspěvek od Richi »

Povedal som si že prispejem aj svojou variantou. Nie tak elegantná ako od MaG-a ale je trochu "akčnejšia" a výraznejšia :


Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Logo ASTROFÓRUM

#15

Příspěvek od MaG »

Víš co Richit? Přesně o to tu šlo. Rozhýbat to a pak ať s tím Shodam naloží jak chce.

Já si myslím, že jakýkoli návrh se cení, zvlášť proto, že vaše se mi líbí víc. Pokud bys Richit chtěl, hoď na mém základě to logo do Flashe, to já ještě neumím..

Jinak mi prosím klidně řekněte, který návrh považujete za nejvhodnější. Umístěte se k sobě na web jakékoli

Ukládáte je k sobě, nebo jen dáváte-link na můj web-prostor, kde jsou umístěny?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět