Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
jezevec
Příspěvky: 517
Registrován: 10. 10. 2010, 22:53

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#1

Příspěvek od jezevec »

Myslite si ze je to zaplaceny clanek ? :)

http://www.exoplanety.cz/2010/11/tranzi ... a-1280-kc/
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3425
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#2

Příspěvek od hamr »

To nevím, ale v každém případě jsem si prohlídl stránky a jsou tam zajímavé věci - koukal jsem hlavně na foto planet.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Peper
Příspěvky: 110
Registrován: 15. 11. 2005, 06:47

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#3

Příspěvek od Peper »

Na workshopu v Meziříčí nam Luboš Brát ukazoval fotometriu prechodu exoplanet urobenu aj dalekohledom o priemere 35 mm.Nebola to žiadna ducharina vzbudilo to dost velkí užas .
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24381
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#4

Příspěvek od MilAN »

Myslite si ze je to zaplaceny clanek ? :)
Proč by to měl být zaplacený článek ? Kým a pro koho ?.
Ta fakta jsou tam celkem jasná, a pokud se podíváš na ten originál, jsou tam všechny údaje. Nic z nich není nereálné. Jen si musíš uvědomit, že žádnou exoplanetu neuvidíš, ale vidíš jen důsledk toho, že prošla před jasnou mateřskou hvězdou a ty můžeš zaznamenat pokles jasnosti této hvězdy ( v řádu jednotek1/100 mag )- takže pouze detekovat přesným zpracováním snímání této hvězdy pomocí CCD kamery. Takže dalekohled sice může být v uvedené ceně, ale k tomu je potřeba ještě přičíst nutnou montáž s pohonem, CCD kameru a notebook.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
jezevec
Příspěvky: 517
Registrován: 10. 10. 2010, 22:53

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#5

Příspěvek od jezevec »

No mozne to urcite je ale ako pises, dalekohlad je len nepodstatna cast ceny co stoji cela ta vybava, a spolu s tym ze link na clanok je umiestneny na top strankach a s linkom na celestron mi to pride ako nenapadna namotavka ludi nech si ho kupia No nic v zlom aspon bude viac zaujemcov o astronomiu, len ma zaujimal ten motiv toho clanku, tot vsjo ::)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8318
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Pozorovani exoplanet s dalekohledem za 1300 kc

#6

Příspěvek od Cztwerec »

k tomu je potřeba ještě přičíst nutnoumontáž s pohonem, CCD kameru anotebook.To mě napadlo hned po přečtení. Reklamu Celestronu dělá spousta lidí zde na AF, tak proč to nekoupit, žádný spiklenectví v tom taky nevidim 8-)
Lectorem iustus...
Odpovědět