Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4211
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#661

Příspěvek od biker.fm »

A ja si myslel ze vic jak 254/1200 na eq-6 nelze dat Rula je to uchvatna ;D
Hod sem info zda se to moc netrepe pri pozorovani.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17678
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#662

Příspěvek od MMys »

No já nevím, to máš na koukání ? Jak k tomu proboha polezeš ? Doufám, že to aspoň bude v kopuli či domečku, ne venku na větru.

Jinak vyšší hmotnost blíž ke středu je z hlediska setrvačných momentů lepší, než menší dál od osy. Protože moment setrvačnosti roste lineárně s hmotností ale s druhou mocninou poloměru od osy otáčení.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#663

Příspěvek od Hajs »

Sestava je to pěkná, ale obávám se praktičnosti, pokud nebude mít pevné místo, tohle už chce 2 lidi na složení a schůdky :) To stříbrný závaží je činka?
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Fotky našich miláčků...:-))

#664

Příspěvek od Chef »

No konečně to vidím v reálu. Jen to bude chtít pořádné schody ;)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4559
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Fotky našich miláčků...:-))

#665

Příspěvek od dvader »

No konečně to vidím v reálu. Jen to bude chtít pořádné schody  ;)
No spíš Jetpack na záda ;D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

Fotky našich miláčků...:-))

#666

Příspěvek od Prazan »

Už v Supře na zemi to vypadalo neskutečně. Na fotce je to úchvatný monstrum. Někdy to chci vidět v reálu ... vím, že Váš syn není žádný drobek, takže to musí být opravdu fantaskní. Pořádný schody a bezvětří budou nutností. Ale jak jste říkali - pokud to nebude provozuschopné, dáte tubus na dobsonovu bedýnku a montáži ulehčíte nějakou jinou (fotografickou) sestavou :-)
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3425
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Fotky našich miláčků...:-))

#667

Příspěvek od hamr »

No je to BOMBA, ale přenášet bych to nechtěl. Kde to monstrum bude zaparkované?, časem asi zjistíte, že by to chtělo pevnou pozorovatelnu ;).
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Marat
Příspěvky: 65
Registrován: 19. 04. 2009, 13:42

Fotky našich miláčků...:-))

#668

Příspěvek od Marat »

Snad můžu odpovědět já jakožto syn :o

Smiley To stříbrný závaží je činka?  Jojo je to činka, jak jsem psal, kvůli tomu, že jsme dostali 22kg protizávaží což by mělo stačit s tím extenderem na tyč na protizávaží, bez toho to nestačí :-/
Martin Bůna
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#669

Příspěvek od Karell »

Po návratu čtu odpovědi Marata, ještě k tomu něco doplním. Samozřejmě o zkušenostech s pozorováním budeme informovat, o fotografie se podělíme na astrofoto, ať už budou jakékoliv. A doufáme i v to, že se s mnohými z vás setkáme třeba na podzimním MHV, kam bychom rádi zavítali. Stanoviště minulý týden objevené je vedle letiště u Horní Branné v Krkonoších, v příslušné sekci dáme přesnější koordináty. Tady to píšu proto, abych Hajsovi odpověděl, že to bude stát skutečně na betonovém podkladu. A v budoucnu počítáme i s tou kopulí. Martine Myslivče děkuji za to upozornění na umístění závaží, tohle máme taky vědět  :)....Vždy budeme se sestavou v této konfiguraci pozorovat minimálně 2, pan Zahajský je svědek, že se nám to všechno vešlo ještě v krabicích do Oktávky II, takže to máme i čím převážet. Ještě upřesnění k velikosti. Nohy montáže jsou vysunuty na 1/3, více to nešlo, nedalo by to při manipulaci do stropu. Ale někteří z vás máte tu zkušenost s podobnými montážemi, je to na ruční ovládání při přesném vyvážení lehounce ovladatelné, okulár mohu mít při sledování M13 jak ve 3 metrové výšce, tak ve výšce očí. Už jen proboha někdo poručte větru a dešti! Děkujeme.  :)
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Fotky našich miláčků...:-))

#670

Příspěvek od stana »

Zrovna jsem to měl na jazyku, že po nákupu toho drobka bude tak 1/2roku zataženo.. ;D
P.S. Asi je potřeba si i rozmyslet, jaké objekty a kde/v jaké části oblohy/ budete pozorovat. Jináč budete furt točit tubusem v kruzích ve snaze dostat okulárový výtah do "normální" polohy..
Holt nebude to taková točanda jak s Dobsonem, kde kouknu vlevo, pak na letadlo a zase hned k horizontu a furt stojím nohama na zemi..
;)
P.S. Jinak pěkný kousek a snad to ta montáž unese.. 8-)
P.S.2. Když se podívám do skleněné koule, tak tam vidím, že 300 Newton skončí na Dobson bedně a na montáži bude trůnit nějaký Newton fotospeciál 200/800 s nějakým pointačním refraktorem /100x500 nebo ED80/
;)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#671

Příspěvek od ladis »

Tak tohle jeste Kumburk nevidel!  

Karle, gratuluji k drobkovi, ale pokud s timto pojedete nekdy ke mne na Kumburk, prosim az po setmeni, zdejsi lid je plachy   8-)

Do zacatku dobry, jiz se tesim za 5 let na metr!  ;)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#672

Příspěvek od Karell »

Ladisi děkujeme, vždyť ty jsi nám, spolu s několika dalšími, na počátku pomohl se zorientovat. Na Kumburk se samozřejmě moc těšíme, jak jsem psal výše, objevili jsme kousek od nás taky jedno místo, ale vůbec si nejsem jistý, jestli dosahuje kvalitou na to tvoje. To s naším novým miláčkem teprve budeme muset ověřit.
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Fotky našich miláčků...:-))

#673

Příspěvek od ladis »

Karle, rad se na Vase misto zajedu nekdy podivat. Vezmu SQM a promerime objektivne stav oblohy.
To co jsi zazil na Kumburku bylo nic v porovnani s tim, pokud je astronomicka noc a vyborne podminky!

Za tyden nam zacina astronomicka noc, Mesic bude take ve vyhodne fazi, tak pokud vyjde pocasi, muzeme dat nejakou seanci.

Uprimne - velice se na Vas novy prirustek tesim! 8-)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Fotky našich miláčků...:-))

#674

Příspěvek od ladaS »

Možná trochu mimo téma: upgrade na 3" hlavu montáže EQ6 + lištu je opravdu hodně znát. Před asi měsícem jsem řešil pořádnou lištu k N200/800 a zvolil jsem toto řešení. Jenom se musí počítat s tím, že trochu naroste hmotnost sestavy. Tuhost je už podle mých přrdstav.
L.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

Fotky našich miláčků...:-))

#675

Příspěvek od Prazan »

Ahoj,
dnes mi přibylo do rodiny nové ED80 od SW (verze Black Diamond) a pochopitelně se zatáhlo, takže přidám alespoň fotografii nové sestavy. Musím ještě (mimo jiné) pořešit připojení pointeru, protože je malinký a pokud připojím jeho kruhy ke kruhům ED, jsou mu velké - takže pointer je zatím uchycen provizorně na jediném kruhu ED.
Děkuji Black_Manovi za to, že mě ke koupi dokopal, panu Zahajskému za to, že u něj můžeme utrácet a přítelkyni Lence, protože mi to tak nějak trpí.
Nově dodávaný dourychlostní Crayford je moc příjemnou novinkou.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Odpovědět