Připomínky k verzi fóra z r. 2009

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
deneb
Příspěvky: 387
Registrován: 06. 07. 2011, 13:36

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#481

Příspěvek od deneb »

Určitě.
Já jsem zde našel co jsem potřeboval, i kdyš to dalo hodně hledání a procházení všech vláken (např. při hledání EQ5 jsem procházel všechna vlákna Montáže a navigace, protože byly i ve vláknech s jiným názvem). Kdybych zadal EQ5 a vyjely mi odkazy na konkrétní místa v diskuzích, tak mi to hodně ušetří práci. Ale to je mimo tebe a mě.
Zde musí pochválit moderátory, protože dané vlákna odpovídají tématu a jsou čištěná od nesouvisejících a chatu. Rovně usměrňující poznámky moderátorů jsou důležité.
Začátečníkovi radí nezkušený - ono je to taky dané tím, že nováček na jednoduchý dotaz dostane odpověď příliš odbornou a plnou odborných výrazů. Tak se mu to snaží přeložit. Ale velké množství odpovědí, jak správně říkáš, patří do vlákna ZVIDITELNĚNÍ.
Všechny  ty jednoduché  otázky tu byly mnohokrát zodpovězeny - Ano je spousta kvalitních, ale najdi to, nováček nemá šanci to rozlišit. Taky mi trvalo než jsem pochopil čí názor je důležitý. Pokud něco hledám, tak jedu po levé straně a vybírám odpovídajícího -tebe, Karell, Habl.... můj nejlepší filtr.
jj lenost je hrozná věc, škoda že nejde dával elektrické rány na dálku  :)


P.S. pokud to od #470 smažeš, nebudu se zlobit. Vzniklo to jenom nedokonalou formulací povzdechu, že na této verzi software nefunguje úplně vyhledáváni.
 

 
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8312
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#482

Příspěvek od Cztwerec »

Astroforum - pro mě opravdu perfektní stránka, kde se dají sehnat zajímavé informace, ale po letech si znovu přihodím, nebylo by dobré promazat x témat vláken která jsou bez odpovědí, prázdná, nesmyslná, zastaralá apod. ? Hodně by se tím pročistilo. Něco jako defragmentace v počítači... Zabere to jistě hodně času, ale ta neustálá filtrace nad výsledky hledání je někdy ne namáhavá, ale otravná... Pokud hledám informace dám si tu práci, ale mohlo by to být jednoduší!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#483

Příspěvek od Karell »

Nejdřív jsem myslel, že s tebou nebudu souhlasit, pak jsem se ale rozhlédl...:) Máš pravdu. Je tady pořád dost balastu, který je možné s čistým svědomím poslat do oné nepřístupné sekce, ( koš ) Teď nestíhám, mám náročné období, ale pokud se toho někdo dřív neujme a nezačne dřív, na konci února se do toho pustím.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8312
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#484

Příspěvek od Cztwerec »

Děkuji za pohotovou reakci ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#485

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 304940/0#0][splithere][/link][splithere_end]
Odstranil jsem 10 OT příspěvků uživatele viktormt.
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#486

Příspěvek od viktormt »

reagoval som na odpalkovanie uzivatela - na vyhladavanie pouzi google..

ceske zakony pristupnosti jasne uvadzaju, ako ma vyhladavanie na stranke fungovat a ze majitel stranky nema uzivatelom kazat/riadit, ako vyhladavanie pouzit..

nieco na prestudovanie:
http://www.slideshare.net/h1cz/open-mon ... powerpoint

preco sa majitel fora tak boji aktualizovat na najnovsiu verziu?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24367
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#487

Příspěvek od MilAN »

Viktore, pokud nechápeš dobře psanou češtinu, tak ještě jednou :
Nikdo zde nepřikazuje nikomu, jak má vyhledávat. Máš možnost si několik hodin vyhledávat sám, nebo použít vyhledávač fóra, nebo použít např. Google.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#488

Příspěvek od Karell »

Milane, já bych to opět odstranil jako OT a při opakování navrhl Martinovi, aby mu zabránil tady podobným způsobem spamovat. Ta pravidla jsou upravena jen podobou vyhlášky a platí pro weby státní správy. Ani tam ale neexistuje vymahatelnost, protože ta platí jen pro právní normy, které jsou vyjmenované v Ústavě ČR. A mezi nimi vyhlášky vlády ČR nefigurují.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24367
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#489

Příspěvek od MilAN »

zial, vyhladavac na fore nefunguje..
použij ostatní možnosti nebo svoje znalosti
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#490

Příspěvek od FunTomas »

Jadro tohto fóra je tak trocha prehistorické. Tiež považujem vyhľadávanie za slabý článok. Vadí mi hlavne, malý počet zobrazených výsledkov. Myslím si rovnako ako Viktormt, že doporučenie vyhľadávať cez google na stránkach fóra je tak trochu uletené. Vyhľadávací systém na fóre je vytvorený preto, že umožňuje lepšie špecifikovať vyhľadávacie kritériá. Aj laickým používateľom. Prostredníctvom google by asi nevedeli zadať vyhľadávanie v príspevkoch od používateľov A, B a C, prípadne v mojich vlastných, prípadne hľadať v konkrétnych témach. Nemyslím si však, že by sa aktualizáciou verzie nejako bravúrne zmenilo vyhľadávanie. Ale to nezistíme, kým admin neurobí upgrade na novšiu verziu.

Ešte viac ako vyhľadávanie by som uvítal možnosť zobraziť všetky príspevky vybraného autora (samozrejme po stránkach) a mať možnosť listovať v príspevkoch chronologicky neobmedzene. Nie sa obmedziť na 100 najnovších príspevkov. Niekedy totiž nie je možnosť prečitať si fórum aj niekoľko dní a je potom veľmi problematické sa dopátrať čo nové pribudlo.

No a o niečom takom ako RSS môžeme len snívať. :-/
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#491

Příspěvek od FunTomas »

Viktor, to update fóra prediskutuj so Shodamom. Nik iný ti na to nedá odpoveď. Darmo si tu vylievaš svoje rozhorčenie. Technologický upgrade vie spraviť len Shodam. Karell, MilAn, MMys ti s týmto nepomôžu aj keby chceli.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#492

Příspěvek od Karell »

Tomáši, jsi tady nový, tak ještě jednou ;D. Nikdo neříkáme, že je to stoprocentní. Ovšem pokud není chuť, vůle a nejspíš hlavně čas u jediného člověka, který to může změnit, nic s tím nenaděláme. Jsme rádi, že AF běží v podobě, ve které funguje. Proto jsem napsal i to doporučení použít vyhledávání google. Nebyl to žádný direktivní příkaz, na něj nemám žádné právo. Jen doporučení se snahou pomoci. Viktorovi jsme to vysvětlovali už nesčetněkrát, stejně jako v případě astrofotek.cz. Ovšem on jednou za čas považuje za důležité začít s tím opět prudit tady. Už to patří k folklóru tohoto fóra. A ne náhodou už za něco podobného měl i krátkodobý BAN na přístup na AF. Všechna doporučení vy smyslu toho tvého v příspěvku č. 490 ignoruje.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#493

Příspěvek od LaBa »

Viktormt. Offtopic to je. Z najroznejsich dovodov sa neprechadza na najmodernejsie verzie forum engines. A tie dovody sa tu vysvetlovali.

A ty vlastne trollujes vsade. Zdrbal si napr fireball.sk, ze sa nic nedeje, ze su nemoderni atd. Zdrbal si aj meteory.sk, ze davaju 1 prispevok rocne na stranku atd.

Proste pochop jednu vec. 99% ludi neriesi, ci je niekde nasadena najmodernejsia verzia fora a tak. Zvykli si na obmedzenia. Dolezitejsi je obsah.

Dalej, drviva vacsina ludi chodi do prace a volny cas venuju astronomii. Casto aj na takmer profi urovni. A fakt nemaju riesit to, ci je niekde user friendly engine na stranke atd. Namiesto frflania pod pomoct! Napr my co sa venujeme meteorom (siet CEMENT) mame furu dat, furu napadov, furu prace. Ja aktualne riesim podozrivy event zo vcerajska na radare SMRST. Neviem ci tam bola neobvyklo vysoka aktivita nejakeho roja, alebo ci slo o rusenie. Na prvy pohlad rusenie nie je....

Tak ako? Napis mi na ladislav.balint@gmail.com a mozme riesit a makat. Frflat vie kazdy, makat nebude nikto :P

A kludne nech moj ciastocne nasrdeny prispevok dalsi moderator zmaze. Ja si za svojim stojim a na dalsie tvoje prispevky v tomto duchu uz reagovat nebudem.
Uživatelský avatar
deneb
Příspěvky: 387
Registrován: 06. 07. 2011, 13:36

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#494

Příspěvek od deneb »

Viktore
Nech to trochu uležet. Google je firma s obratem v řádu miliard dolarů. Státní správa je placená ze státního rozpočtu. Tady je to zadarmo, nic neplatíme. Kvalitní softwáre je drahá záležitost. Chlapi tu v osobním volnu bez nároku na honorář udržují pořádek a přehled. Jediná slabina je to vyhledávání. A to je mimo jejích možnosti. když už jim nepoděkujeme, tak aspoň nehaňme.
Jenom jsem si povzdechl že vyhledávání není ideální. Netušil jsem co s tím rozpoutám, což mě mrzí.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Připomínky k verzi fóra z r. 2009

#495

Příspěvek od LaBa »

Jenom jsem si povzdechl že  vyhledávání není ideální. Netušil jsem co s tím rozpoutám, což mě mrzí.
Ty si nic nerozputal ;)
Odpovědět