Saturn

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#511

Příspěvek od Roman (Rick) »

Pridávam ešte jeden snímok Saturna ;):

väčší na klik:


Dúfam, že to bude inšpirácia aj pre ostatných "planetárnikov" a zanedlho tu búdu aj nejaké konkurenčné snímky ;). Taktiež sa teším na snímky našich nových "poncetkárov" :D.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#512

Příspěvek od Roman (Rick) »

mitovka: tak to máš pech >:(. Ja som na tom rovnako s mojou qhy :(. Takže dnes som vstával len kvôli snímkom z panasonicu...
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3425
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Saturn 2009

#513

Příspěvek od hamr »

Moc pěkné,Poncetkář má v současné době 39st.C a od včera leží :-[. Stejně se obávám, že ráno na něj nevstanu. V tomhle mraze rvát v noci vše na 6x ven se asi nedonutím. Ještě jednou moc pěkné!! Počkám na večerní Saturn.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Saturn 2009

#514

Příspěvek od SIRIUS_758 »


Ahoj Rick01 !

Ty tvé Saturny jsou úplně úžasné..! A proto mi připadá škoda,že tu úpravu pak nedotáhneš do konce..Ještě tam jde zvýraznit prstenec,celkově je to moc tmavé..jemně odfiltrovat zelenou..a kotouček je zbytečně velký..



Když mu dáš okolo prostor,snímek získá plasticitu,ne ?..Stejně tak mírným náklonem.



..tak doufám,že se nezlobíš..Ale mě to nedá,když máš takový nádherný základ.. :D
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2558
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#515

Příspěvek od KpS »

rick01 napsal: Pridávam ešte jeden snímok Saturna ;)Opravdu pěkný Saturn. Laťku jste letos nastavil vysoko.
Karel
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#516

Příspěvek od Roman (Rick) »

Sirius: určite sa nehnevám. Každý má svoj spôsob úpravy fotografií.

O tom, že je fotka tmavá samozrejme viem a schválne ju tak nechávam. Tvoje návrhy na úpravy beriem, hlavne ten s tou priestorovosťou snímku (už som reupol snímok ;D).

Na druhej strane viac zosvetlovať snímok neplánujem, ako to máš ty tu na svojej úprave. Už aj MAG ma na to upozornil, ale tak ako jemu, aj tebe napíšem, že pri ďalšom, i keď malom zosvetlení začínajú na povrch vyliezať artefakty zo zaostrovania snímku a o dosť sa zvýrazní šum. Taktiež mi potom zanikajú tie jemné detaily na fotke. Napr. na tej tvojej upravenej fotografii už nevidím prstenec pred planétou, iba jeho tieň.

Preto nechávam planéty radšej tmavšie, aspoň sa zachovajú aj tie jemné detaily. A kto chce môže si fotku upraviť podľa svojho gusta ;).

hamr: tak prajem skoré uzdravenie :).
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Saturn 2009

#517

Příspěvek od SIRIUS_758 »

 Ahoj Rick01 !

 Ten tvůj Saturn stále víc obdivuji,je stále úžasnější..!
Je těžké najít kompromis mezi fotkou s co nejvíce detaily a současně s tím,jak vypadá planeta reálně při pohledu do okuláru dalekohledu..a ještě tomu dát nějaký estetický rámec.. 8)

 Ale trochu jsi mě pozlobil,protože já ten tvůj Saturn upravuju z této koneč.verze,kterou jsi dal sem..nemám tedy možnost pracovat se zdrojem..Ale hlavně jsi mezitím svou verzi upravil, protože na té původní,kterou jsem si od tebe vypůjčil ( je to ta nahoře,protože ta spodní,kterou jsi teď nahradil byla úpravou kostrbatá.. ) to oddělení prstence od stínu není vidět taky !  ;)

..takže já to zkusím ještě jednou,jestli se povede zachovat detaily a přitom tomu dát větší šťávu..
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#518

Příspěvek od Konihlav »

rick01: je mi to blble, hloupe a trapne, ale nevim jak jinak Ti rict, ze ten Tvuj Saturn je proste paradni! Ja se stejnym fotakem nejsem schopen zdaleka ani z poloviny tak skveleho vysledku jako Ty :-/ Ono nahanet planetu dobsonem a cvakat z ruky neni to nejlepsi (ale jde to), ale ja na to holt sikovny nejsem :-/ ale mame tady na foru Tebe a tak je to super!

hamr: uz jsem myslel, ze jsi nekde v Africe, nebo v teplych krajinach na dovolene a proto Saturn nefotis, a ty jsi slab, nemocen preji proto brzke uzdraveni a hodne se tesim na Tvuj Saturn pres poncetku, to bude velky kvalitativni skok kupredu a ja budu zas nad Tvymi snimky zasnout!
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#519

Příspěvek od Roman (Rick) »

S tým druhým Saturnom som nič nespravil, len som pridal čierne okolie kvôli plasticite. Ten prstenec je vidieť na tomto snímku pekne (taký tmavších "chrboľ" pod tieňom). Na tom predošlom nie.

Ale nechcel som ťa nahnevať, tak som na net upol videjko Saturna, nech sa s ním môžeš ty, prípadne niekto iný pohrať ;). Je vo formáte .mov a má cca 22 MB.

Link: http://uloz.to/1120737/p1070809.mov
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Saturn 2009

#520

Příspěvek od voko »

Také přidám ještě jeden snímek, a to z rána 30. 12. 2008.

P.S.
ani jsem si neuvědomil, že jsem dal snímek do roku 2009, ač byl ještě focen ve starém roce, tak jsem ho nakonec přesunul do roku 2008 - link
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#521

Příspěvek od Roman (Rick) »

SIRIUS_758 napsal:
Je těžké najít kompromis mezi fotkou s co nejvíce detaily a současně s tím,jak vypadá planeta reálně při pohledu do okuláru dalekohledu..a ještě tomu dát nějaký estetický rámec.. 8)

Ten kompromis ja nehľadám, ide mi hlavne o to, vytiahnuť zo snímku maximum detailov.
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Saturn 2009

#522

Příspěvek od SIRIUS_758 »


..tak už jsem zkusil najít vhodný kompromis :





..je tam totiž taková síťka,která brání z toho dostat víc..

Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#523

Příspěvek od Roman (Rick) »

SIRIUS_758 napsal:
 
 ..je tam totiž taková síťka,která brání z toho dostat víc..


???. Aká "siťka"? Myslíš redukciu šumu?
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Saturn 2009

#524

Příspěvek od SIRIUS_758 »

 
 Ricku,

 ta má první úprava Saturnu je ze snímku zaklád.příspěvku tohoto vlákna - zde není kotouč planety poznamenán tolik artefakty po zpracování ,ale prstenec pod stínem tam v podstatě vidět není - jen náznak ztmavení..

 Kdežto na snímku z příspěvku #3,který jsem původně upravovat nechtěl - protože je tam z artefaktů ta síťka - zase prstenec pod stínem vidět je - a správně jako zesvětlený proužek,ne ztmavený..

Takže ty mnou upravené poslední Saturny jsou z tohoto příspěvku #3
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6082
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Saturn 2009

#525

Příspěvek od Roman (Rick) »

SIRIUS_758 napsal:  
prstenec pod stínem vidět je - a správně jako zesvětlený proužek,ne ztmavený..


Aha, mal som zato, že sa ten prstenec premieta popred planétu ako tmavší :(.

PS: čo je potom to stmavenie ??? Oblačný pás, alebo časť prstenca ?
Odpovědět