Amatérský astrofotograf měsíce

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3887
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Amatérský astrofotograf měsíce

#1126

Příspěvek od Vabra »

No ja si zase myslim, ze kdyz uz nekdo investuje svuj volny cas do sveho projektu, tak ma pravo si vramci tohoto projektu nastavit jaka pravidla chce.

Nam ostatnim se to muze libit nebo ne, ale to je asi tak vsechno co s tim muzeme delat. Osobne nevidim zadny prinos rozpatlavani podobnych afer zde na foru.

Byt organizatorem a nekdo mi provadi podobnou cinost jako plosne znamkovani vsech fotek "spatnou" znamkou, tak takove hodnoceni budto budu tolerovat a nebo proste vymazu. Rozbor zde na AF jim k podobnemu rozhodnuti pomuze jen tezko.

IMHO jsou zde lide, kteri zda se, maji nejaky obecnejsi problem s galerii astrofotek, ve ktere se hlasuje a radi vyuzivaji techto diskusi k prikladani sveho polinka do ohne.

Osobne jsem byl skepticky k naznacene myslence otevirani souteze do mezinarodnich vod a zda se, ze jsem se zmylil. Skoda jen ze zatim se podarilo oslovit jen kolegy z vychodu Evropy.

PS: Konihlavku, co naskocit na rozjety vlak a otevrit mezinarodni komunite i Astrofotky.cz (treba na nove domene astrofotky.com)? to by tepreve bylo pokoukani (nebot uznavam ze ne vsichni mame soutezive ambice)

Organizatorum drzim palce, a poctive hodnotim jak jen mohu :)
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Amatérský astrofotograf měsíce

#1127

Příspěvek od Fugas »

To Vabra: Tohle mi mluví přímo z duše...Lépe to vystihnout snad ani nešlo...
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Amatérský astrofotograf měsíce

#1128

Příspěvek od -karneades- »

krasny priklad toho, jak lze na IT spiclovat, filtrovat, analyzovat a nasledne verejne cenzurovat a pripadne pranyrovat nestastnika ze to, ze se mu ten ci onen snimek nelibi,,,,
ja bych se do systemu neprihlasil, nemam rad kdyz jso mi diktovany podminky, beru za ferove, ze alespon autori kapli bozskou a daji uzivateli na vyber, nechci-nebudu
moji podporu maji nazorove pochody "rebelu" Milana a Cerese,,,,
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Amatérský astrofotograf měsíce

#1129

Příspěvek od MaG »

Problém je, že z minulé diskuze nikde nevidím příklad ani důkaz toho, o čem mluvíš. ikdo není špiclován, nic se nefiltruje, pouze se občas něco analyzovalo. Nedochází k žádné cenzuře a dokonce nikdo není pranýřván (pokud o tom však nezačne sám). Jsou to všechno lži. které zřejmě mají za snahu zdiskreditovat jinak zatím neposkvrněnou úroveň AAM.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1130

Příspěvek od astropintr »

krasny priklad toho, jak lze na IT spiclovat, filtrovat, analyzovat a nasledne verejne cenzurovat a pripadne pranyrovat nestastnika ze to, ze se mu ten ci onen snimek nelibi,,,,
Tak nezlob se na mě, ale tohle už je moc. Analyzovat ano, co je na tom špatného?

Filtrovat, spiclovat to jsi sebral kde? Znám Tě osobně skrz Bíbu tak věřím, že jsi to napsal nevědomky. Nikoho jsme nikdy nešpiclovali, nikoho jsme nefiltrovali a ani to nehodláme dělat! Kde jsi k tomu, prosím Tě, přišel?

VY nám tady vykládáte o tom, že nechceme poslouchat Vaše výtky a Vaše rady a divíte se, když tu jsme velmi odměření. Ale jak mám držet rozumnou konstruktivní kritiku a nebýt osobní, když se tu dočítám takovéhle věci?

Já Vám něco milerád povím. Soutěž AAM se rozšířila i do východních zemí a střetávám se zde jen s pozitivními ohlasy a s nabídkou pomoci. I kritika zaznívá, to je normální, ale nikdy ne takovéhle neopodstatněné útoky. Proč? Protože je to děláno pro nás všechny s cílem si zasoutěžit a porovnat si fotky. TAK TO TAK BERTE!!!!!!

Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Amatérský astrofotograf měsíce

#1131

Příspěvek od MartinV. »

Já všem organizátorům AAM děkuji za tuto soutěž. Opravdu velký kus práce. Náš národ je charakteristický tím, že si pořád na něco stěžuje nebo se mu pořád něco nelíbí. Viz. výše.
Tyto neshody mezi vámi a organizátory AAM vznikly jen proto, že někdo VŠECHNY účastníky AAM 5/2011 BEZ ROZDÍLŮ oznámkoval trojkou (3=nic moc). Tohle evidentně nebylo bodové hodnocení fotografie, ale účelové např. někoho poškodit a nebo si udělat prču a nebo to byl Robert Gendler a jim podobní profíci ;D. Mě je to putna jakou mi kdo dá známku pokud tedy nemá 2 promile v krvi a nebo je zhulákanej z trávy a sazí to tam od boku. Pak se můžeme vrátit k tomu původnímu hodnocení a veřejnost do toho nemíchat. Pak by jste si nestěžovali.
Rozčílení organizátorů AAM chápu a jestli se někomu hodnocení nelíbí nebo není spokojenej se soutěží tak ať zkrátka do soutěže nic nedává a hotovo.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Amatérský astrofotograf měsíce

#1132

Příspěvek od -karneades- »

nikoho od niceho nezrazuji, nic nespradam a ani nic nezavidim ;), kdyz si s citem prectu predchozi prispevky na tema mozne manipulace s negativnimi hlasy, tak je mi k smichu a bavi me ta ironie vykladu mouder napr. mistra Maga, je od veci abych rozebiral a analyzoval nektere prispevky, beztek by to byla zbytecna prace a mozna bych byl obvinen opetovne ze lzi, kdo ma AAM rad, tak ja mu to neberu, ba naopak ze srdce preju!
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1133

Příspěvek od astropintr »

Rozhodl jsem se svoji reakci na karneadese smazat, protože by to stejně nikam nevedlo.

Chtěl bych poděkovat Vám všem, kteří nás podpořili ať už snímkem nebo hodnocením a za to jsme Vám moc vděčni.


Za tým AAM

Pavel, Martin, Libor
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Amatérský astrofotograf měsíce

#1134

Příspěvek od baranka »

Ono by asi šlo , pokud by někomu vadila špatná známka tak nejhorší a nejlepší u každého z účastníků škrtnout ( Asi by se tím eliminovala nějaká odchylka , ať nahoru nebo dolu ).
Newton 114/900
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Amatérský astrofotograf měsíce

#1135

Příspěvek od deavi »

Že by potom zůstala stupnice 2-9 ? to snad ne.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Amatérský astrofotograf měsíce

#1136

Příspěvek od baranka »

Nezůstala . Pokud někdo dostane třeba 2x 1 tak mu stale zústane jedna 1 , to stejné je i s 10 . Toto by jen eliminovalo "chybu" kdy někdo dostane např. 15x 6 a jednu 2 . U ostatních by se to použilo jen proto aby to bylo spravedlivé ke vvšem .
Newton 114/900
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1137

Příspěvek od astropintr »

O metodách vyhodnocení vítěze jsme již diskutovali. Víme, že obyčejná metoda průměru není zrovna nejlepší. Úvaha byla i zakomponovat váhu hlasu nějakým koeficientem. Bohužel tu stojí technický problém - naprogramovat to do galerie to je dnes kámen úrazu. Pak by se dalo uvažovat i o podobné metodě, kterou popsal baranka.
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1138

Příspěvek od astropintr »

Vážení příznivci AAM,
děkujeme Vám za Vaši podporu. Kdo ještě nehlasoval, má možnost jen do úterý!

Dostali jsme od kolegy z Chorvatska nabídku na poskytnutí programu pro astrofotografii. Přeposílám jeho email Vám:

Hi,

I have made this tool to help astrophotographers witout the Idea to find their target for the night;
http://www.hrastro.com/astrophoto_object_suggest_tool/

If you like it, I would be extra happy you to present it on your home forum.
If you don't feel like promoting it, no problem.
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1139

Příspěvek od astropintr »

Vážení příznivci AAM,
dnes je poslední den pro udělení hlasů! Kdo ještě nějaké hlasy má, je nejvyšší čas je udělit!

Děkujeme všem autorům i hodnotitelům za Vaši podporu.

Za AAM

Pavel ;)
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Amatérský astrofotograf měsíce

#1140

Příspěvek od astropintr »

Vážení kolegové,
dovolte abych vyhlásil vítěze AAM za měsíc květen. Stal se jím první zahraniční autor Andrey Smirnov s fotografií Měsíce.


http://aam.8mag.net/coppermine/albums/u ... or_AAM.jpg

Na druhém místě se umístil náš fotograf Martin Vyhlídal s překrásnou fotografií mlhoviny IRIS.
Vítězi gratulujeme! Dále bychom chtěli poděkovat i Vám, kteří nám snímek zaslali a samozřejmě všem, kteří svůj hlas poctivě rozdali!

Za AAM

Pavel, Martin, Libor
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Odpovědět