Konjunkcia Venuše a Uránu

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Konjunkcia Venuše a Uránu

#1

Příspěvek od FunTomas »

Konjunkcia Venuše a Uránu dnes večer bude vďaka peknej priezračnej atmosfére dúfam cieľom mnohých členov astrofóra. Pochváľte sa ako sa vám podarí odfotiť tento úkaz. Ja teda idem skúšať do Stupavy. Ak by sa chcel niekto Bratislavský pripojiť, budem pri družstve na Bottovej ulici.
Len dúfam, že niekto hore si nečíta aj mejly a nespustí príchod nejakej fronty (oblačnej) >:(
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Luky

Konjunkcia Venuše a Uránu

#2

Příspěvek od Luky »

No nevím, jak u tebe, ale tady je pořád zataženo.. občas nějaká díra v mracích...

Takže mě se to asi moc odfotit či odpozorovat nepovede :).

Ale pokud je u tebe pěkně, tak přeju hodně zdaru ;)
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Konjunkcia Venuše a Uránu

#3

Příspěvek od johnik »

Vďaka počasímu kerej je pekně na ho*no bude možná tak konjuktovat moje tělo s povrchem postele >:(
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Konjunkcia Venuše a Uránu

#4

Příspěvek od peta »

v brne se zatahuje od zapadu, takze vytisknutou mapku davam zase do supliku :(

funtomas: snad ta oblacnost k tobe do stupavy nedojde...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Konjunkcia Venuše a Uránu

#5

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal: Konjunkcia Venuše a Uránu dnes večer bude vďaka peknej priezračnej atmosfére dúfam cieľom mnohých členov astrofóra. Pochváľte sa ako sa vám podarí odfotiť tento úkaz. Ja teda idem skúšať do Stupavy. Ak by sa chcel niekto Bratislavský pripojiť, budem pri družstve na Bottovej ulici.
Len dúfam, že niekto hore si nečíta aj mejly a nespustí príchod nejakej fronty (oblačnej)  >:(

Dnes to na fotenie konjunkcie asi nebude. Držím palce nech ti výjde počasie, zatiaľ máme jasno, ale typujem, že oblačnosť sem za súmraku určite dorazí. :(
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konjunkcia Venuše a Uránu

#6

Příspěvek od MaG »

U nás právě sněžilo, tak nevím nevím ... (Jablonec n.N.) :hi:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Konjunkcia Venuše a Uránu

#7

Příspěvek od Myzer »

Mením názor, u nás ostáva jasno stále, takže FunTomas určite fotí. :)
A podľa predpovede by to malo vydržať asi do piatku.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Luky

Konjunkcia Venuše a Uránu

#8

Příspěvek od Luky »

No tak to můžu jenom závidět.. tady je pořád stejně hnusně :)
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Konjunkcia Venuše a Uránu

#9

Příspěvek od igi »

No vsak my Slovaci si to vieme zariadit ;D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konjunkcia Venuše a Uránu

#10

Příspěvek od MaG »

Však sem k vám jel kvůli Leonidám. U nás bych zase viděl "..." jako každý rok. Díky ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Luky

Konjunkcia Venuše a Uránu

#11

Příspěvek od Luky »

eMartin napsal: U nás bych zase viděl "..." jako každý rok. Díky  ;)
No jestli myslíš rok 2002, tak tady na Moravě bylo počasí super.. Takže jsi nemusel až tak daleko ;)
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Konjunkcia Venuše a Uránu

#12

Příspěvek od johnik »

Právě jsem přijel z pozorování.Ono se nakonec kupodivu vyjasnilo.Když jsem dorazil na kopec a sestavil dalekohled, tak jsem chvilku pozoroval Venuši, Urana jsem ani nehledal, foukalo docela silně, i tak byl obraz špatný.Venuši za 5 minut zahalil oblak, takže smůla.Ale alespoň jsem vyzkoušel nového barlowa na Saturnu.Sice funělo fakt hodně, ale při zvětšení 400x jsem cassiniho dělení viděl celkem slušně (ačkoliv byl Saturn trochu rozmazaný).Pak už se začalo zatahovat, tak jsem to radši zabalil, ale i ta chvilka stála za to.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Konjunkcia Venuše a Uránu

#13

Příspěvek od FunTomas »

Takze klasika. Ked som vsetko nalozil do auta, zistil som ze nefunguje imobilizer. Sku....a elektronika. Bez elektriky som bol nahrany, ale vyskusal som aspon adapter na baterie. Takze nakoniec som fotil refraktorom 50/540 zo sidliska. Baterky dokazali tahat montaz asi hodinu. Potom doslo pravdepodobne ku kolapsu, pretoze hoci kontrolka svietila, motor uz sa nekrutil.  :(
Nemozem si pomoct ale mam silny dojem, ze ten hore  :angel: na mna absolutne  :toilet: alebo  :repuke: . Ked uz nie je co pokazit on si vzdy nieco najde.
Tentoraz som ho s odretymi usami  :finger: a snad fotky vyjdu. Zial ma este sancu ovplyvnit minilab. >:(
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Konjunkcia Venuše a Uránu

#14

Příspěvek od MMys »

V Hradci se jako zázrakem na pár hodin vyjasnilo, ovšem až poté, co Venuše zmizela za obzorem :-(, takže klasika. Ale dnes večer je take ješte velmi blízko k Uranu. No ale počasí asi nehrozí.

Když už byl dalekohled venku, tak jsem alespoň kouknul na kometu Linear T7. Dvěstědesítkou jsem ji našel i bez mapky, zametáním v prostoru kde měla být, nedá se přehlédnou. Zatím viditelná jen koma, s mírnou kondenzací ke středu, ohon žádný. Skutečný rozsah komy si netrofám uvést, neboť jsem pozoroval z balkóna, mezi lampami pouličního osvětlení, a tak jsem slabší okrajové části zaručeně neviděl.

Zkusil jsem ještě použít UHC, ovšem bez valného úspěchu. Kometa by ovšem stála za foto, kdoví co vše by se ukázalo. Snad počasí co nejdříve dovolí.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Konjunkcia Venuše a Uránu

#15

Příspěvek od peta »

tak i v brne se nakonec vyjasnilo, pozoroval jsem triedrem 7x50, pri vysce venuse neco pres 5st. nad obzorem - uran byl celkem dobre pozorovatelny...

je zajimave predstavit si takove ukazy ve 3d, s obeznyma drahama na obloze, clovek pak priblizne vi, kam se do prostoru diva... uz se tesim na venusi pred sluncem, merkur byl v tomhle ohledu - 3d dojmu - uzasny...
petr(zavinac)fajkos.com
Odpovědět