Kdo co pozoruje?

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Kdo co pozoruje?

#1

Příspěvek od johnik »

Kdo co pozorujete?
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Kdo co pozoruje?

#2

Příspěvek od MP »

Chybi kolonka pro pozorovani osob opacneho pohlavi.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Kdo co pozoruje?

#3

Příspěvek od johnik »

napadlo mě to , ale radši jsem to neuvedl, ostatní by mě mohli nařknout ze znevažování této čistě vědecké diskuze :-X
Uživatelský avatar
GaN
Příspěvky: 233
Registrován: 07. 07. 2006, 16:23

Kdo co pozoruje?

#4

Příspěvek od GaN »

Tak jsem se dnes probudil v 6:30, otevřel balkonové dveře a zírám. Propásl jsem skvělou noc. Naprostá čirost ovzduší. Vidím do neuvěřitelné dálky a tak čistě!
Uživatelský avatar
KaoS
Příspěvky: 938
Registrován: 04. 04. 2002, 09:26

Kdo co pozoruje?

#5

Příspěvek od KaoS »

Spis tam chybi treba komety, meteory :P
Stránka společnosti pro Meziplanetární hmotu, info o kometách, meteorech i planetkách - http://www.kommet.cz
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Kdo co pozoruje?

#6

Příspěvek od johnik »

OK, doplněno.Lze zatrhnout více možností.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Kdo co pozoruje?

#7

Příspěvek od Myzer »

Vytiahol som na povrch tuto staru anketu, pretoze ma zarazilo, kolko ludi pozoruje deep-sky.  :o
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Kdo co pozoruje?

#8

Příspěvek od ladaS »

Já nejraději pozoruji DS objekty a z těch DS pak planetární mlhoviny.

LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Kdo co pozoruje?

#9

Příspěvek od Myzer »

ladaS napsal: Já nejraději pozoruji DS objekty a z těch DS pak planetární mlhoviny.

LadaS
Tak mozem sa teda opytat (ako aj tych dalsich 50), preco nepises o svojich pozorovaniach? ???

--------
Poznamka: Po vyzdvihnuti ankety vcera stupla hodnota DS dnes z 46 na zatial 59.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Kdo co pozoruje?

#10

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal:
Možno to bude tým, že radšej pozoruje, ako o tom píše. Ja tiež rád pozriem na oblohu, ale nechce sa mi o tom toľko písať. Nevraviac o takých podrobných správach ako píše Pavúk...
Teba som sa ale nepytal, teda jedine ak sa nepovazujes za tych ostatnych (aj ty pozorujes DS?). Tvoje nazory poznam az prilis dobre. Nemyslel som ziadne komplikovane spravy, ale aspon bol som tam, videl som toto ... A nemyslel som tou otazkou ani nikoho konkretneho, aj kedy sa to na prvy pohlad zda. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Kdo co pozoruje?

#11

Příspěvek od Pavuk_ »

FunTomas napsal:
Možno to bude tým, že radšej pozoruje, ako o tom píše. Ja tiež rád pozriem na oblohu, ale nechce sa mi o tom toľko písať. Nevraviac o takých podrobných správach ako píše Pavúk...Neboj aj mna to postupne prestava bavit ;D
... skratka pomaly sa vyvijam a zefektivnujem aj svoje zapisky, uvidime co budem pisat o rok :)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Kdo co pozoruje?

#12

Příspěvek od FunTomas »

Myzer napsal:
Teba som sa ale nepytal, teda jedine ak sa nepovazujes za tych ostatnych (aj ty pozorujes DS?). Tvoje nazory poznam az prilis dobre.
.
.
.
O.K. Vymazme to. Ja som asi nespravne odpovedal za niekoho druheho (len ma to tak napadlo, tak som to napisal) a nepovazujem sa ani za tych ostatnych, pretoze som nehlasoval.

Bol som aktivnym pozorovatelom APO, ale ked som dlhu dobu nevidel zmysel tych pozorovani, tak som s tym prestal. Aj teraz sa rad pozriem na oblohu a pozriem si DSO, ale uz o tom nepisem ziadne spravy, robim to len pre radost z vlastneho zazitku.

Zajtra toto zmazem, aby to tu nebolo offtopic, tak prosim vymaz moje citacie, ktorych original som uz odstranil.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Kdo co pozoruje?

#13

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal:
O.K. Vymazme to. Ja som asi nespravne odpovedal za niekoho druheho (len ma to tak napadlo, tak som to napisal) a nepovazujem sa ani za tych ostatnych, pretoze som nehlasoval.

Bol som aktivnym pozorovatelom APO, ale ked som dlhu dobu nevidel zmysel tych pozorovani, tak som s tym prestal. Aj teraz sa rad pozriem na oblohu a pozriem si DSO, ale uz o tom nepisem ziadne spravy, robim to len pre radost z vlastneho zazitku.

Zajtra toto zmazem, aby to tu nebolo offtopic, tak prosim vymaz moje citacie, ktorych original som uz odstranil.

Mam precitanych vela starsich clankov z archivu APO (sucasne necitam) a neboj sa, vsimol som si tam aj tvoje meno. Ale nechapem, preco stale po sebe mazes prispevky, myslim, ze v tejto teme nie su vobec off-topic. Podla toho co pises tu totiz vznika nerovnovaha, medzi tymi co pozoruju DS (podla ankety 69) a tymi co o tom aspon nieco pisu (tak 5). To je dost velky rozdiel. :)

Mna to sice este uplne neprestalo bavit, ale od urcitej doby tiez nasledujem tento trend, pretoze to asi fakt nema vyznam a pripadam si, ze trubim do prazdnej miestnosti. Napriklad pred 2 dnami som testoval 7 mm Nagler T6, tak preco o tom nieco napisat, zavriem poznamky radsej do trezora. ;D
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Kdo co pozoruje?

#14

Příspěvek od michal.b »

Myzer napsal:
... Napriklad pred 2 dnami som testoval 7 mm Nagler T6, tak preco o tom nieco napisat, zavriem poznamky radsej do trezora. ;D
To at te ani nenapadne! ;)

Za sebe muzu rict, ze jsem proste linej, ale pripravbuju si stranky kam chci svoje pozorovani davat, tak doufam, ze se prinutim obcas neco napsat :)
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Kdo co pozoruje?

#15

Příspěvek od ladaS »

Myzer napsal:

Tak mozem sa teda opytat (ako aj tych dalsich 50), preco nepises o svojich pozorovaniach? ?

Samozřejmě se zeptat můžeš, zkrátka raději pozoruji a fotím, než tady otom píšu, navíc když vidím, jaká je odezva tady na foru na pozorovací příspěvky např. od Pavuka, tak si nemyslím, že by ty moje byly zajímavější a že by to k něčemu zásadnímu přispělo. ;).

http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Odpovědět