pozorování o prázdninách

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hela
Příspěvky: 16
Registrován: 31. 05. 2003, 12:54

pozorování o prázdninách

#1

Příspěvek od Hela »

Ahoj všichni, :hi: chystáte se někdo pozorovat o prázdninách meteorické roje? Taky jsem se chtěla zeptat jestli se bude o prázdninách dít v astronomii něco zajímavého? :book:
Luky

pozorování o prázdninách

#2

Příspěvek od Luky »

No jasně! Myslím, že všichni už se těšíme na Mars (ta opozice). :nod:

Na meteorické roje taky kouknu. Hlavně Perseidy. Nedíval jsem se, jestli budou silné, ale většinou bývají docela pěkné :)
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

pozorování o prázdninách

#3

Příspěvek od Myzer »

Tak Mars si tiež nenechám ujsť, síce s mojim dnešným vybavením tam toho moc neuvidím, no som zvedavý. Kiež by som už mal doma nový ďalekohlad, ale vyzerá to, že ho zoženem až v septembri.. No čo už. A okrem rojov sa nám bude nad hlavami rozprestierať Mliečna cesta. Tak určite zoberiem popri mojom súčasnom ďalekohlade aj triéder, lahnem na lehátko a v teple letných nocí sa vynadívam nato neuveriteľné množstvo hviezd.
A v podstate budem stále na dedine, kde mám ďalekohlad a všetky ostatné veci, a navyše zohnanú robotu, tak už sa veľmi teším. :bounce:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Majka
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 06. 2003, 00:20

pozorování o prázdninách

#4

Příspěvek od Majka »

Ahojte,
Mars bude prostě dokonalý
Už se těším na ten nádherný červený kotouček :D
Luky

pozorování o prázdninách

#5

Příspěvek od Luky »

A co máš za dalekohled? A jaký si chceš kupovat? Reflektor?

Já asi zajdu na hvězdárnu. Tam mají vybavení dobré :)
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

pozorování o prázdninách

#6

Příspěvek od Myzer »

Tak teraz neviem na 100% či sa pýtaš mňa alebo Majky. Ale čo sa mňa týka mám refraktor 80/900 s menšími problémami, kt. si môžeš prečítať tu v sekcii Pozorovanie/ pozorovanie širokouhlým okulárom a triéder 7/50.
A kupovať nový ďalekohlad budem až po prázdninách, ešte ale presne neviem či na SR alebo v ČR. V každom prípade mám ešte čas na získanie množstva informácií, tak sa rozhodnem definitívne až potom.
Je len isté, že to bude reflektor. A asi pravdepodobne Dobson, a podla toho ako mi to víde s peniazmi tak priemer 25 alebo 30cm.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Luky

pozorování o prázdninách

#7

Příspěvek od Luky »

Jo, ptal jsem se tebe :).

80 cm je docela slušné. No možná na tom Marsu něco malinko uvidíš.. Ten Dobson 25cm mebo 30cm je podle me skvela volba :nod:.

Já teď nemám finance ani na malý dalekohled, ale mám vyhlídlý 200 cm od pana Drbohlava.

Měj se a přeju ti, ať dobře koupíš :hi:
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

pozorování o prázdninách

#8

Příspěvek od Myzer »

No myslím, že nemusíš byť smutný. Keď sa pozriem na tvoj profil a vek 13r. tak si myslím, že všetko máš ešte pred sebou. Ja som vtedy asi ešte ani nevedel kolko je planét. Refraktor som dostal minulú zimu ako darček na Vianoce. A po dokončení SŠ, študujem teraz dialkovo na VŠ a zhromaždujem všetky peniaze na účte na nejaký ten poriadny ďalekohlad.
Ale s tým 200cm ďalekohladom to trochu preháňaš. To si si pre neho ako kúpil hvezdárnu a preto nemáš na ten malý ďalekohlad? :hi:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
siginus
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 09. 2002, 15:25

pozorování o prázdninách

#9

Příspěvek od siginus »

Skoda jen, ze letos Perseidy smaze z oblohy uplnek :'( Ale uz vcera sem nake videl, do toho delta aquaridy... Myslim, ze si pod nebe lehnu do spacaku hned jak bude cas znova :). Jen kdyby se nemuselo vstavat rano v 6:00 do prace :-/...
Odpovědět