Polarni zare

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#31

Příspěvek od Sniper_RAT »

Samozrejme bych ti ho dal....budu ho mit z polska za cca 13 000,-.A bavit me to neprestane!Takze mas smulu  ;D :finger:  8) musis si ho koupit....taky jsem nejprve uvazoval o 150,ale prece jenom 200 za 13 000,-....neber to.....i kdyz...jeste cesta aj. vydaje.Mels pravdu,uz tu je zamraceno... :banghead:
A nahodou,triedr je dobra vec,puziva ho kdekdo,ale uznej,ze na planety,ktere me bavi nejvic,je lepsi neco vetsiho...
L.u.k.y

Polarni zare

#32

Příspěvek od L.u.k.y »

Ted jsem si na tvych strankach vsimnul, ze je ti 14. Konecne vrstevnik. Me je 13. Kdyz je ti 14, tak si asi nevydelavas, co?  :) To ti na to dala mamaka nebo tatka? Nebo mas tolik nasporene? :o

Vsimnul jsem si jedne chyby - O mne (ne o me). Ja cestinu taky nerad  ;D ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#33

Příspěvek od Sniper_RAT »

No,ja si nasetril 2000,tatka mi dal 3000,a mamka 8000.Mam v cervnu patnactiny vis... ;D ;)

Ja cestin ne byt dobra spolecnika....

Odkud jsi??
L.u.k.y

Polarni zare

#34

Příspěvek od L.u.k.y »

Aha. Tak to mas super. Muzu jenom zavidet. Ja si nejakou tu dobu pockam, nez mi nekdo nejake prachy da Ze bych ukecal nase uz na ctrnactiny? ;D

Ja jsem z Roznova (okres Vsetin) - takze od tebe docela dalka. Dej mi kdyz tak E-mail. Obcas se ti ozvu Muj je lukysh@seznam.cz
L.u.k.y

Polarni zare

#35

Příspěvek od L.u.k.y »

Jinak - omlouvam se shodamovi, jestli tady je. Kecame o vsem moznem, takze se to neda zaradit do nejakeho tema :)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#36

Příspěvek od Sniper_RAT »

Hele,maily jsou napsane i na foru,tak se koukni...Vsetin....kde to sakra je??Ja v zemepise nejak nevynikam...Jak dlouho se o stronomii zajimas ty?
L.u.k.y

Polarni zare

#37

Příspěvek od L.u.k.y »

Vsetin je zhruba 30 km vychodne od Zlina. Jak dlouho se venuju astronomii? No jak se to vezme. Astronomie me zacala zajimat nekdy ve 3. tride, kdyz jsme byli se tridou na skolnim vylete. Ale nejakcodborneji zhruba 2 roky. A pozoruju neco pres rok.. :)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#38

Příspěvek od Sniper_RAT »

Hmm...pojd kecat zpravama,at nas Shodam nezabije....
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Polarni zare

#39

Příspěvek od shodam »

Panove, zatim! vas zabijet nebudu ;), ale sami jste spravne dosli k tomu, ze takovahle diskuze na forum nepatri... Prave k tomu jsou urcene zpravy "vnitrni posty".

Shodam :hi:
Uživatelský avatar
Keneth
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 05. 2003, 18:19

Polarni zare

#40

Příspěvek od Keneth »

Ahoj, ahoj,
kdyz jsem pred chvili prisel na astroforum, mel jsem radost, ze se objevilo tolik prispevku na tema polarni zare. Vsak mene milejsi prekvapeni se skryvalo uvnitr.  :nono:
Panove, priste si pro diskuzi zvolte radeji jine tema.
Diky. :hi:
Fotorádce - http://www.fotoradce.cz - Váš poradce v oblasti digitální fotografie&&Lukas Adamec, Your photo-digital adviser&&
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Polarni zare

#41

Příspěvek od T.o.m »

Zpet k polarni zari.
Druhy den, kdy jsem doufal, ze se znovu objevi samozrejme nic. Kdyz uz jsem byl vybaven foaparatem a zalozenym filmem, tak samozerjme nic. Tak jsem aspon zkusil par sirokoulhlych zaberu bez kompenzace rotace Zeme. Jsem zvedav, co z toho bude.

Tom :hi:
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Polarni zare

#42

Příspěvek od peta »

T.o.m napsal: 1600 ASA??? tolik se snad ani nevyrabi :o
jen poznamka:
da se koupit i tahle citlivost. ja ale fotim, treba na koncertech, az na 3200 ASA. dela se to tzv. pushem, kopupis k tomu urcenou 400 ASA (vyrabi napr. ILFORD) a tu muzes fotit v rozmezi 400-3200 ASA... pak jen musis v labolatori rict ze jde o push... jo a priplatits si cca stovku... funguje to spolehlive, jediny problem je dost velke zrno, coz ale treba pri tech koncertech vubec nevadi...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 242
Registrován: 05. 04. 2002, 15:32
Bydliště: Řevnice
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Polarni zare

#43

Příspěvek od Jakub »

Jeste k te citlivosti. Mohu vrele doporucit onen zminovany Fuji Neopres 1600 profesional, ktery je velice jemnozrny a pri exponovani na nominalni citlivost se z nej daji vytahnout fotky 30x40 bez rusiveho zrna. Navic ma fantastickou skalu sedych tonu. Fotim s nim na koncertech, demonstracich a podobnych akcich a lezou z nej vynikajici vysledky. Cena se pohybuje nekde kolem 150-170,- Push 400 na 1600 je jiz dost zrnity a kontrastni. Pouziva se jako nouzovka, nebo jako zamer, kdyz to zrno chci :-)
CANON EOS 5D, 70 - 200, Sky-Watcher Star Adventurer
Odpovědět