Stránka 1 z 1

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 14. 01. 2010, 21:35
od Marmal
Jaké jsou podle vás tyto české dalekohledy FOMEI? Vlastním zatím od nich traider 16x50. Viděl jsem že dělají i astrodalekohledy, co vi na ně?
astrodalekohled: http://dalekohledy-online.cz/dalekohled ... dalekohled

traider: http://dalekohledy-online.cz/dalekohled ... 6x50-terra

Jestli to tu je, tak se omlouvám.........

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 14. 01. 2010, 22:54
od Martin Vyskočil
Jijich triedrama jsem koukal a pripadaji mi dobre. Tech jejich astrodalekohledu bych se bal

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 14. 01. 2010, 22:56
od Lukemon
Konkrétně 114mm newton za 6200,-kč ? ! Na rozklepané montáži,to označení EQ7.... ;D

To radši koupím dobsony 150/1200 a ještě ušetřím,nebo přihodím tisícovku a mám parádní kus 200/1200.

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 14. 01. 2010, 23:06
od MilAN
Hlavně nepodléhej klamu, že to jsou české výrobky. Firma FOMEI je pouze distribuční firma, a jí prodávané dalekohledy jsou o mnoho procent dražší než u jiných prodejců. Navíc jsou na těch nejbídnějších montážích, na kterých je lze zřejmě ještě objednat.

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 14. 01. 2010, 23:08
od MMys
NEJSOU to ČESKÉ dalekohledy !

Ty astrodalekohledy nebrat. Jsou to ty samé, co se prodávají jako Bresser a podobně, prostě podle mne jedna a ta samá čínská fabrika, co produkuje i Skywatcher, ale v nejvíc očesané verzi. Kdysi jsem se tím koukal zde v Hradci ve Fomei prodejně, optika je (nebo aspoň tenkrát byla) vpořádku, ale je to předražené.

Fomei to pochopitelně nevyrábí (to vím zcela jistě), jen na to lepí svoji značku.

Triedry nejspíš budou celkem slušné (jeden jsem měl, něco x 50, teď ho má tchán, protože jsem si koupil větší 15x70).

------------
Koukám Milan byl rychlejší...

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 15. 01. 2010, 00:16
od fidler
Začínal jsem s refraktorem Bresser, druhý byl Fomei 90/900, kterým dodnes občas mrknu. Je o třídu lepší než Bresser. Orig. montáž je však
opravdu poddimenzovaná. Koupil jsem ho však pod cenu.

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 15. 01. 2010, 17:02
od Marmal
Jo taky mi přišlo divné, že by to bylo české... No ale triedry sou si myslím v pořádku ne? Možná ta cena..... No koupil jsem ho v globusu takže to můžu klidně vrátit bez udání důvodu... ;)

České dalekohledy FOMEI

Napsal: 28. 01. 2010, 13:54
od JPB
jak jsou na tom s astonomickými dalekohledy soudit nemůžu, ale vlastním FOMEI Ranger night vision triedr 7x 50...stál mě kolem 3500,-Kč tuším...a nemůžu si stěžovat...po letech, kdy jsem coby malý kluk koukal na nebe kamarádovým dělostřeleckým dalekohledem mi tehle přístroj zase vrátil víru v triedr...který....má jeden ostrý, stejnobarevný, stejněveliký, nezdeformovaný obraz...kamarád si totiž ten dělostřelecký odvezl a to s čím jsem se potom kouknul, bylo strašné...neporovnatelné...
až tenhle FOMEI...;o)

...podle mě za solidní peníz, solidní muzika...;o)
...v noci poznám na co koukám na nebi bez problémů...
...zároveň v noci vidím potvory srnky co mi ožíraj stromky na zahradě
...a vlaštovku dokážu sledovat až k obzoru...;o)...víc nepotřebuju

(jsem alergický na švidrající triedry)