Planetové rendez-vous

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#16

Příspěvek od shodam »

Jakub napsal: Tak se mi vcera podarilo sehnat ochotnou dusi se skenem a dve fotky noveho Mesice jsou jiz na mych strankach. Kdo ma zajem tak racte dale :)
http://jakub.webz.cz/
To je PARÁDA !!! BRAVO ! :nod: Naživo jsem o zážitek s mladým Měsícem sice přišel, ale tvoje skvělý fotky mi říkají, že si to příště už určitě nenechám ujít. :nono:

Jinak když tohle vidím, tak začínám docela vážně uvažovat, že se o nějakou tu astrofotografii co nejdřív taky pokusím ....:) .... i když výsledek mi je předem jasný ..:mad2: :bomb: ;D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#17

Příspěvek od MaG »

Jakub napsal: ...Jinak jsem to fotil pevnou tristovkou na plnou diru (f4) a daval jsem 1/2; 1; 2 a 4 vteriny a je na vsech zaberech. Nejlepe vysel na tu 1 a 2 vteriny, tam odpovidaji i barvy zapadu. Foceno to bylo na Kodak Elitechrom 100 ASA. Rikal jsem si, ze budu muset zamerovat od boku, jak byl sabouckej, ale svete div se, byl  v hledacku, takze zamereni probihalo vcelku v pohode.
...?No samozřejmě že ty nejsi sobec, to vím moc dobře :rotflmao:, ale měl jsem pochybnost, jak se ti to vůbecmohlo povést. V podstatě je asi rozdíl vzít na to 135 a 300 mm. No jinak seskupení s Marsem a Venuší sem zkoušel taky, ale na mý fotky si musím počkat asi až do léta. Leda že bych dostal odvahu a nechal si někde vyvolat jen ten začátek filmu...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#18

Příspěvek od MaG »

Jakub napsal: Tak se mi vcera podarilo sehnat ochotnou dusi se skenem a dve fotky noveho Mesice jsou jiz na mych strankach. Kdo ma zajem tak racte dale :)
http://jakub.webz.cz/Páááni.... :o

Jakube, nemáš pocit, že touhle třístovkou je to jako při pohledu přes triedr?

Jinak počasí jsi měl o něco lepší, jak to tak sleduju... ale musím potvrdit, že barvy jsou dost věrné. Paráda.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#19

Příspěvek od MaG »

Ahoj. Tak mám pro vás na pokouknutí tyhle ukázky z půlky května. Kdybyste někdo měl pro mě tip na dobrý skener v okolí Jablonce příp. snad i Č. Lípy, dejte vědět, ty skeny jsou hrozný.
Pokud se týče mladého měsíce 13.5., tak ten mi sice jakžtakž se 135mm objektivem vyšel, ale chlubit se tím nebudu :-)

Tak, tady máte pěkně Venuši, Mars a Měsíc a dole u šipky i Saturn (2,8/135mm)

http://astronomy.hyperlink.cz/seskupeni ... 002-01.jpg


Detail nejhezčí skupinky tohoto roku... (2,8/135mm x 2 telekonvertor)

http://astronomy.hyperlink.cz/seskupeni ... 002-02.jpg


Celkový pohled na němž je i Jupiter (3,5/28mm)

http://astronomy.hyperlink.cz/seskupeni ... 002-03.jpg


A tady je ta úsečka rozdělená Měsícem vedví (3,5/28mm)

http://astronomy.hyperlink.cz/seskupeni ... 052002.jpg


Napište klidně vaše postřehy. Já jen dodám, že sem bohužel neměl nic než 1600 ASA a to nebylo moc lehké na focení.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 242
Registrován: 05. 04. 2002, 15:32
Bydliště: Řevnice
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#20

Příspěvek od Jakub »

Paradni fotecky, pekne zachycenej popelavej svit Mesice. Joooo kdo umi ten umi. Jen me zarazi ta citlivost, kterou pouzivas. S tim ja chodim fotit tak na koncerty Tohle by zvladla v pohode i 400 a mela by asi prijatelnejsi zrno, zvlaste pro tohle pouziti. Pokud mas 135/2,8 tak by nemel byt zadnej problem. Kdyz jsem fotil seskupeni Mesic, Mars a Venuse, tak jsem mel 300/4 a fotil na Supru 400 a vychazely mi casy kolem vteriny, coz je jeste v pohode vzhledem k pohybu planet na obloze.
CANON EOS 5D, 70 - 200, Sky-Watcher Star Adventurer
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#21

Příspěvek od MaG »

Jakub napsal: Paradni fotecky, pekne zachycenej popelavej svit Mesice. Joooo kdo umi ten umi. Jen me zarazi ta citlivost, kterou pouzivas. S tim ja chodim fotit tak na koncerty  ;) Tohle by zvladla v pohode i 400 a mela by asi prijatelnejsi zrno, zvlaste pro tohle pouziti. Pokud mas 135/2,8 tak by nemel byt zadnej problem. Kdyz jsem fotil seskupeni Mesic, Mars a Venuse, tak jsem mel 300/4 a fotil na Supru 400 a vychazely mi casy kolem vteriny, coz je jeste v pohode vzhledem k pohybu planet na obloze.
Napsal jsem tam, že film 1600ASA byl použit z nouze. Mám dvě těla - v jednom byla 200ASA v druhým 1600ASA. Tělo s dvoustovkou nemohu použít kvůli absenci aretace spoušti na expozici delší 2 sekund. Proto jsem byl nucen vyfotit to na 1600ASA s expozicemi od 3 do 6 sekund.

Obvykle fotím seskupení za soumraku na 200-400ASA. Nicméně i když to bylo obtížné focení z hlediska odhadu expozic, jsem rád, že vůbec nějaká fotka vyšla. A pokud jde o zrno, tak tyhle fotky mi právě aspoň pomohly posoudit, jak báječně malé zrno má Fuji 1600.

P.S. Jakube, jestliže ti vyšlo na 400 ASA exponovat 1 sekundu, zkus to taky právě tak ty sekundy 3 nebo 5. Možná se mýlím, ale za sekundu bych zřejmě vyfotil jen srpek Měsíce, nikoli také popelavý svit, co myslíš?

:hi:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#22

Příspěvek od MaG »

Doufám, že jste se podívali na setkání Venuše - Jupiter .. kdyžtak máte poslední možnost před frontou. Bylo to opět velice kouzelné, vidět je byť i ten jedenapůlstupeň od sebe...

Jinak tentokrát jsem to fotil na 400 ASA, takže doufám, že už to bude lepší :rotflmao: )
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Planetové rendez-vous

#23

Příspěvek od sandor »

Už se těším na tvá fota.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planetové rendez-vous

#24

Příspěvek od MaG »

sandor napsal: Už se těším na tvá fota.
Akorát nevím, kdy ty fotky budou, možná vydržím do léta...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět