Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Fotky našich miláčků...:-))

#31

Příspěvek od FunTomas »

elbi napsal: No jsem já to ale pako.Teď jsi mi vlastně připomněl to, co bych zrovna já měl vědět nejlíp.Ty pr. 300-400 už vlastně nejsou v podstatě přenosné (vyjma mého provedení) ...
;)

elbi napsal: ...a neříkej, že ti sborka trvá víc jak 20 minut ???
sborka = zostavenie? ak ano, potom ...

FunTomas napsal: ... dobson (hoci moze vyzerat zlozitejsie) mam zostaveny a opticky skolimovany za 5 - 10 minut. To zavisi od okolitej teploty. V zime je to dlhsie, ...

mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24347
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#32

Příspěvek od MilAN »

Té reklamy už bylo snad dost....
Takže tenhle můj miláček není ani reklama, ani nebyl vyroben na kšeft, je jen pro moje koukání.
Obrázek
(foto Martin Gembec)

Je to Dobson 400/2000, vlastní konstrukce a provedení , provozuschopný do 2 minut od zastavení auta. S aktivací digitálního navádění  se to protáhne na celé 3 minuty . Přenosné, včetně nakládání a vykládání , v jedné osobě.

Příslušenství :
- Paracorr + okuláry Nagler a Panoptic - od fy Tele Vue
- digitálnéí navádění NGC mini MAX od firmy JMI
- filtry Deep Sky, UHC a OIII od fy Lumicon

lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11407
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#33

Příspěvek od MaG »

Ne tak tohle není reklama, ale riskuješ, že se na Jablonec sjedou davy ;D

Měl jsem možnost se s tím dívat a nic lepšího zatím neznám.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#34

Příspěvek od elbi »

Milane doufám, že jsi ten první řádek nemyslel tak úplně vážně, protože já jsem to tak původně fakt nemyslel, bohužel to později vyznělo jinak.

Mimochodem pánové-aby bylo jasno a abych snad dokázal to co píšu výše: To co já dělám, jsem kdysi dávno odkoukal právě od Milana a navíc tady klíďo přiznám, že mu stále nesahám ani po paty a že jeho dalekohledy jsou ne o jednu, ale minimálně o dvě třídy dál co se týče technologie a kvality zpracování.

Jsem rád, že jsem alespoň Milana vyhecoval k tomu aby sem dal obrázek.Mimochodem ta konstrukce je stejná jako u těch 355ek?Nebo je to nějak modifikováno?

Ty FunTomovy dalekohledy se mi taky moc líbí.Rád bych se s nimi obeznámil blíž, pokud je to Tome možné.Třeba se něčemu přiučím...

Je to takhle OK? Nemusím si už připadat jako zloduch??? :behead: :toilet:
Uživatelský avatar
mamol
Příspěvky: 45
Registrován: 07. 01. 2003, 18:55

Fotky našich miláčků...:-))

#35

Příspěvek od mamol »

Taktéž přidávám svůj Dobson 300/1700 od Elbiho. Promiň Elbi, ale původní barevné provedení se mi nelíbilo, tak jsem ho přeblafnul....
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Fotky našich miláčků...:-))

#36

Příspěvek od FunTomas »

elbi napsal: Milane doufám, že jsi ten první řádek nemyslel tak úplně vážně, protože já jsem to tak původně fakt nemyslel, bohužel to později vyznělo jinak...;) No to my vieme, ale ked MilAn ja taky moc seriozny pan, co vsetko berie velmi vazne...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Fotky našich miláčků...:-))

#37

Příspěvek od FunTomas »

elbi napsal: ...Ty FunTomovy dalekohledy se mi taky moc líbí.Rád bych se s nimi obeznámil blíž, pokud je to Tome možné.Třeba se něčemu přiučím...No kludne pridi. Mozno ta take zelene ucho :ears: niecomu priuci. ;D

Ked budes ty, alebo MilAn, pripadne majitel podobneho typu dalekohladu na nejakej akcii, tiez by som sa rad pozrel co to je vlastne za pristroj.

Inak s odstupom casu by som volil este minimalistickejsiu konstrukciu. Napriek vyhodam a hotovym snimacom s centralnou jednotkou, som stale nepripojil k dalekohladu digitalny navigacny system.

Dalekohlady na fotke su vlavo: 300/1500, vpravo 400/1860.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#38

Příspěvek od FunTomas »

...provozuschopný do 2 minut od zastavení auta. S aktivací digitálního navádění  se to protáhne na celé 3 minuty . Přenosné, včetně nakládání a vykládání , v jedné osobě...
Tak to je fakt bleskovka, postavit ho za 2 minuty. To sa hadam uz rychlejsie neda spojazdnit ani hotovy dalekohlad, ktory sa skladat nemusi. Hadam ani jeho vytiahnutie z auta, postavenie na zem a skolimovanie nemoze byt rychlejsie.

Podla fotiek z prechodu Venuse som usudil, ze dalekohlad je prevazany v aute typu kombi (Forman??) Predpokladam, ze je tam v kufri rozlozeny na tubus a podstavu. Ja mam k dispozicii klasicky sedan, takze dalekohlad sa musi vojst cely do kufra sedanu. Jedine tubus davam na sedadlo. Ad 1 do kufra sa pre jeho vstupny otvor (otvor kufra) ani nevojde a ad 2 do kufra sa este musia vojst aspon cestovne tasky rodinky, ked cestujeme a beriem ho so sebou.

Ako sa sprava pri silnejsom vetre. Je to predsa len riadny tubus a moze teda klast pomerne velky odpor vetru.

Aby bolo zrkadlo viac chranene, prevazam ho v specialnej prachotesnej krabicke. Vidno ju na fotke za dalekohladmi. Uz aj preto jeho zostavenie trva dlhsie. Rychlost zostavenia dalekohladu nie je to, co limituje jeho pouzitie. Ak sa smiem spytat, kde "parkuje" tvoj dalekohlad, ked sa nim nepozoruje? Ja ho totiz musim pred pozorovanim zniest zo siedmeho poschodia a po pozorovani zase vyniest...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24347
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Fotky našich miláčků...:-))

#39

Příspěvek od MilAN »

elbi napsal: Milane doufám, že jsi ten první řádek nemyslel tak úplně vážně, ...ale  musel jsem si rejpnout ne....(to aby se nezastavila diskuse) - a to bych nebyl ani já.

Ta konstrukce 400ky je výrazně jiná, jen princip vysouvání je stejný- na fotce s to samozřejmě nebude vidět.

To FunTomas:
Ty Tvoje přístroje se mi líbí. Já jsem se chtěl vždy vyhnout tomu montování a hlavně rozkládání  po tmě a zmrzlý- proto tam nemám jedinou montovatelnoíu součástku.
Do Formana  se vecpe i se 4člennou osádkou.Doma parkuje na chodbě, většinou v rozloženém  stavu a pokud chci pozorovat ze zahrady, tak s ním  jen vyjedu na velkých, bantamových kolech.
Jinak se těším, že se jednou na společné akci sejdeme a vzájemně otestujeme  své miláčky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Fotky našich miláčků...:-))

#40

Příspěvek od elbi »

Milane začínám tě podezřívat, že to máš nafukovací a plníš to Héliem nebo Vodíkem? ;D
Pokud si máme navzájem porovnat kdo dočúrá dál tak budeme muset u mě.Já bych to asi nepřevezl.Ale někde prý stěhovali kostel.... :rotflmao:
Elbi
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24347
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Fotky našich miláčků...:-))

#41

Příspěvek od MilAN »

No i 500ku jsme vecpali do Favorita, ale nevím, kdo byl větší chudák,zda auto , Dobson nebo řidič. Vypadalo to , že řidič je součástí Dobsona. Ale ta 400ka jde do formana dobře. S 350 kou jsem cestoval na Jadran. Celá 4 členná rodina + zásoby na 14 dní + horské kolu v kufru. A myslím, že i nějaké plavky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Fotky našich miláčků...:-))

#42

Příspěvek od elbi »

Docela dobrý.Mám se holt ještě hodně co učit.Ta 500ka putovala do Jílového?Mě by fakt docela zajímalo, kam ta produkce ze Rtyně mizí.Docela rád bych vyměnil zkušenosti s podobně postiženými, ale zůstávají mi nějak utajeni :-/ Mimochodem nemáš páru jak je na tom Dobson č.1 ze Staré Boleslavi? :bandana:
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24347
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Fotky našich miláčků...:-))

#43

Příspěvek od MilAN »

elbi napsal: Mimochodem nemáš páru jak je na tom Dobson č.1 ze Staré Boleslavi? :bandana:Překotně se na něm pracuje a do Dovolené s dalekohledem v Pivoni by měl být.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Fotky našich miláčků...:-))

#44

Příspěvek od elbi »

Kdy to je?Já se tam snad budu muset vydat.Ty dvě 450ky jsem taky neviděl a asi toho bude daleko víc.Jsem nějak neinformován :ears:
Ale ono to moc pro ženské pokud je to nezajímá není, že?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24347
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Fotky našich miláčků...:-))

#45

Příspěvek od MilAN »

elbi napsal: Ale ono to moc pro ženské pokud je to nezajímá není, že?myslíš jako : dvojnásobná útrata, poloviční zábava ...???

Termín je 14.-22.8.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět