Okuláry GS versus okuláry TAL ?

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

Okuláry GS versus okuláry TAL ?

#1

Příspěvek od mkcz »

Ahoj všichni ! Jaké máte zkušenosti s těmito okuláry s ohledem na poměr cena - výkon (kvalita) ? Díky za všechny příspěvky ! mkcz
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
Maty
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 03. 2003, 05:39

Okuláry GS versus okuláry TAL ?

#2

Příspěvek od Maty »

Nejsou špatné ani jeden ani druhý, TAL používá jakési sklo do oranžova, což mi připomíná staré ruské triedry. Určitě se podívej po antireflexech a vnitřním vyčernění. Tím trpí třeba Ultra Wide od Sky-Watcheru, které mají sice široké pole, ale dočernění vnitřku je téměř nezbytností. Pokud nechceš investovat velké peníze mrkni na www.celestron.cz, tam je taky slušná nabídka, sám jsem tam koupil zmiňované Ultra Wide.
Matyáš
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

Okuláry GS versus okuláry TAL ?

#3

Příspěvek od mkcz »

Maty napsal: Nejsou špatné ani jeden ani druhý, TAL používá jakési sklo do oranžova, což mi připomíná staré ruské triedry. Určitě se podívej po antireflexech a vnitřním vyčernění. Tím trpí třeba Ultra Wide od Sky-Watcheru, které mají sice široké pole, ale dočernění vnitřku je téměř nezbytností. Pokud nechceš investovat velké peníze mrkni na www.celestron.cz, tam je taky slušná nabídka, sám jsem tam koupil zmiňované Ultra Wide.

Díky za tip. Omrknul jsem to a je tam z čeho vybírat. Jaké konstrukce jsou ty okuláry Utra Wide od Sky-Watcheru ? Je to Plossl nebo něco jiného ? Nic tam o tom nepíšou...nebo jsem to přehlédl ?
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

Okuláry GS versus okuláry TAL ?

#4

Příspěvek od mkcz »

mkcz napsal:
Díky za tip. Omrknul jsem to a je tam z čeho vybírat. Jaké konstrukce jsou ty okuláry Utra Wide od Sky-Watcheru ? Je to Plossl nebo něco jiného ? Nic tam o tom nepíšou...nebo jsem to přehlédl ?


...teď mi došlo, že Ultra Wide s 66 stupňovým zorným polem asi nebude konstrukce Plossl že, ale to jen tak na okraj....
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
Jirka86
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2004, 23:10

Okuláry GS versus okuláry TAL ?

#5

Příspěvek od Jirka86 »

Mam dojem, ze jsou 5-clenne, ale nejsem si jisty jestli vsechny. Protoze maji dlouhy ocni relief, tak obsahuji barlow.
Odpovědět