Co takhle o software?

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Co takhle o software?

#46

Příspěvek od Myzer »

Neviete niekto ako vlozit vlastny text do obrazka v programe ACDSee 6.0? Vobec tam neviem najst tu funkciu, ak tam vobec je. :-/
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#47

Příspěvek od MaG »

Člověče dal jsem si tu práci a podíval se do nápovědy :-)
(hledal jsem v rejstříku slovo text)

Takže jde to :-)
----------
Adding text to an image
You can use the Add Text tool to add formatted plain or bubble text to an image. You can save your options as a preset for future use.

Adding plain text to an image
You can add plain text to an image to describe it or to bring attention to image details.

To add plain text to an image:
In the Editing Tasks area on the Common Tasks panel, click Add Text........


Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Re: Co takhle o software?

#48

Příspěvek od Myzer »

MaG píše:Člověče dal jsem si tu práci a podíval se do nápovědy :-)
(hledal jsem v rejstříku slovo text)

Takže jde to :-)
----------
Adding text to an image
You can use the Add Text tool to add formatted plain or bubble text to an image. You can save your options as a preset for future use.

Adding plain text to an image
You can add plain text to an image to describe it or to bring attention to image details.

To add plain text to an image:
In the Editing Tasks area on the Common Tasks panel, click Add Text........
Dik uz mi to funguje. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 181
Registrován: 28. 08. 2007, 04:07

Co takhle o software?

#49

Příspěvek od Richi »

Fra napsal:

No jo, jenže já se těch ruských stránek nějak bojím  :-/ . Nerad bych si dotáhl domů nějaký ten virus  :nono: , protože jak je všeobecně známo, tak ruské servery jsou plné tohohle sajrajtu ...
Fra
Ako starý konzumný cracker ti poradím iba jedno - stiahni poriadny firewall (napr Sygate PF), dobrý antivírus (bude stačiť avast) a NEPOUŽÍVAJ I.EXPLORER.
Pri sťahovaní cracku v 95% prípadoch musíš odstreliť nejaký ten button a trojský kôn už klepe na dvere...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11599
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#50

Příspěvek od Psion »

Pepek napsal:

To, co říkáte, je pravda - servery, na nichž závisí chod kritických systémů, se vyplatí koupit. Nehledě na to, že se v nich často používají nestandardní komponenty (RACKY, víceprocesorové desky atd.), se kterými mnoho lidí nemá zkušenosti.

Nicméně klasické PC, které je využíváno pro práci, bych nikdy nekoupil, ale vždy stavěl. A to z několika důvodů:

1. Nejsem magor, abych někomu dal třeba 10 tisíc za značku. Nejde o šetření, ale já si místo toho za ty peníze koupím lepší součástky.
2. Mám možnost přesně ovlivnit, jaké součástky v mém PC budou - u továrních strojů nikoliv. Oni vám řeknou - 80 GB disk, ale jaký? Já si procházím testy na netu a vybírám podle nich. Továrny vybírají podle uzavřených smluv.
3. Počítač si můžu bez obav ze ztráty záruky doma opravit či rozšířit a nemusím jezdit do servisu kvůli např. rozšíření pamětí.

Sestavil jsem spoustu počítačů - sám mám doma 3. Všechny jsou bez problémů funkční.

Dělám v IT poměrně dlouho a ono to není tak drastické platit za značku. V poslední době jsou i značkové notebooky poměrně levné. Ono značka neznamená jenom písmena výrobce, ale taky vývoj tisíců lidí a servis po celém světě atd. Vím, jak se u nás montují notebooky - sice mají technologie skvělé, ale nikdo neví, co bude dělat firmware na trhu po nějaké době, nikdo nic nevyvíjí a neladí, prostě jenom dají k sobě komponenty bez jakého-koli vývoje, nehledě na case notebooku, který je skutečně vyroben na 2 roky. Záleží taky na štěstí. Já osobně rád prodávám značkové věci i když sám používám naše firemní výrobky (přece jenom mám servis u sebe).

Co se týká SW, postupně veškerý SW kupuji (nebo používám free) a myslím, že už jenom pro ten pocit, že jsem to neukradl. Chápu, že něco je hodně drahé, ale to neznamená, že když potřebuji auto, řeknu, že na ulici se jich válí spousta. Nebudu moralizovat, jenom to konstatuji.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 181
Registrován: 28. 08. 2007, 04:07

Co takhle o software?

#51

Příspěvek od Richi »

Súhlasím, sám som vlastníkom notebooku HP Compaq, má 3 ročnú záruku, skvelý servis, je spoľahlivý. Cena veľmi nízká. Nikdy by som nešiel do pochybných noname notebookov. Klady sú na strane značky. U stolných PC, kde je potrebné upgradovať každý polrok, je to už ale trochu inak.

Inak, je fajn vidieť niekoho kto si SW poctivo kupuje. Len nie každý si takúto poctivosť môže dovoliť, že ?
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Co takhle o software?

#52

Příspěvek od etyl »

Nemate niekto doma registar verziu 1.0.6? Nemozem najst nikde na nete, iba verziu 1.0.7 a na nu nemam patche ;)
Uživatelský avatar
css94381672
Příspěvky: 260
Registrován: 08. 11. 2005, 19:03

Co takhle o software?

#53

Příspěvek od css94381672 »

takže - buďto planetária...

nebo

http://vizier.u-strasbg.fr/vizier/

(do prvního řádku tabulky naházet ty katalogy ze seznamu, který chcu převádět, do druhého řádku napsat jméno objektu nebo pozici - napřed RA hh mm ss, pak mezera a DEC +/-ss mm ss)
převádí mezi všemi klasickými katalogy (kde pojem klasický katalog je definován jako katalog, který znám nebo jsem o něm alespoň někdy slyšel) - GSC, 2MASS, HD, HIP, IRAS, PGC, PPM, SAO, TYCHO, UCAC, USNO, ...jako v pohodě - jestliže by to nestačilo, tak pak

http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-4

---maj tam napsaný, že maj 5002 katalogů - no...nevím - ale je jich tam hodně. je to poměrně user unfriendly, ale mají tam úplně všechno vysvětleno, takže když se tomu věnuje čas, jde pochopit, jak ty stránky fachaj.
Do první kolonky napsat zkratky katalogů, mezi kterejma chceš převádět, druhá kolonka nic, třetí uvést pozici nebo jméno objektu. Zajímavý je, když si v Output layout nastavíš místo "HTML table" "Detailed results"... ::)
Uživatelský avatar
ddd
Příspěvky: 49
Registrován: 08. 01. 2005, 23:24

Co takhle o software?

#54

Příspěvek od ddd »

Nainstaloval jsem si prgm. CADET, a nedaří se mi v tom otevřít většina souborů. Nemůžu přijít na to proč mi to nebere. Nepoužíváte to někdo?
Odpovědět