Stránka 1 z 5

NGC7129

Napsal: 02. 08. 2009, 10:30
od Miloš Hroch
Rád bych se zeptal, zda někdo zkoušel fotit tento objekt s DSLR:


http://flashscience.net/2008/10/28/youn ... -ngc-7129/

Zajímala by mě třeba i jen šuplíková fotka. Chtěl jsem to zkusit letos z Šumavy, jestli to dopadne, nicméně 500 mm ohnisko je na to už asi málo a s EOSem 300D při světelnosti f/6,7 bych musel mít asi mnoho hodin expozice.

Jak už tady napsal MartinV v jiném vlákně, tak oblast Cephea je bohatá na velmi zajímavé a krásné objekty, nicméně když v odkazech vidím použitou techniku a expoziční časy, tak výsledek s moji sestvou bude asi poněkud tristní  :(.

NGC7129

Napsal: 02. 08. 2009, 13:27
od Sasa3
Tohle bude asi už moc malé. Já mám pro půl metrové ohnisko vyhlídnutý typově podobný objekt: NGC1333. Doufám, že se do něj na podzim pustím.

NGC7129

Napsal: 02. 08. 2009, 14:03
od Miloš Hroch
Jo o tom objektu vím  :), oblast Persea je také bohatá na různé plynoprachové mlhoviny. Chtěl jsem zkusit IC348, která je hned vedle, ale když tak procházím web a na ty krásné snímky koukám, budu s tím muset počkat až na CCD kameru, protže s DSLR to asi moc koukatelné nebude, nicméně alespoň jeden z těch objektů bych zkusit chtěl. Senzační snímek této oblasti je třeba tady: http://www.caelumobservatory.com/galler ... abtp.shtml

Budu držet palce, protože CCD kamerou by z toho mohl být krásný záběr.

NGC7129

Napsal: 27. 09. 2009, 20:33
od ZV
No, já se o to pokusil s DSLR přes metrový Newton a moc ke koukání to opravdu není. Je pravda že snímek utrpěl i dalšími faktory. Obloha nebyla nic moc, takže jsem musel fotit přes CLS filtr - přitom téhle mlhovině to určitě ublížilo. Druhá věc byl problém s technikou - v konektoru na foťáku, do kterého je připojená spoušť, se zřejmě uvolnil nějaký kontakt a třetina snímků se ukončila předčasně (spal jsem, takže jsem si toho nevšiml). Přestože počasí bylo super, noc bych označil za mizernou.
Nakonec je to tedy 11 x 16 minut při ISO 800 na Canon 300D, přes Newton 200/1000, MPCC a filtr Lumicon DeepSky. Snímek je zmenšený na polovinu, plné rozlišení stejně nic víc nepřináší.



Budu držet palce někomu s kamerou a dobrou oblohou.

NGC7129

Napsal: 14. 06. 2010, 21:12
od honza.ho
Ty jo, koukám, že na tenhle objekt existuje dokonce vlákno :).
V sobotu jsem to konečně dofotil a i zpracoval. Dával jsem to i na astrofotky, takže už to bude možná okoukané, ale pro jistotu i sem ...

Je to 12+6 hodin (L/RGB), oblast plná duchů


NGC7129

Napsal: 14. 06. 2010, 21:57
od Roman (Rick)
Toto je fakt ducharina :). Každá tvoja fotka stojí za to!

NGC7129

Napsal: 08. 07. 2010, 15:40
od Sasa3
Nejak jsem tenhle snímek zasklil, což by byla škoda. Je to přesně ten typ snímku, který se mi líbí a který bych chtěl taky někdy dělal. Blbý je, že pro mě to znamená cestování za tmou a poslední dobou nebylo moc příležitostí...

NGC7129

Napsal: 08. 07. 2010, 18:34
od MaG
Ono vůbec nějak zapadlo, co se Honzovi zase povedlo. Podle mně nejlepší deep-sky fotka od Liborovy M81-82.

NGC7129

Napsal: 06. 07. 2011, 13:23
od mich1
Nadesel cas trochu oprasit prach v tomto vlakne. Po prekonani vetsiny problemu se mi nakonec poedlo neco malo vyfotit, montaz se odmitala ustavit na hvezdu, problemy s kolimaci po prujezdu tankdromu d1, naprosto neuveritelne mnozstvi rosy (s Kaosem sme oba dalekohledy museli fenovat co 25 minut). A pak jeste pointace velmi daleko od objektu samotneho, vubec se mi nedarilo namirit pointaci do stejneho mista jako hlavni dalekohled, noci ubyvalo, a nervy zacinaly povolovat tak prosim omluvte krute staceni pole.
Mlhovina samotna v 50%: http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 950657.jpg
Mlhovina +otevrena hvezdokupa a neco malo z okoli:http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 950477.jpg

NGC7129

Napsal: 29. 09. 2011, 19:03
od MMys
Tak jsem tuhle "příšernost" také zkusil.  Sever je na snímku vpravo, chtěl jsem zachytit i ty temné mlhoviny.
Dále je v záběru hvězdokupa NGC 7142 (vlevo nahoře) přes kterou se promítá slabší červená emisní mlhovina.



na klik větší.
a ještě výřez detailu mlhoviny v maximálním rozlišení (na klik).



Fotografováno ve třech nocích (celkový čas 18 hodin 20 minut):
modrý kanál 3.-4.9. v Bělečku u HK, a 25.9. na MHV v Zubří, celkem 32x10min
zelený kanál 23.-24.9.  na MHV v Zubří, celkem 28x10min
červený kanál 24.-25.9.  na MHV v Zubří, celkem 36x10min
H-alfa 25.9. k ránu po východu Měsíce na MHV v Zubří, celkem 14x10min

Kamera G2-8300 na N185/610 + Televue Paracorr Type 2 (výsledná f/3.8)



NGC7129

Napsal: 30. 09. 2011, 14:33
od Karell
Martine, myslím si, že tohle je snímek s tvým jasným rukopisem, toho se drž, žádný ty fujtajblový palety stažený z netu  :D Líbí se mně ze všech stránek, perfektní kompozice, barvy, a taky kresba, ale tu už znám. Pěkně zpracované ty slabé součásti,  zároveň ale se zachováním decentních barev hvězd. Přirozené difrakční kříže ( Miloši promiň  ;D Í Á ).  Neexistuje moc povedenějších fotek této oblasti!

NGC7129

Napsal: 30. 09. 2011, 15:54
od mich1
Je to tak, je to opravdu moc pekny snimek tehle nadherne oblasti.

NGC7129

Napsal: 17. 10. 2011, 19:50
od Bíba75
Ahoj na foru ;)
Jeden snímeček ze zahradní astrobudky.


55x10min iso800
Newton 200/800 canon 40Da
pointace,SW-80/600+Ag by MMys
Byl to boj s gradienty bohužel listí ze stromů už spadlo a mě na zahradu praží VO :'( musím na ty lampy instalovat vypínače. 8-)

NGC7129

Napsal: 17. 10. 2011, 21:01
od MMys
Na DSLR a uvedený přístroj a expoziční čas celkem dobré. Když jsem viděl, co tam mám s mono CCD kamerou při f/3.8, tak jsem uvažoval, jetsli to má vůbec smysl. Nakonec jsem skončil na dvojnásobku tvého expozičního času a vím že by to chtělo ještě víc, a taky delší ohnisku na tu mlhovinku. Ale což už...  

NGC7129

Napsal: 18. 10. 2011, 06:20
od Bíba75
Martine díky za koment.
Možná tenhle objek ještě zkusím až si budu moc vypínat to VO, pak podmínky na zahradě budou asi ještě o 50% lepší.Ale i tak jsem s výsledkem spokojen Je to prostě duchařina ;D
Bíba