Přistání na Měsíci

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#31

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To dvader: ty máš vystudovánu psychologii? Že tak přesně víš, kdo a co jsou popírači.... Já jenom přemýšlím, že je štěstí, že nepopírám přistání na Měsíci, pouze pochybuju o některých detailech, jinak bych byl samozvaným psychologem dvaderem považován za destruktivního jedince...no a ti co slepě hýkají, ti jsou konstruktivní ? Pak se nelze divit, že jsme tam, kde jsme...pamatuj si jednu věc, špatná protiváha (popírači) je lepší než protiváha žádná....
Dvader, fra, MilAN se zařadili do kategorie zde běžné, která nehodnotí názor, ale pokouší se skrze hodnocení člověka, kterého v životě neviděli, zakrýt nedostatek vlastních argumentů...

A závěrem, jediné, co kdy pohlo kosmickým výzkumem, bylo soutěžení během studené války, protože po jejím konci to jde od 10-5...američané se při každým startu jejich plechovky ve stáří průměrné Š120 třepou, jestli se jim to vrátí a Rusové na tom nejsou o nic moc líp....
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4512
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Přistání na měsíci

#32

Příspěvek od dvader »

A většina lidí jsou optimisté a okolí věří - jako důkaz může posloužit naše vlastní fórum. :-)
Všichni tu ostatním věříme, že dalekohled, který mají v podpisu, skutečně mají, že to co napozorovali a nafotili opravdu udělali oni. A nestahli si fotku z netu...
Kdyby tomu tak nebylo, tak tu AF není, protože by nemělo smysl. :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#33

Příspěvek od BiF »

Dvader, fra, MilAN se zařadili do kategorie zde běžné, která nehodnotí názor, ale pokouší se skrze hodnocení člověka, kterého v životě neviděli, zakrýt nedostatek vlastních argumentů...
:)

Můžeš mi ukázat, kde hodnotím člověka, kterého jsem v životě neviděl, a zakrývám nedostatek vlastních argumentů?

Vždyť já jen melu jedno a to samé stále dokola: diskuze nad podobnými tématy jsou nekonečné a nesmyslné, která jen zaplevelují fórum. Kdo se tím má pořád probírat...

Končím, kdyžtak přes soukromé zprávy.
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2878
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Přistání na měsíci

#34

Příspěvek od Homer »

Algol77:seriózně jsem se pokusil odpovědět na Váš příspěvek č.11...
Nicméně :
ad1) Tak jako po dinosaurech máme fosilisované kosti, po Apollu  
 metráky měsíční  horniny
ad2) dnes a denně ve svých životech přijímáme řadu informací jako
 danosti s předpokladem, že jsou  validní ( např. při studiu ). I
 člověk se silným kritickým myšlením ověřuje či pochybuje
 pouze o  malé části z nich.
ad3) jablka a hrušky patří shodně do čeledi Rosacaea, neboť vytváří
 zdužnatělý nepravý plod - malvici a tudíž se jedná o blízké
 příbuzné - takže jejich mícháním se nic zvláštního neděje :-).

Osobně zastávám názor, že mise Apolla proběhly tak, jak byly a jsou interpretovány a že existuje dost informací proto, abych tento názor mohl zastávat. Můj spánek je proto klidný. Tím končím v souladu s předchozím příspěvkem Fra svoji debatu na toto téma.

 
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přistání na měsíci

#35

Příspěvek od MilAN »

nepopírám přistání na Měsíci, pouze pochybuju o některých detailech,.O kterých detailech pochybuješ - . ať tedy nehodnotíš pouze diskutující.

I já tu končím jakoukoliv diskusi, ale rád si přečtu protiargumenty - zatím tu žádné nezazněly
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Přistání na měsíci

#36

Příspěvek od Maser »

Důležité je také uvědomit si, že 90% (možná víc) "konspiračních teorií" nevzniká v hlavách "chorých mozků", ale je cíleně vytvářeno k zakrytí a zamlžení skutečných podvodů a manipulací.Nezlobte se na mě, ale podle mého nazoru je toto naprostý blábol.
Konspirační teorie určitě nevznikájí v hlavach  chromých mozků, ale vytvářejí je senzace chtivý líde. Ať novináři, tak i ti co tímto způsebem dávají okolí najevo , že jsou v informovanosti o kus dál. Ti, co se poté dívají, jak to lidem šrotuje v hlavě a povídají si o tom s dalšímy.

Jeden z největších důkazů, jsou tisíce fotografií a filmových záběrů Měsíce z jeho povrchu. A ni dnes nikdo nedokáže vytvořit (samozřejmě bez počítačové grafiky) v ateliérech takový povrch a krajinu v pozadí, jaké jsou vidět na těch snímcích.

Znovu odkazuji všem co chtějí debatovat na téma důkazů o přistání.
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 6301/75#80
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
cocky
Příspěvky: 416
Registrován: 22. 05. 2006, 13:56
Bydliště: Praha

Přistání na měsíci

#37

Příspěvek od cocky »

japezz:
Diky za odkaz, ale v dnesni dobe by meli bejt detailnejsí zabery treba te vlajky ne?S tou hvězdantou vlajkou to může být problém, protože sondy ji "vidí" shora. Stačí se podívat na ortofotomapy měst. Auta jsou tam rozlišitená snadno, ale osoby jen zřídka kdy. Aby ji sondy viděly z boku, musela by spojnice sonda-vlajka svírat sonda se radiusem vlajky určitý úhel, ale pak zase bude od vlajky mnohem dál.
Bresser 10x50, Dobson 97/1000, GSO 200E, VMC110L
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Přistání na měsíci

#38

Příspěvek od demonek »

Pánové,
nechci polemizovat o tom zda tam Američané byli či nikoliv,ale můžete mi vysvětlit takovou drobnost? Několikrát se tu řešilo,že nejsou na fotkách Američanů na Měsíci vidět hvězdy.Proč ale na fotkách sovětského Lunochodu vidět jsou?
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Přistání na měsíci

#39

Příspěvek od Maser »

Hvězdy nejsou na snímcích z Měsíce vidět proto, protože jsou hodně podexponované. Na jednom filmovém záběru LM jsem něco zahlédl, ale to byla asi Venuše nebo Jupiter.
Já moc snímků z Lunochodu neviděl, ale napadá mě, jestli ty hvězdy nejsou foceny za lunární noci, kdy Země osvětluje měsíční krajinu.
Potom by byla nejspíš použita delší expozice a hvězdy jsou pak vidět. ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přistání na měsíci

#40

Příspěvek od MilAN »

Proč ale na fotkách sovětského Lunochodu vidět jsou?Poprosil bych jednu fotografii.
Díky
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Přistání na měsíci

#41

Příspěvek od baranka »

Hvězdy nejsou na snímcích z Měsíce vidět proto, protože jsou hodně podexponované. Na jednom filmovém záběru LM jsem něco zahlédl, ale to byla asi Venuše nebo Jupiter.
Já moc snímků z Lunochodu neviděl, ale napadá mě, jestli ty hvězdy nejsou foceny za lunární noci, kdy Země osvětluje měsíční krajinu.
Potom by byla nejspíš použita delší expozice a hvězdy jsou pak vidět. ;)Taky bych řekl fotky z Lunochodů nemohou sloužit jako jakýkoliv důkaz ,lunochod stál , delší expozice a možná i použitá optika.
Newton 114/900
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Přistání na měsíci

#42

Příspěvek od baranka »


Poprosil bych  jednu fotografii.
Díky

jednu jsem asi našel?
Newton 114/900
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Přistání na měsíci

#43

Příspěvek od baranka »

Newton 114/900
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#44

Příspěvek od MaG »

Ahoj Baranka:

nevím, jestli jsi někdy fotil ať už na film nebo digitálně. Vážně myslíš, že bys tak pěkně proexponoval popředí a zároveň ty hvězdy na obloze? Tak na to zapomeň. Za tak malý zlomek sekundy nezachytíš ani Vegu - to co je na snímcích je zřejmě "bordel" - dnes bychom to nazvali hotpixely, tady by to mohl být i prach, nevím, jak technicky dokonale je to přeneseno na Zemi. Jestli skenovali film a ten pak posílali nebo se to tam zaneslo až při zpracování na Zemi..? Více bude vědět Milan. Hvězdy to ale nejsou.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Nautikus
Příspěvky: 272
Registrován: 28. 02. 2007, 00:54

Přistání na měsíci

#45

Příspěvek od Nautikus »

K tomuto tématu doporučuji přečíst si knihu "Oheň na Měsíci", kterou napsal Norman Mailer. Tento novinář perfektně popsal celé dění kolem prvního letu na Měsíc. V knize najdete i pikantnosti, které nebyly jinde publikované.
život chápu jako muzikál, pak se dá vydržet...
Odpovědět