Okulárový výtah TAL

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Okulárový výtah TAL

#1

Příspěvek od elbi »

Zdar všici.
Nějak nemohu přijít na to, jaký si pořídit okulárový výtah, tak aby byl dostatečně kvalitní-lépe perfektní a přitom, aby mě nevyhodili z domu.

Je mi jasné, že pravděpodobně nejlepší na zdejším trhu bude Crayford od Supry.Ale 6,7k je na mě trochu moc.To bych asi jen tak nerozdýchal.

Sám mám na refraktoru výtah od GS a s tím moc spokojen nejsem.Při vysunuté poloze má dost velké vůle a když ho trochu utáhnu, tak nepřeostřím aniž bych nehnul s celým dalekohledem.

Takže se ptám:nemáte někdo zkušenost s tím TALem od pana Matouška za 2,7k.

Předem dík.Elbi
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Okulárový výtah TAL

#2

Příspěvek od peta »

pred peti minutami jsem jej objednal, za tyden tedy muzu poreferovat, ac srovnat muzu jen se svym predchozim zeiss-homemade typem... :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Okulárový výtah TAL

#3

Příspěvek od elbi »

Já jsem to nevydržel a objednal jsem ho už taky :-))
Co je Zeiss-home made??? :-)
Elbi
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Okulárový výtah TAL

#4

Příspěvek od FunTomas »

elbi napsal: Já jsem to nevydržel a objednal jsem ho už taky :-))
To bol ten môj taký strašný ?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Okulárový výtah TAL

#5

Příspěvek od peta »

elbi napsal: Já jsem to nevydržel a objednal jsem ho už taky :-))
Co je Zeiss-home made??? :-)
Elbispatne jsem se vyjadril... byl to vytah soustruzeny podle sveho navrhu - upraveny zeissovsky typ, kdy tubusek pro okular se neotaci, je vysouvan diky vystupku, ktery je unasen zavitem v zaostrovacim prstenci... snese dosti vysoke zatizeni (fotoaparat)... snad je to tak pochopitelne..  ;)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Okulárový výtah TAL

#6

Příspěvek od elbi »

FunTomas napsal:
To bol ten môj taký strašný ?
Nebol tak strašný.Má drobné mouchy, ale hlavně má malý zdvih na 1 otočku.Já jsem přítelem většího zdvihu.Řekněme 30-50 mm.No a hlavně-já těch výtahů budu potřebovat přeci jen víc :-))
El
Uživatelský avatar
oliv
Příspěvky: 36
Registrován: 22. 04. 2004, 03:02

Okulárový výtah TAL

#7

Příspěvek od oliv »

Pošli prosím ťa popis toho výťahu .Tiež dávam dokopy nový ďalekohľad a vzhľadom na cenu zrkadla nechcem tam montovať nejaký ametérsky výťah.
Snáď to nebude nikto považovať za šírenie reklamy ak by si mi sem dal info kde je možné ten výťah kúpiť resp objednať . Vopred Vďaka
trieder 8x30,10x50,refr70x500, n130/1000,n317x1500paralakt.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Re: Okulárový výtah TAL

#8

Příspěvek od elbi »

Teď jde o to, kdo má popisovat který výtah??? :mad2:
Elbi
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

Okulárový výtah TAL

#9

Příspěvek od ROBIN »

oliv napsal: Pošli prosím ťa popis toho výťahu .Tiež dávam dokopy  nový ďalekohľad a vzhľadom na cenu zrkadla nechcem tam montovať nejaký ametérsky výťah.
Snáď to nebude nikto považovať za šírenie reklamy ak by si mi sem dal info kde je možné ten výťah kúpiť resp objednať  . Vopred Vďaka
www.dalekohlady.sk www.dalekohlady.cz
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Re: Okulárový výtah TAL

#10

Příspěvek od elbi »

Jak se zdá tak máme Peťo smůlu.Až v červenci :banghead: :mad:
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Okulárový výtah TAL

#11

Příspěvek od peta »

elbi napsal: Jak se zdá tak máme Peťo smůlu.Až v červenci :banghead: :mad:jakto?? pani matouskova mne ho slibila poslat, dnes ci v pondeli by mel dorazit... volal sem tam tusim v utery...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
lubomir
Příspěvky: 684
Registrován: 23. 04. 2004, 19:58

Okulárový výtah TAL

#12

Příspěvek od lubomir »

co tak www.tromf.sk :banghead:
YEPUN telescope 254/1200, EQ6-goto, CG5+ Newton 152/903, R 70/700, 70/1000, Dobson 130/1100, Canon 40D, L 70-200/2,8 www.astrosid.szm.sk
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Okulárový výtah TAL

#13

Příspěvek od FunTomas »

lubomir napsal: co tak www.tromf.skNo je to trocha podivné, ale niektoré veci má tromf lacnejšie, iné drahšie ako pan Matoušek. Niekedy fakt nechápem ako je to s rabatmi a obchodnou politikou, ale ak zmenou rabatu dokážu takto meniť cenu, tak tá reálna musí byť fakt niekde pri zemi.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Okulárový výtah TAL

#14

Příspěvek od Psion »

FunTomas napsal:
No je to trocha podivné, ale niektoré veci má tromf lacnejšie, iné drahšie ako pan Matoušek. Niekedy fakt nechápem ako je to s rabatmi a obchodnou politikou, ale ak zmenou rabatu dokážu takto meniť cenu, tak tá reálna musí byť fakt niekde pri zemi.
Z obchodního pohledu je to věc naprosto běžná. Nejde jen o to jak velkou si obchodník účtuje marži, ale také kolik a od koho nakupuje (již zanedbám celní předpisy, jelikož je to dnes už jedno). Jeden a ten samý produkt koupíte v Německu, Anglii, Itálii nebo Rakousku a za různé ceny. Jeden z důvodů je, že každá obchodní firma se snaží "cenově vypíchnout" nějaký produkt aby nalákali zákazníky a to se dělá velkým množstvím koupeného zboží u výrobce a (snížení marže na několik procent není tak efektivní). Když pak objednává u této firmy nějaký další prodejce vyplatí se mu v rámci dopravy přivézt i další zboží, které má sice někdo jiný o něco levnější, ale každý obchodník se snaží eliminovat cenu dopravu a mít méně dodavatelů - to je i z důvodu reklamací, ale i např. systém placení, spolehlivost atd. A to je celé to tajemství. Na internetu je to pěkně vidět, když srovnáš ceny různých ishopů - tam se rozdíly pohybují klidně i v 50%.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Okulárový výtah TAL

#15

Příspěvek od FunTomas »

Psion napsal: ...každá obchodní firma se snaží "cenově vypíchnout" nějaký produkt aby nalákali zákazníky a to se dělá velkým množstvím koupeného zboží u výrobce a (snížení marže na několik procent není tak efektivní). ...No veď to. V prípade obchodov typu Tromf alebo Matoušek som si nie celkom istý nákupmi vo veľkom. Keď taký Vehrenberg nakúpi u výrobcu 50 kusov Barlow, tak sa dá uvažovať o nejakej marži, ale keď prídem do obchodov, kde sa takmer všetko objednáva podľa požiadavky zákazníka (tiež, efektívne, lebo nekupuje sa nič na sklad a na slepo...) tak nemôže byť o nejakej marži reč. A napriek tomu sú tu položky, ktoré sa cenovo líšia a líšia sa nepriamo úmerne kurzovému pomeru. SK lacnejšie ako v CZ. Škoda, že to nie je pravidlo.
;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět