Koupím Ronchi

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Uživatelský avatar
greatgig
Příspěvky: 119
Registrován: 28. 04. 2003, 23:26

Koupím Ronchi

#31

Příspěvek od greatgig »

peta napsal:
vzhledem k tomu ze osvitku mam tady pres dvur a posilam tam porad neco na sviceni, tohle si necham udelat... (btw. pokud by nekdo mel zajem...)


Dík, to je fajn se takhle snadno domluvit a dostat se k potřebnému a těžko dosažitelnému vzájemnou výpomocí.   :hi:

Standa
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Koupím Ronchi

#32

Příspěvek od shodam »

Pánové, copak je takový problém dát na fórum odkaz a založit nové téma ve správné sekci ? Asi těžko bude někdo v budoucnu hledat diskuzi o Ronchi okuláru v astrobazaru...

Tímto se zároveň velmi omlouvám Elbimu za přesunutí tématu.

shodam
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Koupím Ronchi

#33

Příspěvek od elbi »

Nic se neděje.Já už jsem se lekl, že jsem to zvrzal já a dal si inzoš někam jinam :toilet:
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Koupím Ronchi

#34

Příspěvek od peta »

na linku http://sweb.cz/dobson210/dalsi/ronchi.pdf je ke stazeni .pdf pripraveno pro osvitovou jednotku...

krome ronchi mrizek jsou tam pridany dve siemensovy hvezdy a carove testy na posouzeni rozliseni pristroje... zdenek prislibil par bodu k pouzivani a vyhodnocovani techto testu ;)

na osvitce vam tento soubor (A4 - 3 sady testu) musi vysvitit do ceny 100kc...

prvnimu zajemci muzu poslat jeden zbyly kousek zdarma, greatgig a sklp nepocitam :)

9:10 uzavreno, posledni kousek jde elbimu...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Koupím Ronchi

#35

Příspěvek od elbi »

Zdar hošové.Tak jsem se rozhodl, že si tu Ronchi mřížku zkusím taky vyrobit.Nakoupil jsem sek lepidlo a kalibrovaný vlasec 0.08mm.Chci to zkusit podle výše uvedeného postupu, ale ještě mi tam chybí informace o tom rámečku na který jste ten vlasec motali.Předpokládám, že bude mít čtvercový tvar o uhlopříčce menší než je průměr krabičky od kinofilmu....a uprostřed tedy díra cca 10mm.Ale chci se zeptat jestli jste jí vyráběli, -když jo tak z čeho a jak a nebo jestli jste použili něco hotového jaksi CDD :book:
Elbi
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Koupím Ronchi

#36

Příspěvek od T.o.m »

S tím otvorem stačí 1cm. Nevím, cos myslel tím něco hotového jaksi CDD, ale já použil CD ;D - prostě jsem vzal nějaké reklamní CDéčko a využil jsem kulatého otvoru uprostřed. Kolem něj jsem vyřízl obdélník, takže jsem měl obdélník s kulatým otvorem již hotovým ;). Takhle pak vezmeš ještě jedno, abys to měl dvojité. Jen pozor na prsty při vyřezávání ;D

Tom :hi:
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Koupím Ronchi

#37

Příspěvek od elbi »

Co Dům Dal ;)
Díky za radu...
Elbi
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Koupím Ronchi

#38

Příspěvek od peta »

peta napsal: na linku http://sweb.cz/dobson210/dalsi/ronchi.pdf je ke stazeni .pdf pripraveno pro osvitovou jednotku...

na osvitce vam tento soubor (A4 - 3 sady testu) musi vysvitit do ceny 100kc...eee... tak jednoduche to nakonec neni

u nas i na pomerne novem stroji, pri nejvyssim rozliseni osvitu (5080 dpi) se to nedari reprodukovat podle predstav...

je potreba s obsluhou .pdf zkonzultovat - stroje na tak narocny osvit existujou, otazkou je, kolik je jich u nas v republice...
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
greatgig
Příspěvky: 119
Registrován: 28. 04. 2003, 23:26

Koupím Ronchi

#39

Příspěvek od greatgig »

elbi napsal: Předpokládám, že bude mít čtvercový tvar o uhlopříčce menší než je průměr krabičky od kinofilmu....a uprostřed tedy díra cca 10mm.Ale chci se zeptat jestli jste jí vyráběli, -když jo tak z čeho a jak a nebo jestli jste použili něco hotového jaksi CDD  :book:
Elbi
Možná trochu pozdě, ale:

- ten rámeček nemusí být do průměru dózy kinofilmu, protože se nalepí přes dno dózy, která z okulárového výtahu vyčnívá;

- v železářství najdeš tak za 3 Kč myslím jako součást kování k zámkům/klikám oken kovové obdélníčky 4 x 2 cm s obdélníkovým otvorem tak 2 x 1 cm pro západku. Navíc mají 2 dírky pro šrouby, takže si dva kousky spojíš šroubky a motáš... Hladká hrana navíc umožňuje citlivě dotlačovat nehtem vlasec.

Standa
Odpovědět