Nikon D70 - jen uzitečné info!

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
masina
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 03. 2004, 01:59

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#1

Příspěvek od masina »

zdravim, poradi mi nekdo s vyberem tohoto fotaku.Je vyhovujici na asfrofoto.Ma s nim nekdo prakticke zkusenosti, co do kvalita atd??Nenasel jsem zatim zadne uzitecne info.
Uživatelský avatar
lubomir
Příspěvky: 684
Registrován: 23. 04. 2004, 19:58

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#2

Příspěvek od lubomir »

Foťáky značky Nikon -nižšie modely ako D300 teda ani D200 vhodné veľmi na astrofoto nie sú. Max slnečná sústava a jednoduchšie veci, ale na fotenie slabých deep sky by som ho nechcel vobec-nepoužil vôbec.
YEPUN telescope 254/1200, EQ6-goto, CG5+ Newton 152/903, R 70/700, 70/1000, Dobson 130/1100, Canon 40D, L 70-200/2,8 www.astrosid.szm.sk
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#3

Příspěvek od Vejr »

lubomir napsal: Foťáky značky Nikon -nižšie modely ako D300 teda ani D200 vhodné veľmi na astrofoto nie sú. Max slnečná sústava a jednoduchšie veci, ale na fotenie slabých deep sky by som ho nechcel vobec-nepoužil vôbec.Ja bych to malicko poopravil - takova D90 muze byt take velmi slusna diky velmi vysoke citlivosti a malemu sumu. Ovsem nevim, jak je to s vnitrni elektroluminiscenci. U starsich modelu je dost vysoka. Osobne bych D70ku ciste na astro nedoporucil (sam mam D80). Ale pokud mas jiny duvod, proc do Nikona, napriklad z duvodu objektivu, tak je to samozrejme na zvazeni
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
masina
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 03. 2004, 01:59

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#4

Příspěvek od masina »

lubomir napsal: Foťáky značky Nikon -nižšie modely ako D300 teda ani D200 vhodné veľmi na astrofoto nie sú. Max slnečná sústava a jednoduchšie veci, ale na fotenie slabých deep sky by som ho nechcel vobec-nepoužil vôbec.Ahoj, vysvetli mi proc neni D70 vhodny.Diki
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#5

Příspěvek od Vejr »

Ma celkem vysokou elektroluminiscenci, takze pri foceni na vyssi citlivost a delsi casy zacne byt snimek osvicen - nejdriv zacnou cervenat okraje. Ja u D80 mam hranici pri ISO 800 tak 3-4 minuty. Ale nevyhod se najde vic :-)
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Neci
Příspěvky: 84
Registrován: 07. 02. 2007, 23:49

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#6

Příspěvek od Neci »

tu je aj graficke porovnanie
http://www.nies.ch/doc/nikon-d70/noise/index.en.php
Ja vlastnim d50 ak ma niekto zaujem dakr framy poslem
Uživatelský avatar
masina
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 03. 2004, 01:59

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#7

Příspěvek od masina »

tak to je skoda, mel jsem radost ze si ho koupim :'(
kdyz se ale na astrofoto nehodi, tak se nada nic delat.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#8

Příspěvek od Vejr »

Tak ono zalezi na tom, jak fotis. Ja mam D80 a zatim jsem spoojeny. Nemam tolik zkusenosti, abych mohl delat expozice dlouhe vic jak 4 minuty (musel bych pointovat) a to se jeste moc neprojevi. A nez ziskam nejakou praxi, tak to par let bude a poridim si jine telo. Investice do objektivu se neztrati.
Na druhou stranu - pokud nemas nejaky vetsi duvod proc Nikon a pri foceni ti jde predevsim o astro fotky, tak bys mel asi uvazovat spis o tom Canonu
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Nikon D70 - jen uzitečné info!

#10

Příspěvek od Vejr »

Ono fotit se da s cimkoliv Otazka je, co je vhodnejsi a co mene. Pro Nikon jsem na rozdil od Canonu napriklad zatim nenarazil na programek, kterym by pomahal pri zaostreni. Nebo ovladani, ktere za uzivatele resi sekvence - staci nastavit, ze chci 20 expozic po 3 minutach a venovat se necemu jinemu. Pro Canon jich je cela rada. Tim netvrdim, ze Nikonem fotit nejde - jen je to mene pohodlne a obcas ponekud obtiznejsi. Ale na druhou stranu - cloveka to nuti vic se snazit :-)
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Odpovědět