Cr399 Ramínko na šaty

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Cr399 Ramínko na šaty

#16

Příspěvek od Miloš Hroch »

Koníku, to nevypadá zle, kdy budeš mít barvu?

.... i když dovedu si představit, co zas napíše LK, iááá  ;D
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#17

Příspěvek od Konihlav »

Hrochodylku neboj, barvu jsem doplacal hned 23.7. v CR na Sumave hned po navratu z Chorvatska a uz mam i ty zasrany data zkurvenyho kodaku zajebanyho 1. nafoceny 2. slozeny 3. zkalibrovany lighty ufff. Ty debilni darky jsem mimochodem fotil na Sumave, zatimco jsem exponoval Atikem jsem magor jezdit na Sumavu fotit darky ;D

jinak barvu v podstate jsem schopen brzy dopatlat ale dam si ted pauzu (dnes jsem celej den maloval zbytek bytu ;D) a proste nemam cas na sezeni u PC...

jinak diky ze se libi a co rika LK je mi suma fuk (ale mam ho rad a vlastne me zajima co rika). Jeho hlasky na my Barnardy (uz i na 11tku z podzimu - ze to je jak rozmazly hovno) beru s rezervou ;D
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Cr399 Ramínko na šaty

#18

Příspěvek od Miloš Hroch »

Jsem celkem zvědavej, nějak mě nikdy nenapadlo tuhle oblast fotograficky zkoušet a z té tvojí fotky to vypadá, že by to mohlo být celkem zajímavé.

Jo temný mlhoviny nejsou Láďova parketa, ale poslouchat co říká se celkem vyplatí 8-)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#19

Příspěvek od Roman (Rick) »

Dobre to vypadá, taký iný pohľad na toto zoskupenie, ako sme zvyknutí.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#20

Příspěvek od Konihlav »

tak, je to tu ;D


8-)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#21

Příspěvek od MMys »

Pěkný, když se na to kouká z dálky, nebo se to nezvětší 1:1. Z blízka jsou vidět artefakty po zmenšování hvězd či co jsi s tím dělal. Jak to vypadlo, když byly v plný síle ? Fakt to bylo tak nekoukatelný ? Nevynikly temné mlhoviny ?

Já jen že mám jednu širokoúhlou labuť 50-kou, kde jsem se pokoušel o podobnou redukci hvězd, a taky s tím nejsem pořád spokojený.  
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Cr399 Ramínko na šaty

#22

Příspěvek od Vabra »

Me se to libi, tahle si dovedu predstavit ve velkem na zdi...Jen tak dale.

Ani na 100% s tim nemam problem (mozna protoze to nemam s cim porovnat ;)). Nejvice mi to pripomina snimky z D5mkII od Hirocuna...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#23

Příspěvek od Konihlav »

kluci diky moc za komentar :)

MMys: no to zorny pole je fakt vrazda, k tomu 9tky pixely a pak neni misto bez hvezd jak je to jimi poteckovany... tady neslo ani tak o zmensovani hvezd - coz ale priznavam, ze jsem dost hrube a nehezky udelal - jako o to, aby mi vynikla nejaka barva. Takze krupicka-trik barevne pomohl, ale to zrno tam proste je... jak rikam, musi se na to koukat v 50% rozliseni to myslim by mohlo byt akceptovatelne (kdo jiny nez par blaznu tu prezentuje full scale, ze?).
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Cr399 Ramínko na šaty

#24

Příspěvek od -karneades- »

jo, je to Hirocun, akorat, ze on se nesere s monochromatickou kamerou, docela mi unika smysl techto snimku, kdy tim clovek travi u bw kamery a jeste takoveho pidiohniska dve ci vice noci a potom to resampluje na polovinu  ;), neni fakt vhodnejsi tohle fotit osc kamerkou? byt to je pouze dslr, protoze 35mm je u osc zase snad jen ten tebou milovany CYP Kodak ;D,,,
ale jinak pekny Pavle!
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Cr399 Ramínko na šaty

#25

Příspěvek od Vabra »

je to Hirocun, akorat, ze on se nesere s monochromatickou kamerou, docela mi unika smysl techto snimku, kdy tim clovek travi u bw kamery a jeste takoveho pidiohniska dve ci vice noci a potom to resampluje na polovinu  , neni fakt vhodnejsi tohle fotit osc kamerkou?  A neni to uplne jedno jakym zpusobem autor vyfoti takovy snimek? Oproti Hirocunovi se Pavel zase musel smirit se Sumavou misto Havaje.
Ale nakonec i kdyby mel fotit pocukrovanou zumpu, tak se na to pekne kouka...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#26

Příspěvek od MMys »

Jo, on to žádnej závažnej nedostatek není, když si představím že bych to vytisk na nějakých 60cm, a koukal na to z normální vzdálenosti, tak to asi rušit nebude.

Jen jsem chtěl vědět, jak to vypadalo bez potlačení.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Cr399 Ramínko na šaty

#27

Příspěvek od FunTomas »

Konihlav: Myslím, že je to výborné a v pohode pozerateľné aj plnom rozlíšení. Ale skús prezradiť krupočku-trik, ak to nie je "private only".
A keď už sa v tom vyznáš lepšie ako Ted Ishikawa, tak poraď konkrétny rovnač pre 77ED. Ten super F4? Nejakú jeho konkrétnu verziu (I, II, ...) ? Mne postačí dokonalé pole na APS, takže stačí ak to vykreslí 24x36mm ;D
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#28

Příspěvek od Konihlav »

FunTomas: diky za hodnoceni a nazor, kazdeho si moc vazim obzvlast verejne projeveneho ;-)

jak jsem si ted hral s tema datama na 2 a pul obrazku z Chorvatska (protoze data z obrazku z Chile trpi silene znicenejma hvezdama kvuli debilnimu helical focuseru, zatimco po vymene vytahu za FTF od SI je vse super), tak jsem nahodou "prisel" na to, ze kdyz nejak brutalneji zmensim hvezdy v jedne verzi obrazu (kopii) a tu vlozim jako novou vrstvu do stareho obrazku (a ted myslim/tusim pres "Normal" layer blending mode - myslim, ze s tim nic nedelam ale pisu to z hlavy a jsem sklerotik), tak se mi najednou zvysi sama od sebe saturace barev (pozadi). Pokud jsem to skleroticky zapomnel, tak bych zkusil Normal prepnout na Luminosity, ted si nejsem jistej.

Ja jsem prave premyslel, jak on to RBA dela s tema svejma fotkama a krome toho ze vim, ze binnuje jako blazen (coz mu nevadi, kdyz dela mozaiky xx krat yy poli) cimz to hvezdny pole potlaci "automaticky". Napsal o tom dost clanku, ktere mam dokonce koupene a nekde na HDD, ale nemam cas to cist a hlavne to pise pro PI a to je SW ktery mi zatim nesmi do bytu...

ad rovnac: ted nevim, co presne myslis tou I a II verzi (jako tu TED NOVE co bude novej lot? tak v tom pripade ja mam Icku a novej lot jeste snad nikdo nema/no mozna uz jo). Nova zasilka z tovarny (lot) nekolika kusu tohoto SR prodava nove i OS (to jen ukazuje na to, jaky jsou to "mistri", kdyz adaptuji cizi reduktor ke "svym" dalekohledum) viz: http://www.sciencecenter.net/hutech/pri ... l/7704.htm

na 36x24 je ten SR naprosto perfektni (OK, tak chyby ma nasledujici - vkladat filter do filteru holderu je dost nesikovny a seka se to a navic to muze dle meho nazoru kurvit kresbu/ovlivnovat backfocus od posledniho clenu dle tloustky vlozeneho filtru - takze nestastne reseni, no a pak ten rotator je sice fajn, ale 100% neudrzi 2kg kameru, takze to musi clovek nakomponovat doma na koleni a na poli s tim uz nemuze stelovat pac to neutahne centricky). Jinak co se optiky a kresby tyka tak je to zatim nejlepsi reduktor (ten #7704 SR) pro refraky co jsem mel v ruce a funguje pro scopy od 500mm do 1000mm (+-1mm spacer zde a tamhle).

Druhy co mam ted nejnovejsi doma na test (kurnik kdy ja ho vyzkousim? uz ho mam rok a stale nic) je #7878, koupil jsem jeden z poslednich kusu co byl skladem ;D http://www.sciencecenter.net/hutech/pri ... l/7878.htm
by mel mit podobne parametry (ale mel by mit mnohem mensi vinetaci na full frejm), ale ocekavam o chlup horsi kresbu (mysleno spot sizes), ale zas o dost lepsi nez se vsema #7887 a #7885 a #7866 smejdama a hlavne i lepsi nez zasranej #7870(!) smejd kterej bez vlastniho extra adapteru nikdy "nezkolimujes".

toz tak :)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Cr399 Ramínko na šaty

#29

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak som sa tiež pokúsil, zároveň prvé astrofoto s Canon 6D. Na miestnych machrov to nemá, ale v rámci možností EQ3-2 sa to dá Ako vždy, bez pointácie, viac info na klik.

Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cr399 Ramínko na šaty

#30

Příspěvek od Roman (Rick) »

Trochu obnovim toto velmi zanedbane vlakno. Zaroven je to moj druhy pokus o tento objekt po 6 rokoch :D. Viac info a rozlisenia na klik.

Obrázek
Odpovědět