Kabel PC - CG5 ADV

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
ahasver
Příspěvky: 30
Registrován: 25. 10. 2006, 04:37

Kabel PC - CG5 ADV

#1

Příspěvek od ahasver »

Pokud by si někdo chtěl sám udělat kabel mezi PC a ovladač k CG5 ADV.(apod.), zde je popis (odzkoušený):
Strana CANON9: zapojit
PIN 2
PIN 3
PIN 5
a na RJ11: číslováno zleva při pohledu proti konektoru
(aretace dole) 1 -4
1 - PIN 3
2 - volný
3 - PIN 5
4 - PIN 2
Hodně úspěchů.
Triedr 7×50, Newton 150/750, ...&&
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#2

Příspěvek od Damillo »

Tak ti nevím, asi mám špatný kabel USB-Serial Port, protože mě to nefunguje. Zkusím se mrknout po nějakým osvědčeným modelu. >:(
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
scevlik
Příspěvky: 58
Registrován: 05. 07. 2007, 12:50

Kabel PC - CG5 ADV

#3

Příspěvek od scevlik »

Na tejto stranke je to rozkreslene a funguje.Mam ho doma. http://www.nexstarsite.com/PCControl/RS232Cable.htm
C8SGT 202/2020; CG-5 ADV;SW 70/500; SPC900nc;Nikon D40; Reduktor f6.3,QHY 5;Camon 300d mod.
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#4

Příspěvek od Damillo »

scevlik: Kabel mám zapojenej správně, i jsem ho proměřil, měl by být funkční. Buď je zrada v RS-232, nebo nevím :(

P.S: Předpokládám, že se kabel připojuje místo ručky, nebo ne? ???
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Kabel PC - CG5 ADV

#5

Příspěvek od ivanmsk »

Damillo napsal: scevlik: Kabel mám zapojenej správně, i jsem ho proměřil, měl by být funkční. Buď je zrada v RS-232, nebo nevím :(

P.S: Předpokládám, že se kabel připojuje místo ručky, nebo ne? ???
Kabel sa pripojuje do konektora na spodnej strane rucky! Konektor je RJ-11 (telefonny).
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#6

Příspěvek od Damillo »

to ivanmsk: Tak to leda že bych ho tam narazil kladivem ;D , protože ten konektor na spodní straně ručky mám tak o 3milimetry užší, než je standartní telefoní zástrčka. Tam ho fakt nedostanu
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#7

Příspěvek od Damillo »

Mno, tak jsem mrknul na stranky Celestronu, protože ten kabel mají taky v nabídce. Z popisu tak nějak vyplývá, že k tomu aby fungoval s mojí CG5-GT Adv je potřeba ještě tenhle modul http://www.celestron.com/c3/product.php ... ProdID=321

V PDF formátu je jasně vidět, že na tom rozbočovači - či co to je - jsou dva typy konektorů, jeden klasickej RJ11 a dva menší. Ten menší mám i na ručce. Každopádně, ať je to jak chce, 314 doláčů jim za tuhle hujeřinu nedám


Nejsem znalec přes koncovky, ale to ze spodu ručky není RJ-11 ani smykem
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#8

Příspěvek od Damillo »

Tak po rozhovoru s panem Myslivcem můžu říct pouze toto: na spodní straně ručky NENÍ konektor RJ-11, ale RJ-10. vypadají stejně, ale RJ-10 je menší. Tímto děkuji všem za rady, jdu sehnat novej kablík ;D
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Kabel PC - CG5 ADV

#9

Příspěvek od dvader »

Damillo napsal: Tak po rozhovoru s panem Myslivcem můžu říct pouze toto: na spodní straně ručky NENÍ konektor RJ-11, ale RJ-10. vypadají stejně, ale RJ-10 je menší. Tímto děkuji všem za rady, jdu sehnat novej kablík ;DAno, je tam ten úzký, který se používá u klasických telefonů k připojení sluchátka, takový ten klasický kroucený kablík...
Když jsem tenhle konektor sháněl, tak jsem nesehnal nic jiného než právě tenhle náhradní kabel k telefonu. Ucvakl jsem jeden konec a tam připájel sériový DB-9 konektor. Ale při vyzkoušení to nefungovalo... Tak jsem to rozdělal a bylo to přetržené, znovu opravil a znovu nefungovalo. Pak jsem to objevil  :D
On je ten kroucený kablík z nějakého dost tvrdého drátu ale zároveň tenkého a jak se to v tom sériovém konektoru trošku pohne, tak se hned ty drátky ulomí! Takže jsem to vyřešil tak, že jsem na konec každého drátku připájel kousek normálního lanka a ten pak teprve na konektor - už to drží a funguje...  ;D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#10

Příspěvek od Damillo »

to dvader: No já doufám, že ho seženu, protože bych ten kablík potřeboval trochu delší a mám takovej pocit, že jediný, co tu bude k sehnání - a to ještě možná - bude samotnej konektor. No a vzhledem k tomu, že na to nemám kleště... to bude docela sranda ;D

V nejhorším si ho nechám poslat z Čech :P
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Kabel PC - CG5 ADV

#11

Příspěvek od ivanmsk »

Damillo napsal: to ivanmsk: Tak to leda že bych ho tam narazil kladivem ;D , protože ten konektor na spodní straně ručky mám tak o 3milimetry užší, než je standartní telefoní zástrčka. Tam ho fakt nedostanu
Ked nepomoze sila, pomoze hruba sila... ;D
Ved pisem, ze je to RJ-11 a nie RJ-45, neuvedomil som si, ze niekomu toto oznacenie nic nehovori ( to uz je profesionalna deformacia). V telefonistickom obchode taky kabel bez problemov zozenies. Vezmi rucku a vyskusaj... :)
Mam CG-5 aj kabliky potrebne k tomu, takze viem o com hovorim. Inak s kablikom nie je ziaden problem, napr. jeden rezervny mam v supliku, keby bol vazny problem, tak ho viem poslat. Ostatne cez sukromnne spravy.
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Kabel PC - CG5 ADV

#12

Příspěvek od MMys »

Jenomže on to nemá RJ11 ale RJ10 (tedy jen 4 pozice široký). RJ11 je 6 pozic široký se čtyřmi plíšky. A ten tam fakt nedostane ani kladivem  ;D

P.S. V telefoňácké prodejně sežene i RJ10 kabel, dává se ke sluchátku. Jenomže obvykle jen se dvěma zapojenými dráty a dvěma zalisovanými plíšky. Asi nezbyde než koupit v prodejně se součástkami. A bez kleští se to při troše snahy a štěstí nechá zamáčkonout novým šroubovákem s neožvejkaným plochým koncem. Sám jsem to tak jako nouzovku párkrát udělal (u ethernetu, když jsem zrovna neměl ssebou kleště)

Pokud by to snad měl být nepřekonatelný problém, klidně nalisuju a hodím do obálky...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Kabel PC - CG5 ADV

#13

Příspěvek od ivanmsk »

MMys napsal: Jenomže on to nemá RJ11 ale RJ10 (tedy jen 4 pozice široký). RJ11 je 6 pozic široký se čtyřmi plíšky. A ten tam fakt nedostane ani kladivem ;D

P.S. V telefoňácké prodejně sežene i RJ10 kabel, dává se ke sluchátku. Jenomže obvykle jen se dvěma zapojenými dráty a dvěma zalisovanými plíšky. Asi nezbyde než koupit v prodejně se součástkami. A bez kleští se to při troše snahy a štěstí nechá zamáčkonout novým šroubovákem s neožvejkaným plochým koncem. Sám jsem to tak jako nouzovku párkrát udělal (u ethernetu, když jsem zrovna neměl ssebou kleště)

Pokud by to snad měl být nepřekonatelný problém, klidně nalisuju a hodím do obálky...
Martine, no vidis to uz nie je profesionalna deformacia ale prepracovanost, kurnik, ale som si dal Jasne, ze to je RJ10.
Ja som v telefonackej predajni kupil komplet kabel so vsetkymi dratmi. A povedali mi, ze ked chcem dlhsi kabel, tak mi to tam nakrimpuju.
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#14

Příspěvek od Damillo »

Kluci, sehnal jsem ;D V Maplinu mi sice prodavač tvrdil, že kabel s RJ-10 nemá a nikdy neměl, no stačilo mrknout do regálu a byl můj. Takže jsem vzal rovnou dva, 2.5 a 5 metrů, zapojený jsou všechny drátky, tzn.4 ;D

Jdu to napájet, ať to můžu ještě dneska vyzkoušet.

P.S: Měl jsem za to, že sehnat tohle bude trochu oříšek, nicméně jako pravý oříšek se ukázalo sehnat černou sametku. Tu tady prostě nevedou >:(
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Kabel PC - CG5 ADV

#15

Příspěvek od Damillo »

;D Hlásím úspěch ;D kabel zapojen, otestován a plně funkční. Tímto děkuji MMysovi za informace ohledně onoho proklatého konektoru. Díky

Pro Ivanmsk: RJ45 ještě bezpečně poznám ;D Tak starej, nebo naopak tak mladej opravdu nejsem ;D
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Odpovědět