14 zvetseni za cenu jednoho?

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

14 zvetseni za cenu jednoho?

#31

Příspěvek od ROBIN »

Navrhujem zalozit novu temu napr: Skusenosti s firmou ATC a poslednych 22 :nod: prispevkov presunut tam.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

14 zvetseni za cenu jednoho?

#32

Příspěvek od Psion »

To by bylo asi na knihu a ne forum ;D
Uživatelský avatar
P.D.
Příspěvky: 146
Registrován: 06. 10. 2003, 19:27

14 zvetseni za cenu jednoho?

#33

Příspěvek od P.D. »

Třeba z pana H. bude druhý Marx :rotflmao:
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

14 zvetseni za cenu jednoho?

#34

Příspěvek od osvold »

tak jsem dostal odpoved na mail. Cenu ani podrobnosti neni mozne udajne poskytnout okamzite. Vse bude upresneno v prvnich tydnech roku 2004. Az bude vse jasne, tak se mi pry ozvou.
Uživatelský avatar
Ila
Příspěvky: 76
Registrován: 06. 03. 2003, 18:55

14 zvetseni za cenu jednoho?

#35

Příspěvek od Ila »

Panstvo, na tak laciný špek snad ani nejde skočit.
A konečně, kdyby šlo skutečně o 7ks +bar. za "hubičku", kdo z vás touží využívat tolik optiky ?
Kvalitu bych snad ani nekomentoval.
Jo jedině, že by šlo o 14 zvětšení za cenu jednoho Naglera od TeleVue.
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

14 zvetseni za cenu jednoho?

#36

Příspěvek od osvold »

tak, na atc uz je i info o cene a o tom, o co se konkretne jedna
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

14 zvetseni za cenu jednoho?

#37

Příspěvek od johnik »

Hm, no já nevim, cena sice odpovídá jednomu kvalitnějšímu okuláru, ale asi bych měl opravdu strach z kvality.Myslím že si nechám zajít chuť a spíš si připlatím za kvalitní pozorování.Oni třeba tyhle okuláry nebudou špatné, ale asi bych měl strach z oříznutí zorného pole a nepřesného vykreslení obrazu po okraji pole.Co vy?Koupíte?
Telesto
Příspěvky: 114
Registrován: 01. 05. 2002, 17:40

14 zvetseni za cenu jednoho?

#38

Příspěvek od Telesto »

Mě osobně se na tom taky něco nezdá... Je to nějaké podivné... Kdybyste se však někdo rozmyslel a okuláry zakoupil... že sem napíšete malou recenzi ;D
Díky moc
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

14 zvetseni za cenu jednoho?

#39

Příspěvek od MMys »

Podle toho malého obrázku, řady ohniskových vzdáleností i textu to vypadá, že se jedná o celkem známé okuláry od firmy GS optical (byť třeba označené jinak či neoznačené, pouze s udanou ohniskovou vzdáleností). Jsou to standardní Plossly, celkem slušné kvality, nevýhodou je krátký oční reliéf u krátkoohniskových typů. U 5mm okuláru budete mít muset oko až na okuláru.

Já mám 40, 15 a 4mm okulár + barlow 2x a jsem celkem spokojen.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

14 zvetseni za cenu jednoho?

#40

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

S páně Holubcem sem jednal osobně, kupovali sme u něj montáž s HS na focení Practikou s teleobjektivy různých velikostí, popř. na cokoliv jiného, jel sem tam osobně, neb to mám do Přerova 20 km a pak.... no sháněl sem ho hodně dlouho, než sem zjistil, kde vlastně sídlí, proto adresu, kde údajně sídlí sem musel zjistit v rejstříku, tam ovšem bydlí, sídlí jinde no a pak sem ho našel, načež řekl, že příště ať zavolám (na tlf., jehož číslo nemám), že jinak se scházet nebude možno....docela chaos a rozvrat, podotýkám, stalo se to před 3 roky....ale jinak montáž funguje bezvadně no a pan Holubec si dělá kšefty sám....jenže mám trochu smůlu, je to nejbližší prodejce a pokud nechcu jezdit po celé republice, nic jiného mi nezbývá, odmítám totiž kupovat optiku metodou nějakého zásilkového prodeje.
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Rick_UK
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 02. 2004, 02:30

14 zvetseni za cenu jednoho?

#41

Příspěvek od Rick_UK »

No já se akorát přidám, jelikož jsem dostal link na tuto zajímavou diskuzi.
Přečetl jsem si "pravidla" pro komunikaci s ATC ... dyt to ani není možný ne ? Tak on čeká že mu pošu nějakých pár K a počkám co mi dojde poštou jo ? He he he he ...
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

14 zvetseni za cenu jednoho?

#42

Příspěvek od Medved »

Že by u ATC zadul jarní vítr a přivál změny? No, minimálně ne nezajímavé rozšíření sortimentu. http://web.quick.cz/atc-astro/

Zdar. :hi:
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

14 zvetseni za cenu jednoho?

#43

Příspěvek od Radous »

No je fakt, že komunikace p. Holubce není nejlepší, ale nakonec jsem z něj vymámil jeho vlastní srovnání s okuláry Meade a jeho vlastní výrobou. Takže kybyste měl někdo o tohle info zájem dejte vědět a já vám to přestřelim... Jinak tu sadu jsem si pořídil a ve srovnání s továrnímy okulárama Bresser je to nebe a dudy... to co vidim s těma od ATC jsem vůbec neměl šanci zmerčit s Bresserama... Je fakt, že optika u Bresser okulárů byla plastová, takže ten rozdíl tam myslím musel bejt :-)
johnik napsal: Tak jsem se ptal mailem p. Holubce (ATC) na tu sadu okulárů.Jediné co odepsal je že mám uvést poštovní adresu.To snad přece není normální.
Tady jsou jejich pravidla pro kumunikaci emailem.
http://web.quick.cz/atc-astro/Pravidla/index.html

Třikrát fuj. >:(
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

14 zvetseni za cenu jednoho?

#44

Příspěvek od Radous »

Je to sázka do loterie, ale stejně máš možnost si to po dohodě u něj vyzkoušet. Napak se mi na tom líbí, že ty okuláry nikomu necpe a netvrdí, že jsou to ty nejlepší... Možnost vyzkoušení u něj ale je... takže zajíce v pytli kupovat nemusíš
Rick_UK napsal: No já se akorát přidám, jelikož jsem dostal link na tuto zajímavou diskuzi.
Přečetl jsem si "pravidla" pro komunikaci s ATC ... dyt to ani není možný ne ? Tak on čeká že mu pošu nějakých pár K a počkám co mi dojde poštou jo ? He he he he ...
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

14 zvetseni za cenu jednoho?

#45

Příspěvek od Psion »

Ale zjisti si napřed jestli nejsi na Blacklistu u něho, jinak Ti nic neprodá i kdyby jsi platil zlatem :-)
Odpovědět