Časopis Astropis

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#1

Příspěvek od A.K. »

Kupujete někdo tenhle časopis? Nevím proč, ale do nedávna jsem si myslel, že jde o internetovou věc (podobně jako IAN), ale kamarád my řekl, že je to normální časopis. Takže jestli my někdo můžete říct, zda je to zajímavé čtení, budu rád.  :hi:
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Luky

Časopis Astropis

#2

Příspěvek od Luky »

Já jsem taky uvažoval o odebírání tohoto časopisu, ale zatím ho nekupuju. Vychází čtyřikrát do roka + nějaký speciál (alespoň to tak myslím bývalo).

Do ruky se mi ještě nedostal, ale bude to nejspíše něco jako Kozmos v české verzi ;)
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#3

Příspěvek od A.K. »

S tim počtem čísel do roka to souhlasí i teď. Na stránkách toho časopisu je možný si objednat i starší čísla, takže proto přemýšlím o koupi.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Časopis Astropis

#4

Příspěvek od vla »

Jednu dobu jsem si ho kupoval, ale ve srovnání s Kozmosem to nebylo na takové úrovni, tak jsem se vrátil k předplatnému Kozmosu. Možná že nyní je kvalita srovnatelná, pokud někdo odebírá obojí, rád si přečtu nějaké srovnání.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#5

Příspěvek od A.K. »

No v pondělí si jedu do Prahy pro novou hvězdářskou ročenku, takže si ještě vezmu Astropis a Kozmos a provedu porovnání ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Časopis Astropis

#6

Příspěvek od MaG »

Čau. Já jej (samozřejmě) znám. Kvalita se mi zdá větší každým rokem. Pro lidi co nemaj ještě moc přístup na internet nebo maj rádi věci pěkně na papíře je to dobrá volba.

Souhlasím, že Kozmos má výbornou úroveň i když jeho poslední čísla sem neviděl. Astropis je nyní nejhezčí za dobu jeho existence. Nejvíc se mi líbí pozorovací mapka uprostřed pojednávající vhodnou formou o všem co bude pozorovatelné v nejbližších měsících. Další věc kterou oceňuju, jsou některé poměrně dost odborné články i na témata astronomie se jen dotýkající - fyzika vysokých energií, exobiologie apod.

Prostě na české poměry fajn časopis. Jsem rád, že vychází aspoň ten. ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Časopis Astropis

#7

Příspěvek od T.o.m »

Zdravím,

časopis už nějaký čas kupuju a musím říct, že kvalita opravdu šla nahoru (občas jen ty pravopisné chyby... ::)). Každopádně odborných článků se nabaží každý, jen bych vyčlenil více prostoru pro amatérské pozorování...
Tom
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#8

Příspěvek od A.K. »

Tak mam za sebou přečtení posledního čísla a opravdu to stálo za to. Zítra je na řadě Kozmos, tak uvidim.

Ale teď bych se chtěl zeptat na tohle - přemýšlim nad expedicí Úpice 2004. Docela pěkný čtení o jedný týhle akci je na stránkách eMartina. To co mě ale zajímá je, jestli je to i pro začátečníky jakým jsem já Máte s tim někdo zkušenosti?
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Časopis Astropis

#9

Příspěvek od MaG »

Dovolím si reagovat ;)
Pár úplných začátečníků, dáš-li se tak nazvat, jsem tam zřejmě potkal též.

Chci říct, že mám spíše dojem, že jsou lidé, kteří si myslí že jsou opravdu začátečníci, ale to jsem byl já také.

Pokud máš o pozorování zájem, pak už jistě máš základní zkušenosti. Jinak Úpice je vyloženě ideální pro tebe i pro zkušenější. Potkáš tam partu fajn lidí s podobnou "úchalkou". Každý den pochytíš spousty velmi kvalitně připravených informací (něco jako velmi dobře udělaná přednáška pro veřejnost + něco navíc, o co máš jistě zájem). V neposlední řadě si budeš moci osahat různé přístroje, prohlédnout a přičichnout k různým technologiím.

Vím, že pak je asi nutno se nadále rozvíjet, aby člověk dosáhl úrovně řady lidí např. z tohoto fóra (a nemyslím sebe - jsou tu opravdoví znalci, kteří tomu rozumí!).

Takže jednoznačně ANO. Kéž bych se s tebou třeba příští rok v Úpici potkal. Ještě bych tam rád zajel. Spoustu věcí sem nestihl ani zkusit...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#10

Příspěvek od A.K. »

Určitě by bylo super, kdyby se nás tam setkalo víc odtud z fóra. Jestli někdo expedici plánujete, dejte vědět  ;)

Jinak info o akci :
http://www.asu.cas.cz/~svanda/data/expe ... ronomy.cz/
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
P.D.
Příspěvky: 146
Registrován: 06. 10. 2003, 19:27

Časopis Astropis

#11

Příspěvek od P.D. »

Dneska jsem se byl podívat v Supře.
Přesto že jsem se nedozvěděl přesně co jsem potřeboval ,tak jsem dostal dost dobré informace a taky jsem dostal celý minulý ročník časopisu Astropis
Tímto bych chtěl poděkovat,ikdyž nevím vlastně s kým jsem to mluvil :-[
Sice je to lehce offtopic, ale taky se to Astropisu týká ;D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Časopis Astropis

#12

Příspěvek od Janek »

DObrovolně se přiznávám, to jsem byl já.


K Astropisu. Úroveň tohoto plátku stoupá si myslím i já. Na to, aby to byl český Sky&Tel to asi nikdy mít nebude, ale základní odborné informace přinese. Chybí mi v něm něco o amatérských pozorováních, o technice a to ať už recence, které rozšiřují obzor nebo třeba představení ať už veřejných nebo zajímavých soukromých hvězdáren a jako pamětníkovi Říše hvězd :book: (tedy té předrevoluční) i jakési "Stalo se, stane se" neboli přehled co se v obci astronomické děje a bude dít, prostě společenská rubrika. Ale co, třeba se tam něco objeví. Mimochodem, nechce tam někdo něčím přispět, redakce by byla možná ráda ...
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Časopis Astropis

#13

Příspěvek od A.K. »

P.D. napsal: Dneska jsem se byl podívat v Supře.
Přesto že jsem se nedozvěděl přesně co jsem potřeboval ,tak jsem dostal dost dobré informace a taky jsem dostal celý minulý ročník časopisu Astropis....
Že bych se jel taky informovat a odnesl si krom rad časopisy Tak to se někdo má :)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Časopis Astropis

#14

Příspěvek od SKYMASTER »

Podle toho co hledas. Mne osobne moc nenadchnul. Mozna mas lepsi cist napr. http://www.astronomie.cz, http://www.astro.cz, http://www.ian.cz a pak nejake ty zahranicni weby a jsi na tom asi lepe. Mne osobne se libi vic slovensky KOZMOS, ten se da predplatit i u nas
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Časopis Astropis

#15

Příspěvek od SKYMASTER »

Janek napsal: DObrovolně se přiznávám, to jsem byl já.


K Astropisu. Úroveň tohoto plátku stoupá si myslím i já. Na to, aby to byl český Sky&Tel to asi nikdy mít nebude, ale základní odborné informace přinese. Chybí mi v něm něco o amatérských pozorováních, o technice a to ať už recence, které rozšiřují obzor nebo třeba představení ať už veřejných nebo zajímavých soukromých hvězdáren a jako pamětníkovi Říše hvězd  :book: (tedy té předrevoluční) i jakési "Stalo se, stane se" neboli přehled co se v obci astronomické děje a bude dít, prostě společenská rubrika. Ale co, třeba se tam něco objeví. Mimochodem, nechce tam někdo něčím přispět, redakce by byla možná ráda ...
Neco jsem tam poslal, tak jsem zvedav jestli otisknou ;D
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět