Souhvězdí

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

Souhvezdi

#226

Příspěvek od Oko1 »

Pavlíku, protože vím, kolik takový obrázek dá práce, tak jsem se ani neodvažoval... Ale myslím že jeho stáhnutí bylo správné rozhodnutí, protože to bylo fakt nejhorší, co jsem od tebe viděl:-) Příště chci od Konihlava zase jen ty krásné fotky (jako obvykle)!!!:-)
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Souhvezdi

#227

Příspěvek od Konihlav »

Pavlíku, protože vím, kolik takový obrázek dá práce, tak jsem se ani neodvažoval... Ale myslím že jeho stáhnutí bylo správné rozhodnutí, protože to bylo fakt nejhorší, co jsem od tebe viděl:-) Příště chci od Konihlava zase jen ty krásné fotky (jako obvykle)!!!:-)
no ja se na to vyseru. A proc jsi to nerekl drive? Proc zde na foru nikdo nikdy nekomentuje fotky, ani jinak soukrome. Hledat nejaky feedback je snad jeste tezsi nez najit jasnou oblohu. Ja potrebuji nekoho (nejlip 3-5 lidi), kterym muzu verit a duverovat. Kterym poslu fotku a oni reknou ne na to se fakt v zadnym pripade neda koukat ani presto, ze vime, ze z tech dat nikdo z nas nic lepsiho nesvede...

ja potrebuju nekoho, kdo neni lhostejny a je stejne tak jako ja srdecny a otevreny vsemu.

Timto jsem totalne nasran a KONCIM.
uz ode me nebude zadna fotka.
Frustruje me, ze jich mam asi jeste 5, vlastne 6 nedodelanych, resp. nezpracovanych.

Odtedka koncim s astrofotem. Nejde jen o to, ze to vezme rocne tak 700 tisic korun (a ted jsem navic uplne v prdeli, takze mam sotva na rohlik) tenhle konicek, ale ta frustrace a bezmoc, kterou to prinasi je fakt pro dlouhodobe masochysty a me uz to proste neba.

Jestli nekdy neco vyfotim, tak to zustane na mym laptopu. Budu proste takovej "Vla", co je mi po tom co si zbytek sveta mysli, stejne 90% nelze brat vazne.
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Souhvezdi

#228

Příspěvek od Maser »

obrazek jsem smazal, protoze se nikomu nelibi  Co blbneš, snímek je parádní, mě jen přišel moc saturovaný.
Tvojí frustraci chápu, ale tvojí reakci né. :-/

Tak se dej na focení planet, tam tě žádný gradienty sr... nebudou.  ;D
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
mravecm1
Příspěvky: 68
Registrován: 24. 03. 2013, 10:00

Souhvezdi

#229

Příspěvek od mravecm1 »

FunTomas: obrazek jsem smazal, protoze se nikomu nelibi :-)
Tak to si ma fakt zaskocil :). Zrovna dnes rano som dokonca poslal nan odkaz jednemu znamemu, ze "aha, aky pekny obrazok orionu". To si nerobim srandu, to myslim uplne vazne. A teraz tu citam toto. To som fakt necakal  :o
SkyWatcher N200/1000, montaz NEQ-5 Pro GOTO, Canon 1100D, komakorektor RCC 1, pointacia s QHY5-II Mono + hladacik 9x50
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Souhvezdi

#230

Příspěvek od FunTomas »

...Proc zde na foru nikdo nikdy nekomentuje fotky, ani jinak soukrome. ...Ale nie. Občas sa tu naozaj idú používatelia s chválou roztrhnúť. Aj mne lezie niekedy miestna ignorácia na nervy (kamarát vraví "priam bojkot"), no zvykol som si. Ak chcem od niekoho reakciu, tak mu pošlem fotku súkromne. Veď aj tebe som poslal... svoju verziu tvojich dát. Vyspi sa na to a zajtra ťa tu očakávame... ;)
Možno to používatelia chápu tak, že ak človek nenapíše pod fotku "očakávam vaše názory", tak sa nikto neozýva. Veď načo dráždiť kobru bosou nohou. Ja to nepíšem nikdy, no reakcie samozrejme očakávam a som im veľmi naklonený (aj negatívnym). Keby som nečakal nejaké reakcie, tak sem nebudem predsa dávať fotky. Ale sú asi aj používateli a s opačným názorom.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Souhvezdi

#231

Příspěvek od FunTomas »



...Ja potrebuji nekoho (nejlip 3-5 lidi), kterym muzu verit a duverovat. Kterym poslu fotku a oni reknou ne na to se fakt v zadnym pripade neda koukat ani presto, ze vime, ze z tech dat nikdo z nas nic lepsiho nesvede...

ja potrebuju nekoho, kdo neni lhostejny a je stejne tak jako ja srdecny a otevreny vsemu....
Tak minimálne jedného máš a verím, že je to aj naopak. :-)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Souhvezdi

#232

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Sakra chlape neblbni. Většinou, když se tady někdo udělal "bývalym členem", tak jsem z toho měl spíš radost, protože to byly typicky lidi, který sem chodili jenom vyvolávat konflikty, nebo se s nima prostě nedalo mluvit. Ale ty si sem chodil dávat astrofotky a svoje nekonečný zkušenosti se šmejdskou technikou za miliony, prostě přesně ten příklad člověka, kvůli kterýmu to tady dává smysl. Nebo ses naštval, když sem ti napsal, že je to hnusný? :)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 396
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

Souhvezdi

#233

Příspěvek od Evzen »

Pavliku, Hlavo koní prosimtě na kolenách, neblbni!!!
Vubec nevím, vocode, ale navrhuju ochlazení hlavy - ne prudké, spíše pomalejší...
E.
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1486
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Souhvezdi

#234

Příspěvek od hokle »

Ahoj Pavle,

jestli tvé fotky, recenze, rady a výsledky tvého neustálého testování astrotechniky zůstanou na laptopu, tak to pro mě bude smutná zpráva. Já patřím zrovna k těm, kteří tvé fotky málokdy komentují, ale strašné rád se na ně koukám a těším se na nové. Vlastně je komentovat ani neumím, protože jsou od mých zkušeností a dovedností zpracováním na jiné urovni. Takže bych se pořád opakoval s tím, že jsou perfektní. Každopádně se přimlouvám za tvůj návrat na AF a nech nás někdy kouknout
Honza
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
jirka.P
Příspěvky: 520
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Souhvezdi

#235

Příspěvek od jirka.P »

Čau Pavle
Mám stejný názor jak Honza Erb a Hokle,tak to jen doplním fotíš parádně.
Ještě přidám sz.
Jirka
weszter
Příspěvky: 163
Registrován: 15. 02. 2013, 21:51
Bydliště: Pardubice
Věk: 47

Souhvezdi

#236

Příspěvek od weszter »

Konihlave,
nemohu se nevyjádřit:
Tvé příspěvky jsou pro mne (jako pro začátečníka) velmi naučné a inspirující. Nejen že jsou Tvý fotky krásný (kéž bych se k takovým taky jednou dopracoval), ale co ty spousty užitečných rad, doporučení a zkušeností, který tu ostatním předáváš?
to, že jsem Ti nikdy nic nenapsal, nemusí znamenat, že mě Tvá práce nezajímá, nebo že se mi nelíbí. třeba nemám dost zkušeností a znalostí na to, abych mohl komentovat, ale rád se poučím.
a takových nás tady bude určitě víc....
Explore Scientific 12" UltraLight Dobson, Celestron ED80, iOptron CEM40, Classic Cassegrain 8"
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

Souhvezdi

#237

Příspěvek od Oko1 »

Oko1 napsal dne včera 11:12:28:
Pavlíku, protože vím, kolik takový obrázek dá práce, tak jsem se ani neodvažoval... Ale myslím že jeho stáhnutí bylo správné rozhodnutí, protože to bylo fakt nejhorší, co jsem od tebe viděl:-) Příště chci od Konihlava zase jen ty krásné fotky (jako obvykle)!!!Smiley

no ja se na to vyseru. A proc jsi to nerekl drive? Proc zde na foru nikdo nikdy nekomentuje fotky, ani jinak soukrome. Hledat nejaky feedback je snad jeste tezsi nez najit jasnou oblohu. Ja potrebuji nekoho (nejlip 3-5 lidi), kterym muzu verit a duverovat. Kterym poslu fotku a oni reknou ne na to se fakt v zadnym pripade neda koukat ani presto, ze vime, ze z tech dat nikdo z nas nic lepsiho nesvede...

ja potrebuju nekoho, kdo neni lhostejny a je stejne tak jako ja srdecny a otevreny vsemu.
Mrzí mě, že jsem tě jednou větou takto zklamal svou lhostejností, nesrdečností a neotevřeností. Uniká mi co jsem řekl špatně, obzvlášť když jsi sám fotku stáhl protože se ti nezdála, a následně mi vyčteš proč jsem ji nezkritizoval když ještě byla vystavená. To jsme na úrovni rozšlapaných báboviček v mateřské školce.

Osobní rozhodnutí s tím seknout ti brát nebudu, zjevně k němu máš nějaké další důvody, protože těžko mohl prudkou reakci způsobit jeden můj příspěvek. Ale tvoje reakce mi Pavlíku nepřipadá úplně adekvátní. Tvoje fotky všichni žereme, a většina nás nemá desetinu ohlasů a jedno procento pozitivních ohlasů co ty. Máme se tím pádem na to všichni taky vysrat? Myslel jsem si, že to děláme protože nás to baví, a ne proto aby jsme si počítali pozitivní a negativní reakce.

Omlouvám se na použitý výraz, ale připadá mi to vzhledem k tomu co jsi Koní hlavo napsal dost odpovídající.
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Souhvezdi

#238

Příspěvek od ivanmsk »

Clovece, ja verim, ze to bol len oneskoreny prvoaprilovy vtip...
neblazni!
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Souhvezdi

#239

Příspěvek od mitovka »

Napriek tomu, že doslova neznášam teatrálne opúšťanie astro-fóra, ktoré sa tu za posledných pár rokov rokov zopakovalu až príliš často, napíšem Ti sem dačo Pavel, lebo Ťa mám rád.

Veľa krát som to cítil podobne ako Ty, aj ja. A asi sa to tu vo niekoľkých debatách už aj riešilo. Získať feedback na fotku je tu proste dosť ťažké. V prvom rade za to môže samotný princíp fóra. Mnoho fotiek sa tu stratí v tom balaste okolo. To ale vieš aj sám a preto si vytvoril astrofotky.cz.

V druhom rade 95% ľudí má pocit, že Ti do toho nemá čo kecať. Proste keď som amatér a teší ma že dokážem polárne ustaviť montáž a približne zaostriť, tak asi rady odo mňa nebudú pre Teba to pravé.
A snáď by ťa nepotešilo keby sme si tu len mazali med popod fúzy a pod každú fotku si pochvalne tľapkali po pleci - nech je akákoľvek - tak ako to vidno na množstve fór po svete.

Keďže podľa mňa drvivá väčšina astro-amatŕov (CZ/SK) sa točí na nete okolo astro-forum.cz, ktoré sa Ti podarilo veľmi okrajovo prepojiť s astrofotky.cz, mal sa Tvoj projekt previazať oveľa viac. Sekcia snímky sa mala zrušiť a nahradiť astrofotkami.cz. Samozrejme s tým, že by sa astrofotky a prispievanie na ne/dizajn stali možno trochu elegantnejšie.

Ja sám som na astrofotky začal čo-to nahrávať, ale po čase som zistil, že mi je oveľa bližšia maďarská galéria azstrofoto.hu, pozri na to aký čulý ruch je pod väčšinou fotiek:

http://www.asztrofoto.hu/galeria/galeria_list

a nie je to len mazanie medu popod fúzy. Sú to aj praktické rady a otvorená kritika.

A na fóre sa riešia iné veci. A balast sa rieši na chate. Samému sa mi to dakedy zdalo zle vyriešené, ale po čase som zistil, že to Maďarom funguje veľmi dobre. Nehovoriac o tom, že je to prepojené aj s obchodom a celé to utiahne šikovný obchodník ktorý to má aj ako reklamu.

Mne je jasné, že zvyky ľudí je veľmi ťažko meniť, vytvárať nejaké nové fóra alebo galérie by ďalej len trieštilo úsilie hŕstky ľudí čo sa okolo amat. astronómie točí, ale čo takto práve naopak skúsiť zjednocovať. Popracuj na tom aby sa snímky nedávali na fórum v tejto forme, ale do galérie (Tvojej) kde by sa funkčne, prehľadne a lahko dalo komentovať (keďže mám pocit že na astrofotky.cz sa toho veľa nekomentuje - aj keď tám málo chodím a nechcem zavádzať), a možno sa ten feedback na fotky dostaví efektívnejšie.

A možno to celé raz zoberie pod krídla nejaký predajca astro krámov nech to nikoho nič nestojí.

mitovka
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Souhvezdi

#240

Příspěvek od Konihlav »

tak abych to tu "uzavrel", my spolu s Oko1 ted "nemluvime" protoze jsem se po nem ohnal (proste mi bouchly saze). Co se stalo nemuze se odestat (babovicky rozslapany), takze asi posledni co k tomu muzu zde verejne napsat je ze se Honzovi Camkovi omlouvam za moji neadekvatni reakci...

co mi vadilo bylo, ze kdyz ma nekdo nejaky nazor (a to treba dost radikalni), ze se ho boji rict nahlas a kdyz se najde prvni co odvahu ma, tak je najednou deset dalsich se stejnym nazorem. To je ale holt problem vsech verejnych for a diskuzi. HOWGH na toto OT tema, pardon :-)

Odpovědět