Nakupování techniky na eBay
Nakupování techniky na eBay
Zdravim, myslim ze zadnemu nakupujicimu by nemel uniknout nakupni server eBay ktery je dnes plne funkcni internetovy obchod (tzn nejsou tam jenom bazarove aukce), a zaroven se uz da najit i prodejce ochotny zasilat do CR. Takze je tu moznost kupovat "americkou" techniku za "americke" ceny o cemz se nam zatim mohlo jenom zdat. Vzhledem k vetsi vaze montazi apod. je vhodne si s prodejcem dohodnout jestli je ochoten poslat zbozi i lodi jeste pred vlozenim poptavky.
Quick link
http://search.ebay.com/search/search.dl ... sicSearch=
Quick link
http://search.ebay.com/search/search.dl ... sicSearch=
Nakupování techniky na eBay
hmmm, informaci nahore je treba vyrazne doplnit o upozorneni na celou radu problemu a rizik. Prvni problem je platba. Cela rada osob i firem v USA umoznuje platbu pouze pres PayPal, coz v nasem bananistanu nefunguje. Alternativne je mozno platit pres western union, ale to vychazi mnohdy kolem 400-600,-- Kc za jednu platbu.
Postovne ze statu bude za dalekohled giganticke (jen pro zajimavost, za knizky nebo krabice velikosti a vahy knih platim v prumeru 15-25USD postovne vcetne pojisteni.) Pozor, ubezpecte se, ze je zasilka pojistena, nicmene to stoji dalsi penize mnou uvadene sumy jsou vcetne pojisteni.
DPH a clo. Ceny na netu jsou bez DPH. Problem je, ze cela rada zbozi, ktera je na ebayi "vyhodne" pochazi od tzv. powerselleru, coz jsou firmy. V takovem pripade je zasilka bez cla pouze do hodnoty 1.500,-- Kc. Pokud ma vyssi hodnotu, zaplatite radove 10-12%clo a k tomu 22%DPH. (pocita se z neto ceny bez dopravy). Pokud se jedna o fyzickou osobu a na celnici vam uveri, ze to tak je, pak je bezcelni hranice 6.000,--Kc.
Poslednim zasadnim problem je reklamace. Ta je v zasade nemozna, vyjimku tvori pouze viditelne poskozeni pri preprave, jinak neni sance.
Nechci od e-baye nikoho zrazovat, sam tam relativne hodne nakupuji, nicmene pozor na vyse uvedene problemy. Ono se totiz dost dobre muze stat, ze "vyhodne nabidka" za 350USD vas ve finale vyjde na 570 USD (100USD shipping+insurance zbytek clo+DPH)
Postovne ze statu bude za dalekohled giganticke (jen pro zajimavost, za knizky nebo krabice velikosti a vahy knih platim v prumeru 15-25USD postovne vcetne pojisteni.) Pozor, ubezpecte se, ze je zasilka pojistena, nicmene to stoji dalsi penize mnou uvadene sumy jsou vcetne pojisteni.
DPH a clo. Ceny na netu jsou bez DPH. Problem je, ze cela rada zbozi, ktera je na ebayi "vyhodne" pochazi od tzv. powerselleru, coz jsou firmy. V takovem pripade je zasilka bez cla pouze do hodnoty 1.500,-- Kc. Pokud ma vyssi hodnotu, zaplatite radove 10-12%clo a k tomu 22%DPH. (pocita se z neto ceny bez dopravy). Pokud se jedna o fyzickou osobu a na celnici vam uveri, ze to tak je, pak je bezcelni hranice 6.000,--Kc.
Poslednim zasadnim problem je reklamace. Ta je v zasade nemozna, vyjimku tvori pouze viditelne poskozeni pri preprave, jinak neni sance.
Nechci od e-baye nikoho zrazovat, sam tam relativne hodne nakupuji, nicmene pozor na vyse uvedene problemy. Ono se totiz dost dobre muze stat, ze "vyhodne nabidka" za 350USD vas ve finale vyjde na 570 USD (100USD shipping+insurance zbytek clo+DPH)
Nakupování techniky na eBay
A co takhle udělat nějakou MEGA objednávku pro všechny z fóra co by měli zájem. Čím větší množství by se objednalo,tím by byla doprava levnější.
Sice teďka po vánocích asi nebude vhodná doba na nějaké velké nákupy,ale kdybychom se domluvili,tak by jsme mohli ušetřit všichni
A co takhle zkusit německý www.ebay.de,ceny jsou v podstatě stejné jako v USA,ale doprava je daleko levnější a po vstupu,odpadne veškeré clo. ???
Sice teďka po vánocích asi nebude vhodná doba na nějaké velké nákupy,ale kdybychom se domluvili,tak by jsme mohli ušetřit všichni
A co takhle zkusit německý www.ebay.de,ceny jsou v podstatě stejné jako v USA,ale doprava je daleko levnější a po vstupu,odpadne veškeré clo. ???
Nakupování techniky na eBay
Prave proto jsem rikal ze je dobre si domluvit prepravu lodi, trva to sice okolo 6 tydnu ale postovny je podstatne nizssi nez letecky. No a treba takova meade ETX-90 za 120$ plus postovny je celkem pohoda :greedy:
Nemecka eBay taky neni spatna, ale s nemcinou jsem na tom hooodne spatne
Nemecka eBay taky neni spatna, ale s nemcinou jsem na tom hooodne spatne
Nakupování techniky na eBay
"A co takhle zkusit německý www.ebay.de,ceny jsou v podstatě stejné jako v USA,ale doprava je daleko levnější a po vstupu,odpadne veškeré clo."
No tohle neni uplne korektni. Clo na veci vyrobene v EU se neplati uz dnes. Odpadne proclivani, to je pravda, nicmene pravnicke subjekty, prodavajici do zemi EU budou uz pri prodeji nuceny prodavat za cenu vcetne mistniho DPH tedy v pripade nakupu z nemecka za netto cenu +16%, toto DPH pochopitelne nebude vratne. A aby nebylo tech spatnych zprav malo, tak EK podobnou povinnost zavedla i u netovych obchodu mimo EU!! Napriklad Hasbro(a vsechny jeho subfilialky) uz tak cini, tudiz, objednate-li si po 1.5 neco v USA u nejakeho vetsiho prodejce, douctuje si pri placeni 22%, ktere odvede EU. To same se da ocekavat u vsech vetsich netovych obchodu. navic budeme nuceni uplatnovat celni sazebnik EU, ktery se sazbami muze pomerne vyrazne zahybat.
A jeste jedna korekce ohledne bezcelnich limitu, ktere jsem uvadel vyse. 6.000,-- bezcelne je limit, ktery plati urcite, v pripade zasilani balicku fyzicka osoba -> fyzicka osoba bezuplatne, ale ted si nejsem jisty, ze pokud se jedna o uplatnou zasilku, tak jestli ten limit neni taky jen 1500,-- coz by prave v pripade zasilek z eBaye hralo velkou roli.
Ohledne nemecke eBaye je nejlepsi si vec nechat zaslat vec ke znamym, kteri ziji na uzemi SRN a pak si u nich vec vyzvednout. Ja to tak praktikuji, a usetrim tak vyrazne na postovnem a zcela legalne se vyhnu cleni, protoze pri individualnim dovozu je limit vzdy 6.000,-- netto.
No tohle neni uplne korektni. Clo na veci vyrobene v EU se neplati uz dnes. Odpadne proclivani, to je pravda, nicmene pravnicke subjekty, prodavajici do zemi EU budou uz pri prodeji nuceny prodavat za cenu vcetne mistniho DPH tedy v pripade nakupu z nemecka za netto cenu +16%, toto DPH pochopitelne nebude vratne. A aby nebylo tech spatnych zprav malo, tak EK podobnou povinnost zavedla i u netovych obchodu mimo EU!! Napriklad Hasbro(a vsechny jeho subfilialky) uz tak cini, tudiz, objednate-li si po 1.5 neco v USA u nejakeho vetsiho prodejce, douctuje si pri placeni 22%, ktere odvede EU. To same se da ocekavat u vsech vetsich netovych obchodu. navic budeme nuceni uplatnovat celni sazebnik EU, ktery se sazbami muze pomerne vyrazne zahybat.
A jeste jedna korekce ohledne bezcelnich limitu, ktere jsem uvadel vyse. 6.000,-- bezcelne je limit, ktery plati urcite, v pripade zasilani balicku fyzicka osoba -> fyzicka osoba bezuplatne, ale ted si nejsem jisty, ze pokud se jedna o uplatnou zasilku, tak jestli ten limit neni taky jen 1500,-- coz by prave v pripade zasilek z eBaye hralo velkou roli.
Ohledne nemecke eBaye je nejlepsi si vec nechat zaslat vec ke znamym, kteri ziji na uzemi SRN a pak si u nich vec vyzvednout. Ja to tak praktikuji, a usetrim tak vyrazne na postovnem a zcela legalne se vyhnu cleni, protoze pri individualnim dovozu je limit vzdy 6.000,-- netto.
- Psion
- Příspěvky: 12968
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Nakupování techniky na eBay
K prodeji po internetu malá poznámka. PayPal je klasický platební internetový terminál, na kterém zaplatíte embosovanou kartou bezproblémů, takže bych to nesváděl na banánistán, ale na nepoužitelnost některých karet.
Na druhé straně bych se bál dalekohledů s elektronikou, protože reklamace vás pak vyjde stejně draho, jako cena menšího dalekohledu a několikatýdenní čekání. :hi:
Na druhé straně bych se bál dalekohledů s elektronikou, protože reklamace vás pak vyjde stejně draho, jako cena menšího dalekohledu a několikatýdenní čekání. :hi:
Nakupování techniky na eBay
2 Psion:
mam nekolik embosovanych karet od svetove uznavanych bank a to ruzneho typu.Vsechny karty umoznuji platbu pres net. Presto ale, protoze mam trvale bydliste v Ceske republice, nemam moznost se zaregistrovat do systemu PayPal. Je to proto, ze CR je pro amiky bananistan, ne proto, ze bych mel spatne karty.
viz:http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cm ... ua-outside
odstavec 4
mam nekolik embosovanych karet od svetove uznavanych bank a to ruzneho typu.Vsechny karty umoznuji platbu pres net. Presto ale, protoze mam trvale bydliste v Ceske republice, nemam moznost se zaregistrovat do systemu PayPal. Je to proto, ze CR je pro amiky bananistan, ne proto, ze bych mel spatne karty.
viz:http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cm ... ua-outside
odstavec 4
Nakupování techniky na eBay
Dneska jsem mluvil s kámošem a ten mi říkal že má dost známých ve státech,takže by teoreticky neměl být problém doručit něco přes ně :bounce: :bounce: :nod: 
Nakupování techniky na eBay
dorucit pres zname v USA ma jednu nevyhodu. Zaplatis americke DPH, ktere je v kazdem state jine, ale typicky lezi mezi 5-12% a postovne k nim. Ty si to potom musis nechat poslat do cech, tudiz zaplatis postovne USA-CR a pak s nejvetsi pravdepodobnosti zaplatis ceske clo a DPH. Kdyz jde o knihu, nebo nejake malickosti, tak se s tim celnici moc nezaobiraji, kdyz to bude bedna s vysoce kvalitni optikou, pojistena na cca 400USD, tak se placeni cla a DPH nevyhnes.
Nakupování techniky na eBay
Když tady o tom tak zasvěceně mluvíš,mohl bys tady prosím napsat,jaké jsou poplatky za dopravu, jak lodí, tak letadlem, za pojištění a clo ???
Díky
Díky
Nakupování techniky na eBay
a) postovne je velice zavisle na rozmerecha hmotnosti. Plati, ze cim objemejsi nebo tezsi, tim drasticky drazsi. Postovne s pojistenim pro astronomicky dalekohled nebude zajiste pod USD 100,-- ale nejjednodussi je napsat mail primo prodejci, ten ti sumu sdeli
b) Clo. Na vyrobky vyrobene mimo EU se vztahuje celni sazebnik. Neznam presnou sazbu ale predpokladam cca 10-15%
c) DPH je 22%
celkova cena v korunach te vyjde na
(netto_cena*clo*1,22+postovne+(pripadne DPH v USA+postovne v USA))*kurs dolaru
b) Clo. Na vyrobky vyrobene mimo EU se vztahuje celni sazebnik. Neznam presnou sazbu ale predpokladam cca 10-15%
c) DPH je 22%
celkova cena v korunach te vyjde na
(netto_cena*clo*1,22+postovne+(pripadne DPH v USA+postovne v USA))*kurs dolaru
- Psion
- Příspěvky: 12968
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Nakupování techniky na eBay
Myslím, že není důležité přes jaký systém se platí, ale jaké nevýhody přináší zakoupené zboží. Např. mnoho evropských výrobců neuzná záruku na zboží zakoupené v USA ačkoli má prakticky celosvětovou záruku (USA jsou ze záruk velmi často vyjmuty), jako např. Olympus. Jinak platby přes internet v zabezpečeném platebním systému je standardní operace, jako nákup rohlíků v samoobsluze. Dopravné je uvedeno u příslušného dopravcena internetu. Některé službu jako DHL vám klidně přiveze zboží bez cla a DPH a jenom zíráte, jak se jim to povedlo.
Nakupování techniky na eBay
myslim ze leckdy je treba tretinova cena dostatecne slusnym motivatorem to riziko risknout 
Nakupování techniky na eBay
ja jsem to, co jsem tu psal nepsal proto, abych vas od nakupu na ebayi odradil. Psal jsem je proto, abyste si uvedomili, ze je tam cela rada rizik a skrytych problemu, ktere na prvni pohled neznalym nejsou jasny. Ja jsem si tohle vsechno musel vytrpet vlastni penezenkou a tak se delim o zkusenosti, A uprime, byt nakupuju docela dost, jeste me nikdo nepodvedl a zbozi odpovidalo vzdy naprosto presne tomu, co jsem objednal. Jediny co me stve, je ta nemoznost prevadet penize v ramci PayPalu, protoze to nakupy z USA od fyzickych osob dost komplikuje.
Nakupování techniky na eBay
Jojo ten PayPal a neochota vetsiny prodejcu posilat mimo USA je nejvic omezujici.