Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

Co -
Uz asi 2 roky uvazujeme s Rudym usporiadat ciste radioastronomicku astroparty - RA seminar.
Cielom - je urobit samostatny vikendovy seminar venovany ciste amaterskej radioastronomii prakticky.
Seminar bude urceny pre vaznych zaujemcov o RA. Vyslovene formou praktickeho workshopu + teoreticke prednasky a brainstorming v debatnych kruzkoch. Cielom je stmelit RA komunitu (kedze nas nie je mnoho) a posunut sa (spolocne) dalej v suvislosti novymi technologiami (SDR) a projektmi (RA aplikacie).

Kde a kedy -
- Tento rok sa Rudymu podarilo vybavit miesto (Partizanske) a cas (vikend 22.-24.8 ).
http://www.hvezdaren.sk nam ponukla svoje priestory a volny termin na vikend 22.-24.8. K dispozicii bude samozrejme prednaskova a premietacia sala. Jedine, co si budete musiet zaplatit je cesta a strava.
- Aj ked je termin este daleko, s organizacnych dovodov potrebuje (hlavne hvezdaren) vediet kolko ludi by prislo a dalsie podrobnosti akcie.

Program -
- Teoreticke prednasky - v tomto smere apelujem na vas (ra fans), pretoze kazdy z vas nie vieco co ten druhy nevie, tak by bolo dobre sa navzajom nieco naucit. Napr. ja osobne by som sa konecne rad naucil nieco zo sw na navrh plosnych spojov, simulacie obvodov a podobne.
- Haraburdia nanosime dost zo vsetkych vlnovych dlzok to sa nemusite obavat ;)
- No a samozrejme zlaty klinec programu bude nase novucicke USRP (mozno dve!) + male (velke) prekvapenie navyse.
+ Urcite absolvujeme vylet/exkurziu k Rudyho radioteleskopu, lebo byva nedaleko hvezdarne.

Na zaver - DOLEZITE
poviem to tak ako to je:
- s Rudym ocakavame, ze pride hlavne "jadro" CS RA komunity (ludia co sa o RA zaujimaju a prispievaju tu na fore) inak to nema zmysel organizovat, sami pre seba (ja s Rudym) to organizovat nepotrebujeme (stretavame sa dost casto aj bez seminara),
- este raz by som chcel zdoraznit, ze to bude workshop t.j. nie (len) stretnutie pri pive takze ocakavame od vas aktivnu ucast (formou prezentacie vasho zariadenia, teoretickej prednasky, prispevku) - aby sme sa navzajom dozvedeli, co vlastne robime a videli to nazivo - spolocny posun vpred - to je skutocny ciel seminara

- zamozrejme su vitani aj neRA amateri, priestoru je dost a srandy si uzijete kopec ;)

Takze by sme boli radi, keby ste sa k teme vyjadrili a napisali, ci vam termin vyhovuje a ci by ste prisli.

Tomas Merka
Příspěvky: 123
Registrován: 03. 12. 2007, 15:46

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#2

Příspěvek od Tomas Merka »

Ahoj,

Ja by som velmi rad prisiel aj ked toho na ukazanie moc vela nemam, ale to sa mozno zmeni. Aj ked je to workshop, je vitane aj publikum? :)

dakujem
Fedora | Astronomy Project -- http://fedoraproject.org/wiki/SIGs/Astronomy&&TSC/SKY NWT 254/1200mm 10” DOBSON, skylux 70/700, triedr 10x50
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#3

Příspěvek od Pavuk_ »

mmahut napsal: Ahoj,

Ja by som velmi rad prisiel aj ked toho na ukazanie moc vela nemam, ale to sa mozno zmeni. Aj ked je to workshop, je vitane aj publikum? :)

dakujem
Jasne, spomenul som to sice v zavere predosleho clanku, ale chcel by som to este zdoraznit: "publikum" je velmi vitane. Aj ked jadro akcie je prakticka radioastronomia, bude cas aj na "normalne" pozorovanie, skratka astroparty ako ma byt ;)
Vitani su vsetci astronomovia amateri bez rozdielu zamerania, rasy , pohlavia ;)
3J

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#4

Příspěvek od 3J »

Bohužel se mi to kryje s Dovolenou s dalekohledem
která je letos 23. - 30. 8. 2008.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

Bohužel se mi to kryje s Dovolenou s dalekohledem
která je letos 23. - 30. 8. 2008.
OK a ktory termin by ti (vam) vyhovoval ?
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#6

Příspěvek od Pavuk_ »

AKCIA BOLA ZRUSENA :'(

pre NULOVU UCAST zo strany amaterkych radioastronomov... takze sme zase ostali iba Rudy a ja
proste chapem to tak, ze je este prilis skoro na taketo akcie... nejsou lidi ... co uz ... holt potahneme karu dal sami ...

Seminar mal byt orientovany prakticky- workshop- avsak sami sebe to predvadzat nemusime...nove skusenosti si mozeme predat taktiez sami.. takze asi tak
Uživatelský avatar
Mikoš
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 04. 2010, 21:44

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#7

Příspěvek od Mikoš »

Nezorganizujete niečo také tento rok? Chcel by som si postaviť prímač ale potreboval by som s tým poradiť...
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#8

Příspěvek od Pavuk_ »

S velmi velkou pravdepodobnostou ANO, opat v oktobri.
Avizo o akcii sa tu urcite objavi.
Mozem prezradit zatial, ze RA team 8mag pracuje na softverovom KV radioteleskope pracujuceho na principoch LOFAR, takze bude sa na co pozerat (pokia sa to podari a stihne). Takze parabola asi ostane tento rok doma a namiesto nej sa na poli objavi kopec jednoduchych dipolov, ktore budu v realnom case snimkovat celu oblohou (proste robit celooblohovy snimok - nieco ako celooblohovka ale na KV). Tento rocnik bude opat v znameni SDR - prijmacov buducnosti.
Uživatelský avatar
usiak1
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 08. 2010, 00:14

Jy Party (RA workshop) - Partizanske 22.-24.8.2008

#9

Příspěvek od usiak1 »

Pred par roky niektory z Vas pisal ze zakupia USRP prijimac. Ako to dopadlo ? Podelite sa z Vasim projektom ? Nama niekto zaujem o kupu USRP-2 ze by siel zo mnou na polovicku ? Funguje uz aj cez LAN takze ovladanie by nebol problem... ( Asi aj na dialku ? )
Len nemam moc skusenosti z GNU linux radiom ...
Juro PO
Odpovědět