Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#361

Příspěvek od Pupak »

Já to sleduju už od počátku. Začal na 2400, pak 2200,pak 2100. Na Bazaru už uváděl 1900, pak slezl na 1700. To už mi přišlo zajímavé i přes ty velké náklady na dopravu, protože já pro to 600km nepojedu, ale tu desítku za dopravu bych ještě vydejchal. Poslal jsem mu nabídku, přišlo mi, že nabídka je akceptovaná, ale když jsem chtěl platit, obvyklá hláška, že prodejce nemá povolenu dopravu mimo Německo, takže k placení mě to nepustí. Tak jsem mu napsal a odpověděl, že do Čech to neprodá a obchod anuloval. Obrátil jsem se na centrum sporů na Ebay, ale ti se k tomu staví jak lačnej k... , takže asi utřu hubu. Uvidíme, co přinese příštích 24 hod., kdy by se to mělo definitivně rozseknout.
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 825
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#362

Příspěvek od midars »

Dodaný kablík je funkční za 25$ :D
Střeva
DSC_0302-mini.JPG
DSC_0302-mini.JPG (354.37 KiB) Zobrazeno 2204 x
Naposledy upravil(a) midars dne 19. 07. 2022, 07:33, celkem upraveno 2 x.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 872
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Nákup v zahraničí

#363

Příspěvek od Stanislavxyz »

Hmm, ještě že nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci...
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 872
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#364

Příspěvek od Stanislavxyz »

Pro Pupak: To je tedy pěkná křivárna. Cenovka (1700,- €) byla velice zajímavá a ten přístroj ještě zajímavější! Přiznám se, že jsem se nad nákupem také zamýšlel. Místo bych pro něj perspektivně měl a za ty peníze... Když to tady ale čtu, tak je dobře, že jsem se opanoval, rozčilovat se zbytečně nemám zapotřebí.

Pro Artaban: Kolimace možná úplně triviální nebude, ale jinak moc nesouhlasím- toto není aparát na malá zvětšení, to je jasné. Na ta velká ale může být dobrý dost. (Univerzální dalekohled ostatně nejspíš neexistuje a mě to nevadí.) Na polohu OV by si - dle mého soudu - naopak člověk zvykl velmi rychle, myslím že je geniální, v podstatě v ose otáčení! Kvalitním APO refraktorem s aperturou 150-160 mm by asi pohrdnul málo kdo, ale kde ho vzít za cca 50 000,-?
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4502
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#365

Příspěvek od dvader »

Já nevím, co v tom hledáte…
Prostě tam je uvedeno, že doprava pouze v rámci Německa - a my jsme snad Německo? Pokud to někdo chce, ať si pro to dojede.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Patrik93
Příspěvky: 120
Registrován: 23. 01. 2020, 21:42
Věk: 31

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#366

Příspěvek od Patrik93 »

Pupak napíš mi SZ kde to je ... Pôjdem cez nemecko a mohol by som ti to doviezť ak by akceptoval takéto riešenie ... Teda ak to bude po ceste.
Uživatelský avatar
BertCZ
Příspěvky: 299
Registrován: 24. 07. 2020, 09:54
Bydliště: Černošice

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#367

Příspěvek od BertCZ »

Borci, klid. V inzerátu na EBAY i na ASTRONOMIE.DE je jasně uvedeno:

Kein Versand
Nur an Selbstabholer

případně

Nur an Selbstabholer,kein Versand.


Pupákova nabídka na EBAY byla akceptována. Ano, protže tam je akceptace výše nabídky, nikoli změna podmínek dodání. Ten němec vůbec není křivej, to mu tady jen Pupák zasoluje.
Meade LX200 16", 14", 12", 8" ... Dobson Obsession 20" ... Celestron Rasa 8" ... eVscope Unistellar ... APM Bino 120 ... Coronado PST
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 872
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#368

Příspěvek od Stanislavxyz »

Tak to jsem to pánové špatně pochopil! Měl jsem za to, že Pupak tam sice nepojede osobně, ale přepravu řeší tak, že k prodávajícímu někdo přijede, zaklepe a řekne "tak jsem tady a naložím ten dalekohled" a v tom případě je (by mělo být) prodávajícímu jedno, kam to pak pak poveze.

(Myslel jsem, že je to typické "zlevňuju, zlevňuju, jelikož to nikdo nechce a až to pak někdo nakonec za málo koupí, tak se mi zdá cena nízká a najednou už nechci moc prodávat...")

Tedy se prodejci omlouvám.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2009
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#369

Příspěvek od Beda »

Prodejci se nedivím, že tak rozměrný přístroj, který by se jen obtížně balil do špedicí akceptovatelných rozměrů, nechce zasílat. Navíc dopravci všeobecně zacházejí s balíky všelijak.
Ale také je dobré si uvědomit, že tak starý teleskop má určitá, byť malá, negativa.
Objektiv je bez AR vrstev. Světelné ztráty jsou 4% na první ploše, na druhé 8% atd. Přezto rozlišovací schopnost určuje pouze apertura !
Zrcadlo od Lichtenkneckera bude téměř určitě potřebovat nové pokovení.
Montáž nemá řídicí elektroniku pro instalované krokové motorky.
To ovšem nic nemění na faktu, že na vizuální observace světelných objektů je to velmi dobrý přístroj s vysokým přenosem kontrastu díky absenci centrálního zástinu. Kolimace není problém a nároky na umístění, s ohledem na aperturu, jsou přijatelné.
Spíše trochu překvapuje, že mnoho amatérů, a nejen u nás, básní o velkých refraktorech, ale když je občas nějaký na prodej, zájem je minimální :( . Rohmen ho nabízí již více jak měsíc !
Tak kolegové, dovezte někdo tu raritu ! Wegberg není až tak daleko ( z Prahy 760 km) a s léty bude cena přístroje jenom stoupat ;) !
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7199
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#370

Příspěvek od Artaban »

Tady se asi taky s binohlavou bez násobiče nezaostří :?:
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#371

Příspěvek od Pupak »

dvader píše: 19. 07. 2022, 07:42 Já nevím, co v tom hledáte…
Prostě tam je uvedeno, že doprava pouze v rámci Německa - a my jsme snad Německo? Pokud to někdo chce, ať si pro to dojede.
Jako obvykle, ty vůbec nevíš, která bije. Já umím číst a po nikom nechci, aby něco posílal. Dopravu si zajistím sám. Po něm nic nechci. Jeho vůbec nemusí zajímat, kdo to kupuje, když si to odebere u přímo něj. On se šprajcuje jen kvůli tomu, že jsem Čech. Nechce prý, aby dalekohled šel kamkoli do ciziny. Argumentace naprosto debilní. Když to od něj koupí Němec a hned střelí do Ruska, nic s tím nenadělá.
Naposledy upravil(a) Pupak dne 19. 07. 2022, 10:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#372

Příspěvek od Pupak »

Stanislavxyz píše: 19. 07. 2022, 08:54 Tak to jsem to pánové špatně pochopil! Měl jsem za to, že Pupak tam sice nepojede osobně, ale přepravu řeší tak, že k prodávajícímu někdo přijede, zaklepe a řekne "tak jsem tady a naložím ten dalekohled" a v tom případě je (by mělo být) prodávajícímu jedno, kam to pak pak poveze.

(Myslel jsem, že je to typické "zlevňuju, zlevňuju, jelikož to nikdo nechce a až to pak někdo nakonec za málo koupí, tak se mi zdá cena nízká a najednou už nechci moc prodávat...")

Tedy se prodejci omlouvám.
To si pochopil správně to jen někdo, kdo nepozná, co je otázka, tady šíří bludy. Pochopitelně, že dopravu si zajistím já, jen tam nepojedu osobně. Osobní odběr znamená, že prodejce nezajišťuje zabalení a dopravu, neznamená to, že proto musí jet ten, kdo to koupil, osobně. Problém je v tom, že Ebay mi to neumožní zaplatit, protože moje bydliště není v Německu.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#373

Příspěvek od Pupak »

BertCZ píše: 19. 07. 2022, 08:17 Borci, klid. V inzerátu na EBAY i na ASTRONOMIE.DE je jasně uvedeno:

Kein Versand
Nur an Selbstabholer

případně

Nur an Selbstabholer,kein Versand.


Pupákova nabídka na EBAY byla akceptována. Ano, protže tam je akceptace výše nabídky, nikoli změna podmínek dodání. Kurva, Pupáku, chovej se jako dospělej chlap, a ne jako ubrečenej fracek. Ten němec vůbec není křivej, to mu tady jen Pupák zasoluje.
Koukám, další borec, co neumí číst.
Já si dopravu zajistím sám, ale on mi musí na Ebay povolit platbu, protože nemám bydliště v Německu. Nemá tam nic o tom, že prodá jen do Německa, tak zklidni hormón a nechovej se jako guma. Napřed si zjisti fakta a pak tu něco vykřikuj o chlapech, komiku.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#374

Příspěvek od peta62 »

Nemuzes vyuzit toho Tveho svagra v Nemecku ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Velký achromát vs. APO vs. zrcadlo

#375

Příspěvek od Pupak »

To bych mohl, i když on má zatím stále bydliště v Čechách, ale má tam kamarády Němce z fimy, kteří by to mohli koupit na sebe, jenže švára je na 6 týdnů v Thajsku a já ho nebudu na dovolené prudit, aby za mě něco řešil přes polovinu zeměkoule.
Tady byla situace jasná. Dal jsem nabídku, přišla mi odpověď, že nabídka je akceptovaná, ať zaplatím. Zaplatit ale nemůžu, protože mě Ebay nepustí k platbě, protože nemám bydliště v Německu. Fricek by měl platbu povolit a bylo by po problému. Když jsem mu napsal, ať to udělá, tak mi odpověděl, že dalekohled do Čech neprodá. To je naprosto v rozporu s podmínkami aukce. Tam žádná země vyloučená není, ani tam není zmínka o prodeji pouze v rámci Německa. Je tam jen osobní odběr, což já dodržím. Jeho kličkování je naprosto nesmyslné, ať si o tom myslí kdo chce, co chce. Dneska by se to mělo vyřešit přes centrum sporů, tak uvidíme.
Opět jsem udělal tu chybu, že místo abych to Matějovi napsal přes SZ, zavdal jsem podnět místním expertům k obvyklé exhibici. Příště se fakt nespletu.
Odpovědět