Stretnutie - skola astrofotografie

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mario22
Příspěvky: 73
Registrován: 17. 08. 2007, 15:46

Stretnutie - skola astrofotografie

#1

Příspěvek od mario22 »

Zdravim vsetkych nadsencov astrofotografie.
Ako som zistil, tu na fore je dost sikovnych a kvalitnych astrofotografov, o com svedcia vysledky ich prace. No na druhej strane je tu aj dost zaciatocnikov, ktory sa vsemozne snazia priblizit k nim. Ako to obvykle byva ti skusenejsi radia tym menej skusenym, a musim podotknut ze su fakt ochotni. No myslim ze stale plati ze raz vidiet je ako 100 krat pocut, resp. citat. Takze by som chcel navrhnut nejake stretnutie, kde by sa zisli ti skusení aj menej skueseni, a nejako by si vzajome odovzdavali rady a skusenosti. Kazdy by priniesol svoju techniku, teleskopy, fotaky, notebooky atd. Ak by sa naslo zopar ludi ktori by boli ochotni zucastnit sa takehoto stretnutia, myslim ze by to bolo super. Co sa tyka mna, urcite by som prisiel. A aby si niekto nemyslel ze by som snad ja mohol hrat toho skusenejsieho - omyl. Ja tu rozhodne patrim medzi tych najzatocnickejsich zaciatocnikov.
Takze ak mate niekto zaujem, piste, spolu s nametmi kde, kedy,ako, atd.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Stretnutie - skola astrofotografie

#2

Příspěvek od Duk »

Tato snaha tady před několika měsíci byla, tuším, že to byl i můj podobný podnět.
Bohužel reakce byla trochu jiná, než jsem předpokládal.
Tím nemyslím, že by nebyli zájemci něčemu se přiučit a vidět v praxi, ba naopak, zájermců bylo dost.
Jak už jsem psal výše, je to hodně měsíců nazpět, tak se třeba situace změní, nechám - e se překvapit na další příspěvky a reakce.

Jinak přeji hodně zdaru!!!
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Stretnutie - skola astrofotografie

#3

Příspěvek od FunTomas »

mario22 napsal: ...Ak by sa naslo zopar ludi ktori by boli ochotni zucastnit sa takehoto stretnutia, myslim ze by to bolo super....Nazdar Neviem síce odkiaľ si, pretože to nemáš v profile uvedené, no tento rok bolo už druhé stretnutie MHV, kde sa okrem iného aj fotografovalo. Stačí sa teda zúčastniť podobnej akcie a uvidíš aj prax. Navyše v Sobotišti bola predchádzajúci víkend akcia venovaná čiastočne aj fotografovaniu. Počasie žiaľ bolo štedré na mraky, no niečo by si sa hádam dozvedel aj tam. Informácie o akcii boli známe dostatočne vopred aj tu na fóre.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
mario22
Příspěvky: 73
Registrován: 17. 08. 2007, 15:46

Stretnutie - skola astrofotografie

#4

Příspěvek od mario22 »

Nazdar som z Nitry, ospravedlnujem sa, no naozaj som na fore nic podobne nevidel. A ani netusim kde by som to hladal. Asi musim byt pozornejsi. A este otazka - organizuje sa nieco podobne nejako pravidelne? Alebo je to viac menej nahodne ako si kto zmysli? Diky za odpoved.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Stretnutie - skola astrofotografie

#5

Příspěvek od FunTomas »

Akcia v Sobotišti bola prvý krát. Fotografovanie ale bolo myslím len jednou časťou z inak celkom bohatého programu. Nebola to hlavná časť.

MHV sa koná pravidelne v Zubří. Hľadaj na stránke www.astro.cz alebo na www.celestron.cz.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
mario22
Příspěvky: 73
Registrován: 17. 08. 2007, 15:46

Stretnutie - skola astrofotografie

#6

Příspěvek od mario22 »

Diky
Uživatelský avatar
Maros
Příspěvky: 300
Registrován: 08. 01. 2005, 00:31

Stretnutie - skola astrofotografie

#7

Příspěvek od Maros »

No ja som z Topolcianok co je asi 30km,tak sa mozeme dohodnut..
Uživatelský avatar
mario22
Příspěvky: 73
Registrován: 17. 08. 2007, 15:46

Stretnutie - skola astrofotografie

#8

Příspěvek od mario22 »

OK, dakedy terz cez sviatky, bude viacej casu, a kludne sa k nam moze niekto pridat.
Odpovědět