ON-LINE astronomicky Chat

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

ON-LINE astronomicky Chat

#16

Příspěvek od SKYMASTER »

Muj nazor na tyto astrofora:
===================

jsem samozrejme rad, ze neco takoveho je, ale system je velmi neprehledny, ja osobne vubec nestiham ani sledovat co kam kdo pise

mne osobne by se libila moznost, aby mi vsechny prispevky prijeli emailem, a ja emailem odpovedel pokud chci a ono se to tady i zobrazilo

tak to maji delany nektere zahranicni fora a podle mne je to vyrazne lepsi

zaskrtam si co chci sledovat a jedu

Muj nazor na chat:
=============

Ja osobne bych doporucil se v tomto spojit s nekym velkym napr. seznam chat nebo xchat a tam to zalozit, duvodem je, ze to muze pritahnout i desitky lidi, ktere astronomie zajima a nejsou tu ci jinde a nebo jsou to naprosti amateri a chteji si o tom pokecat

Osobne mi tyto fora pripominaji spise takovy offline chat nez fora

Vubec nejsem proti chatu, navic se da samozrejme ukladat do nejake pameti a nechat i prohledavat atd. takze v tom ze by nejake informace unikly rozhodne neni ten problem


ICQ, SKYPE
========

ICQ i SKYPE pouzivam, jsou to dobre systemy, samozrejme muze byt soucasti tohoto systemu nejaky adresar ICQ a SKYPE kde si pripadne vse zajemce najde, ale nejsem presvedceny, ze to ma velky vyznam. Vsechny lidi co potrebuji v ICQ ci SKYPE mam a vsichni co potrebuji mne, mne tam taky maji tak vlastne je to jen nejake zjednoduseni.

V kazdem pripade mi toto forum moc nevyhovuje, mozna se spravce casem rozhodne ho vylepsit, vim, ze to je tezke, ale problemy malych for jsou jine nez velkych a u velkych pak nastava problem ze umiraji pro neprehlednost.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11602
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#17

Příspěvek od Psion »

Rudy napsal: Suhlasim s VLA. Stratia sa dolezite informacie a tie su pre mna a mnoho inych zaciatocnikov nenahraditelne.Teraz hovorim za seba " Ked si precitam prispevok alebo odpoved MMys alebo MaG, nepotrbujem dalekohlad! ".Schvalne som tam nedal smajlika, pretoze to myslim uplne vazne.
Pokud si přečtu otázky začátečníků, tak vidím, že tyto "drahocené" údaje nikdo nehledá a ptají se zde lidé neustále dokola. Navíc stačí, aby Shodam ukončil činnost astrofora a kde jsou informace ?? (tím nechci říct, že by se na to chystal)
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

ON-LINE astronomicky Chat

#18

Příspěvek od SKYMASTER »

Mas pravdu, ze zacatecniku skutecne nikdo tyto fora prohledavat nebude, spise si zada novy dotaz a tak stale dokola. :banghead:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11602
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#19

Příspěvek od Psion »

Ještě malý dodatek - k čemu je chat?? Potřebuji se rychle zeptat na 3 věci a potřebuji to teď. Pokud mi to někdo napíše za 30 minut, jsem už dávno někde jinde a ne na inetu. Na tohle je astroforum nepoužitelné.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

ON-LINE astronomicky Chat

#20

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal: Mas pravdu, ze zacatecniku skutecne nikdo tyto fora prohledavat nebude, spise si zada novy dotaz a tak stale dokola.  :banghead:
Ja som videl jedno forum, kde na zaciatku-na vrchu kazdeho zoznamu tem bola tema zalozena moderatorom pod nazvom FUNKCIA HLADAT - v ktorej bolo v podstate napisane: vyuzite najskor tuto funkciu a az potom sa pytajte.
Bola tam tak vyrazne vyznacena, ze kazdemu bila do oci a tym mozno aj podnecovala uzivatelov ju vyuzivat.

Inak ti moderatori tam na "otazky druhej vlny" od zaciatocnikov boli dost citlivi a davali im to patricne najavo. :hanged: :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

ON-LINE astronomicky Chat

#21

Příspěvek od SKYMASTER »

Je otazka komu je vlastne ASTROFORUM urceno. To samozrejme vzdy urcuje moderator.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#22

Příspěvek od shodam »

SKYMASTER napsal: Je otazka komu je vlastne ASTROFORUM urceno. To samozrejme vzdy urcuje moderator.
ROZHODNĚ NENÍ URČENO TĚM, KTEŘÍ HO CHTĚJÍ ZNEUŽÍVAT, VÁŽENÝ SKYMASTERE ! >:(

Nikdo ti nebrání zakládat si astronomické konference, chaty a ja nevím co ještě podle libosti ALE tady na astrofóru buď dodržuj jeho pravidla nebo sem raději nechoď.

shodam
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

ON-LINE astronomicky Chat

#23

Příspěvek od Myzer »

V poslednom case sa tu objavili dolezite otazky tykajuce sa buduceho smerovania fora, bohuzial vyjadrilo sa na ne malo uzivatelov. Ak sa este nevyriesili mimo verejnej diskusie, dovolim si vytvorit ankety, ktorymi by sa mohli najst na ne odpovede.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

ON-LINE astronomicky Chat

#24

Příspěvek od peta »

shodam: co zkusit provoz chatu pres AIM - AOL instat messenger? k myslence mne privedl dnes zalozeny chat serveru www.mujmac.cz prave za ucelem bleskovych rad pri potizich s macy.. kdyz nebudu brat v uvahu pocatecni euforii, stale je online kolem dvaceti osob a polozene dotazy jsou zodpovidany docela rychle.. nevyhodou je nemoznost (pokud vim) vypisu chatu a nutnost mit nainstalovaneho klienta..

zkusme tedy: zalozil jsem mistnost "astroforum", stavajici uzivatele se muzou jen pripojit, novi se zaregistruji a stahnou klienta na serveru AIM zde: http://www.aim.com/get_aim/win/latest_win.adp?aolp=

k tem klientum, nevim jak na pc (linux), ale ja mam klienta, ktery zvlada jak icq, tak aim, yahoo, msn atp. takze pro tento chat nepotrebuju dalsi programek..

verim, ze timto "soukromym" krokem nikoho neurazim, vzdyt nakonec pokud nebude diskutujich nebude ani chatu - room mizi po odpojeni posledniho ucastnika..

dojde nekdo? cekam na Vas! :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

ON-LINE astronomicky Chat

#25

Příspěvek od peta »

peta napsal: shodam: co zkusit provoz chatu pres AIM - AOL instat messenger?tak tohle byl tak trochu vystrel do prazdna.. za ty dva dny se tam mihl psion, jinac nikdo.. tudy cesta nevede..
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

ON-LINE astronomicky Chat

#26

Příspěvek od FunTomas »

Aky AOL instant ... Ved hocikto tuna na fore ma nejaku kvetinku signalizujucu, ze ma k dispozicii ICQ alebo podobny messenger. Ved kto chcete komunikujte s kolegami takto. Komu vyhovuje forum, nech pise cez forum. Ja pouzivam uz oba, hoci som sa ICQ dost branil. Nechapem, naco vymyslat este nejaky iny sposob komunikacie.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

ON-LINE astronomicky Chat

#27

Příspěvek od peta »

chat mel byt jen dalsim informacnim kanalem pro druh zprav, ktere se nehodi na forum.. icq je samozrejme vyborne pro osobni domluvu, chat je neco jineho.. desitka lidi s chatem souhlasi, ale pripojeni bylo pro ne asi moc krkolomne..

nerad bych se v tom uz hrabal, budme radi ze horliva diskuze okolo budoucnosti fora utichla :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

ON-LINE astronomicky Chat

#28

Příspěvek od MMys »

Aby ten chat fungoval, musel by byt opravdu soucasti fora, tedy se stejnou registraci, nejlepe v podobnem provedeni, na jake jsou uzivatele fora zvykli, proste sem zapadat. Pak by to melo sanci na uspech. Neco, co bezi uplne mimo, pripadne jeste vyzaduje dalsiho klienta, nema moc sanci na uspech. Kdo potrebuje komunikovat online uz dneska, tak ma cestu vyresenou. Tady slo jen o to, eliminovat jev, ktery bych nazval "hromadny pokec k nejakemu kratkodobemu tematu", aby tento nezustaval ve foru.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Andy

ON-LINE astronomicky Chat

#29

Příspěvek od Andy »

peta napsal: chat mel byt jen dalsim informacnim kanalem pro druh zprav, ktere se nehodi na forum.. icq je samozrejme vyborne pro osobni domluvu, chat je neco jineho.. desitka lidi s chatem souhlasi, ale pripojeni bylo pro ne asi moc krkolomne..
nerad bych se v tom uz hrabal, budme radi ze horliva diskuze okolo budoucnosti fora utichla :)
Chat už nikdo nepotřebuje, protože astroforum je teď typický off-line chat s občasnými zajímavějšími příspěvky a diskuze kolem budoucnosti astrofora utichla, protože lidé, kteří chtěli něco změnit již odešli a ostatním, kteří ještě vytrvali to nebude taky dlouho trvat :-(
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

ON-LINE astronomicky Chat

#30

Příspěvek od Jan »

Andy napsal:
Chat už nikdo nepotřebuje ... To > Andy

Tvé ultimativni tvrzení mne (nemile) překvapuje a nevím na základě čeho a proč si to myslíš. Vždyť z ankety jednoznačně vyplývá, že k dnešnímu dni 11 z 15-ti členů fóra hlasuje pro CHAT. A i kdyby to byl jen a pouze jeden, i tak nemůžeš demagogicky a svévolně prohlásit "..nikdo..", neboť tím bohorovně deklasuješ oněch 11 kolegů, kteří Tvůj názor nesdílí.. Já jsem osobně hlasoval pro a mám pro to několik opodstatněných důvodů. To Tvé "..nikdo.." se mne tudíž poněkud (z 1/11-tiny) dotýká .. :-)

Otázku zda CHAT na astrofóru ANO či NE
na základě výsledku ankety
považuji za zodpovězenou ve prospěch ANO.

Zbývá se zamyslet a dobře zvážit jak. Plně souhlasím s názorem MMys, že CHAT by měl být systémovou součástí astrofóra. Takhle to funguje na několika jiných astroforech v cizině a při dlouhodobém sledování jsem nezaznamenal ani jediný případ, že by dodatečně CHAT zrušili pro nezájem, nebo pro jakýkoliv neúspěch :-). Při trošce dobré vůle to můžeš považovat za nepřímý argument pro CHAT..

Má-li být CHAT součástí astrofóra, první a zásadní otázkou je, zda to stávající SW vůbec umožňuje a v jaké formě? Prosím proto shodama o vyjádření k otázce, zda CHAT může a chce zavést, případně kdy to přichází do úvahy?

Mnoho zdaru
Jan

Odpovědět