Galaxy M63

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#31

Příspěvek od Konihlav »

nebo spise za hranici ceskych prominek... Z nasich fotek zde uverejnenych se zatim nikdo tak daleko nedostal...to je samozrejme pravda. A proc tomu tak je? Protoze zde mame maximalne 1 (slovy jednu) jasnou noc za mesic a letos je uplne jedno, zda jde o leden (to bylo jasno presne 1x a v dobe uplnku) nebo srpen (to zde zatim bylo 0.5 jasne noci).
Takze kdyz ma clovek sanci neco udelat 12x do roka, nemuze to nikam, ale opravdu nikam vezt (k vysledku).
Tudiz premyslim, proc by se v CR mel nekdo astrofotografii vubec venovat???
Je to uchylka jako zadna jina, protoze technika stoji spoustu penez a jeji vyuzitelnost (to je spatne slovo), jeji pouzitelnost je minimalni.
howgh
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

Galaxy M63

#32

Příspěvek od honza.ho »


Je to uchylka jako zadna jina, protoze technika stoji spoustu penez a jeji vyuzitelnost (to je spatne slovo), jeji pouzitelnost je minimalni.
howgh
Źádnou informační hodnotu vláknu nedodám, ale to je přesně to, o čem jsem mluvil už dříve a koukám, že to začíná docházet i ostatním. Kdo by čekal, že bude situace tak tragická i v létě ... z techniky mě neláká vůbec ale vůbec nic, spíše vážně přemýšlím, zda by nebylo rozumné po dokončení školy odcestovat.

Jinak nevidím důvod, proč by to nemělo jít i u nás. Já si na podmínky jako takové (sv. znečištění), už tak moc nestěžuji, to problém s CCD až takový není.
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#33

Příspěvek od MMys »

A možná právě proto nás to baví a budeme ještě dlouho mít co dělat. Copak to jsou závody ? Prostě když dá počasí, cvaknu si nějaký objekt pro radost. Občas vycestuju za tmavší oblohou, než mám doma. Někdy to vyjde, někdy ne. Viz loni šumava za 4 dny 3 objekty, Letos za 12 dní jeden objekt ;D

Mimochodem, těch nocí bylo letos určitě víc, protože já jsem za letošek udělal již 12 snímků (publikovaných, teď jsem si je vyhledal, celkem ještě o dva více, ale s těmi jsem na světlo nevylezl, protože nedopadly dle mých představ). Z toho na tři snímky padly dvě noci, a na jeden dokonce tři noci.  A to jsem ještě slušnou část nocí promarnil tím, že jsem neměl čas, nebo nebyla jistota počasí a tak jsem raději nevyjel a pak si škubal vlasy, když bylo jasno. Tím samozřejmě netvrdím, že jsem s počasím spokojený, ale je prostě potřeba ho brát takové, jaké je a smířit se s tím, nebo se odstěhovat, nebo vydělávat hodně peněz a 2x do roka si na 14 dní zajet (nebo spíš zaletět) fotit někam, kde je stabilní počasí.

Co se těch fotek galaxie týká, jsou špičkové. Takhle to vypadá když přeje seeing a fotí se CCD kamerou a dobrou optikou. Snímek srovnatelný s tím polským určitě půjde udělat i v ČR. Jenom ta galaxie není tak často focená, takže zatím takový snímek není.

Koukám, Honza byl rychlejší  ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Galaxy M63

#34

Příspěvek od Vabra »

Kdo by čekal, že bude situace tak tragická i v létě ...  OT:
Ale panove, uznavam ze je to nekdy k vzteku (zejmena kdyz se jedna o nejaky "neopakovatelny" ukaz typu zajimaveho zakrytu, komety...), ale nizky pocet jasnych noci je jedna z veci, kterou povazuji za vyhodu zdejsiho podnebi, na rozdil od mizerneho seeingu ci SZ  ;)

Vzdyt uz takhle 12 noci za rok (ono je to o dost vice, ale hlavne diky vyjezdum) je tak akorat aby to se mnou ma rodina ci zamestanavatel vydrzeli... ;)
Vyhodou foceni DSO je ze nam nikam neutecou, co nestihnu letos to si vyfotim napresrok...!

O ekonomice naseho pocinani netreba hovorit, je to jako s jakymkoliv jinym konickem (viz. potapeci, rybari, motorkari, paraglaidisti, ultralightaci, plachtari,...).
Je to presne tak drahe jak moc jsme ochotni do toho investovat (pardon utratit, nebot o investici se v 99% pripadu nejedna).
Fotky MaGa nebo Biby jasne ukazuji ze i s malym kasparkem lze hrat velke divadlo...A nemusi se hned porizovat vybaveni za statisice.

Konec OT


Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Galaxy M63

#35

Příspěvek od FunTomas »

...Fotky MaGa nebo Biby jasne ukazuji ze i s malym kasparkem lze hrat velke divadlo...A nemusi se hned porizovat vybaveni za statisice...Presnejšie sa to už povedať nedá. Úplne súhlasím. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Galaxy M63

#36

Příspěvek od zbignieww »

A možná právě proto nás to baví a budeme ještě dlouho mít co dělat. Copak to jsou závody ? Prostě když dá počasí, cvaknu si nějaký objekt pro radost. Občas vycestuju za tmavší oblohou, než mám doma. Někdy to vyjde, někdy ne. Viz loni šumava za 4 dny 3 objekty, Letos za 12 dní jeden objekt Grin
Prave takovy byl smysl vypovedi jednoho diskutanta na onem foru. A to je to prave. Vetsinou mate rodiny, deti - ktere je nutne vest a vychovavat a spousta jinych povinnosti. Nektery maji jeste jine konicky...
Kdyz se np. divam na dilo Ludka Hamra, uprimne mu zavidim, ale v tom dobrym smyslu. Prece je to plneni planu, snu - mit pozorovatelnu, vylepsovat, dovybavovat, pozorovat, fotit... Ma postarano do konce zivota ! :)

Ja uz takove plany a sny nemam a mit nebudu ale vdecim osudovi, ze na stare kolena mam moznost divat se tim co mam na oblohu, ukazovat jinym a mozna dockam se casu, ze ukazu Mesicek mym 3 vnoucatkom / 2+1 / :), ktere v tomto roce se vykloubily...

No a ze muzu si sednout a cist Vase prispevky... :)

Zdravim ! :)

Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 932
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Galaxy M63

#37

Příspěvek od pepe30 »

Ahoj vsetkym,
spravil som cca.4 hodinky tejto krasnej galexie.Tak sa na too  mrknite :-)))


http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 771662.jpg
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#38

Příspěvek od Karell »

Při posledních jasných nocích jsme měli přístup ze zahrady pouze na severní oblohu. Do oka mně padla slunečnice - M63. Tato fotka je výsledkem dvou průzračných nocí, celkem 11 hodin expozic. Hlavní práci ale měl s fotkou můj Martin ( Marat ). Na postprocessingu strávil hodně hodin, hlavně kvůli utopení detailů v gradientech. nakonec ale úspěšně, podle mého názoru, vydoloval z dat maximum. Velmi oceňuji také přes zimu vzniklou databázi darkframe, všechno se náramně zjednodušilo. Všem doporučuji.



Na klik na obrázek větší verze s TT daty na astrofotkách.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#39

Příspěvek od MaG »

Je to kouzelné a pěkně zpracované. Uvidíme, zda ti tam něco najdou místní kritici, já bych si to taky takto nechal líbit ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 932
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Galaxy M63

#40

Příspěvek od pepe30 »

Karell:
ahoj,ta moja verzia je popravde trochu machlanicka ;D,ale mam to iba 4hodinovu expoziciu a kratke ohnisko.Mam pocit ze pri tvojej 11 hodinovke by tam malo byt vydiet  trochu viac ???Trochu by som pritlacil na pilu.Neviem aky nazor maju kolegovia na fore,je dost mozne ze ma za moju opovazlivost sprdnu ;D.
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Galaxy M63

#41

Příspěvek od ladis »

Karle, opet vytecny snimek! Vyborne detaily nejen v samotne galaxii, ale i ve vnejsim galaktickem halo, uzasne kontrastni prachove struktury, oblasti vzniku hvezd, prokreslene vse az k jadru, fakt parada!

Libi se mi, jak je vse prokresleno s detaily, ale bez prepalu - ocividne kombinace neuveritelneho svetelneho zisku a spickoveho pracneho postprocesingu...

Zcela me dostava to obrovske mnozstvi galaxii kolem, je to ne nepodobne hubblovu hlubokemu poli...

Vase snimky galaxii jsou famozni, je to temer neuveritelne...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#42

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj Karle

Smekám smekám a zase smekám,tohle je perfektní práce.
Jen tak dál a houšť.

Libor
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#43

Příspěvek od biker.fm »

Karle, co k tomu rict ? Snad nic, tedy krome toho ze to je fakt fajny snimek a je zde videt kus dobre odvedene prace (cas pro foceni a dalsi cas a umeni pri zpracovani), klobouk dolu. Uz se tesim na dalsi pekne obrazky.

Standa
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Galaxy M63

#44

Příspěvek od Karell »

Všem vám moc děkujeme za hodnocení, jsme s Martinem rádi, že se líbí i někomu dalšímu. Myslím si, že se mnou budete souhlasit, že když nefouká, mají ty větší průměry na některých typech DSO jasné opodstatnění... Pro pepeho: tam už asi ani není kde víc tlačit na pilu...
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 932
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Galaxy M63

#45

Příspěvek od pepe30 »

Karell: no nedalo mi to a este som sa snazil pohrat s mojimi nafotenimi datami a musim so sklopenimi usami :'( uznat ze tie detaili v spirale galaxie su naozaj na tvojej fotke paradne.Nech som sa snazil akokolvek s mojich dat som nevyskrabal ani polovicu detailou.
Popravde som myslel ze bude trochu viac vidiet jemnejsie casti galaxie v jej okoli,a to mi trochu zahmlilo prvy pohlad na tvoju fotku.
Takze sorry za krytiku ktora nebola namieste ;)
Odpovědět