Stránka 1 z 1
stativ na triedr
Napsal: 04. 03. 2007, 21:08
od averbade
místo ukvapeného pořizování co nejlevnějšího dalekohledu jsem se rozhodl koupit stativ na triedr můžete nějaký doporučit_?
stativ na triedr
Napsal: 04. 03. 2007, 21:24
od A.K.
Už se to tu několikrát rozebíralo, viz :
Vybíráme vhodný stativ k triedru
nebo
Stativ k triedru.
stativ na triedr
Napsal: 04. 03. 2007, 22:50
od Arion
Tu je adapter k triedru na stativ
stativ na triedr
Napsal: 05. 03. 2007, 02:39
od 3J
Arion napsal:
Tu je adapter k triedru na stativ zrovna tenhle jsem hodil do šuplíku.
Plastové klepadlo s dědečkem sulcem .
Dnes ráno jsem na tom viděl 15×70 a ten se třepal ve větru jako prapor.
Buď kovový ze supry nebo 2 cm profilu L ( já mám Al stěna 4 mm) 60×40 a šroubek s matkou 1/4".
Pořídíš to za desetinu toho plastu a je to 10× tužší.
stativ na triedr
Napsal: 05. 03. 2007, 02:47
od Arion
Jaaaj, ja som myslel ze bude pozorovat len spoza okna ako ja

stativ na triedr
Napsal: 10. 03. 2007, 13:31
od averbade
no zatím pozoruju tak že na stoličku položim šutr na ně j triedr posunuju tím kamenem sem a tam až dostanu potřebnou výšku, potom otáčim stoličkou dokud nenajdu žádaný oběkt. možná kdejaký zkušenější astroamatér nad těmihle řádky vyprskne smíchy. ale improvizace je nutná věc a já s tím viděl už spoustu věcí. ;D ;D ;D ;D
stativ na triedr
Napsal: 14. 03. 2007, 16:27
od jaro
Keď už imrovizácia, tak by som radšej použil tyč, čo opriem o zem a na ňu pripevním do kríža nejakú krátku tyčku alebo plechovú pásovinu - stačí z hliníka. O ňu priamo opriem trieder.
Keď hlavná tyč bude závitová, môžem opernú tyčku posúvať hore dole. A na stoličke budem troniť ja.
stativ na triedr
Napsal: 14. 03. 2007, 17:49
od 3J
A nebo takto
Triedr připevněn ke sklopnému opěradlu zad a celé křesílko motoricky otočné ( modifikace akuvrtačky) kolem azimutální osy .
stativ na triedr
Napsal: 14. 03. 2007, 20:55
od averbade
tak o tomhle sním ;D otočné lehátko se zabudovaným stativem supr věc

stativ na triedr
Napsal: 14. 03. 2007, 21:45
od Homer
Pěkné....Podle mne tomu něco ale chybí - co takhle držáky na kávu a sklenici whiskey a pro kuřáky popelník ::) ?
Ale ta improvizace s posunováním kamene pro štelování deklinace a posunování sama sebe se židlí pro štelování rektascenze - to jen tak někdo nepřekoná ( myšleno přátelsky ) Homer
stativ na triedr
Napsal: 15. 03. 2007, 01:14
od averbade
já vím že to vyvolává ůsměv ale např. saturnovy prstence s ,,kamenou montáží naprosto bez problému