Janovy šotcy

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Janovy šotcy

#1

Příspěvek od sandor »

Janovy šotcy = IAN šotci (čti JAN šotcy a máš Janovy šotcy), to podle inspirace k založení tématu. Chybný pravopis je úmyslný.

K založení tohoto tématu mě vedla asociace ze dvou různých zpráv. Jedná se o náhodu? Nevím, ale možná, že dále uvedené něco postihuje ve společnosti, možná že také vůbec ne. Že jde jen o náhodu. Byl bych rád, kdybyste tady uveřejnili, pakliže máte na to náladu, různé překlepy většího charakteru, ne tady něco jako místo PRÁDLO natištěné bez Á a pod. Spíše něco, co souvisí s celkem.

UPOZORNĚNÍ: Tímto nechci nikterak snižovat IAN ani další publikace v jakékoliv formě, ani jednoho z autorů či autorek. Jen chci na něco upozornit, zatím nevím na co. Možná, že je to jen humorné, smutné nebo k zamyšlení nad sebou i společností.

A nyní můj iniciační příspěvek:
Při listování v teletextu o programech na příští dny jsem narazil na film (nějaké karate atd. snad jihokorejský), kde v upoutávce bylo napsáno, že hlavní postava jediná přežila se ztrátou paměti masakr a ujali se jí JIHOAFRIČTÍ INDIÁNI. Protože jsem byl tuze zvědav, jak takovýto indián vypadá, podíval jsem se na kus filmu. Oddechl jsem si, šlo o právoplatné černochy.
V čísle IAN 467 mě zase zaujala věta : "Ano, je to neuvěřitelné, ale na JIHOAMERICKÉM kosmodromu KOUROU ..."
No, řekněte sami, není to celkem zajímavá záměna?

A abych jen tak nepoukazoval na druhé: Podařilo se mi celkem nedávno v zápalu boje přehodit světové strany. Také fatální. Ach jo. :banghead:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Janovy šotcy

#2

Příspěvek od MaG »

Ahoj. No mě to tak nepálí, ale co je divného na výrazech JIHOAMERICKÉ a KOUROU.

Ve Francouzské Guayáně, poblíž rovníku a Mexického zálivu (tedy v Jižní Americe), se přece zmíněný kosmodrom Kourou opravdu nachází ???

Zdra. Martin

(samozřejmě jihoafrické indiány neznám :hi: )
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Janovy šotcy

#3

Příspěvek od sandor »

No jo, člověče, fakt. To je tedy fatální. Francouzská G. je fakt v Jižní Americe. Asi bych se měl stydět za svou nevědomost a tak se stydím. A přitom jsem žil v přesvědčení, že Francouzi si udrželi něco v Africe. Inu, uřízl jsem si pěknou, ale pěknou kšandu. Věšet se ale nebudu. To až příště.

Tak to chodí. Chci ukázat na jiné a přitom ukážu na sebe.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Janovy šotcy

#4

Příspěvek od MaG »

To se mi stává taky, lepší zapomenout :-)

Nejdřív jsem přemýšlel nad tím Kourou, pak mi došlo že to píšeš kvůli africkým indiánům a nakonec jsem vlastně sám si nebyl jist. Tedy krom toho Zeměpisu. Na ten sem byl holt dobrej. A že se mi podobná věc taky stala? No proto ti to píšu :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Janovy šotcy

#5

Příspěvek od sandor »

Dík za morální podporu. Jen teď váhám, zda je horší umístit indiány do Afriky nebo nebo vykořenit Kourou z J. Ameriky.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Janovy šotcy

#6

Příspěvek od MaG »

sandor napsal: Dík za morální podporu. Jen teď váhám, zda je horší umístit indiány do Afriky nebo nebo vykořenit Kourou z J. Ameriky.
To první (řekli by u nás doma..) :nod:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Janovy šotcy

#7

Příspěvek od sandor »

Z mého hlediska to vyjde nastejno.
Odpovědět