Stránka 1 z 12

Rosetta

Napsal: 25. 02. 2007, 17:14
od LbA
Pred dvoma rokmi ESA vyslala sondu Roseta ku komete 67P/Curjumov-Gerasimenko.
Teraz tato sonda preletela blizko Marsu. Pozrite si tieto pekne obrazky
http://www.esa.int/esaCP/SEMUDT70LYE_index_1.html
Sprava dennika SME tu
http://www.sme.sk/c/3164926/Rosetta-poz ... -Mars.html

Rosetta

Napsal: 25. 02. 2007, 19:12
od MIZ
Je o tom i na www.IAN.cz - vč. fotek Marsu, např. oblačnost nad pólem v UV.

Rosetta

Napsal: 04. 07. 2014, 01:37
od Maser
No a uběhlo mnoho let a sonda Rosetta se již blíží ke svému cíli.
Za měsíc, 6. Srpna by měla u komety 67P/Churyumov-Geasimenko zaparkovat.

http://sci.esa.int/rosetta/54284-the-co ... at-a-time/

Pokud vše klapne, tak nás čeká velmi zajímavý pohled z povrchu komety.  Už se nemohu dočkat snímků komety z blízka.  :D

Rosetta

Napsal: 19. 07. 2014, 11:32
od Maser
Už to začíná být zajímavé.  :D



http://sci.esa.int/rosetta/54353-the-du ... et-67pc-g/

Rosetta

Napsal: 31. 07. 2014, 21:23
od Maser
Tak už od sondy přicházejí čím dál tím větší podrobnosti.


http://www.esa.int/Our_Activities/Space ... and_closer

:D

Rosetta

Napsal: 03. 08. 2014, 20:16
od Maser

Rosetta

Napsal: 03. 08. 2014, 22:07
od MaG
Tohle když na mě dneska vykouklo, docela jsem čuměl :-)

Jsem zvědav, z čeho je taková ta hladká boule dole, mám dojem, že podobná místa na kometě Hartley byla někde uprostřed jádra a tam byla z vodního ledu... kdyby okolo byl led CO2, leccos by to mohlo napovídat. Uvidíme, tahle mise bude asi hodně super.

Rosetta

Napsal: 04. 08. 2014, 04:22
od Maser
Tahle mise je fakt vyjímečná. Víc jak 10 let čekání se ale vyplatilo.
Jsem taky zvědavý, co všechno se ještě dozvíme, a doufám, že kometu brzy uvidíme i barevně. Už teď si říkám, že to vedení mise nebude mít vůbec jednoduché v otázce, kam nechat přistát modul Philae.
;)

Rosetta

Napsal: 05. 08. 2014, 14:50
od Mash
http://sci.esa.int/where_is_rosetta/
Interaktivní mapa letu sondy Rosseta ke kometě

Rosetta

Napsal: 06. 08. 2014, 09:06
od Mash
Živé vysílání závěrečného přibližovacího manévru začíná dnes v 10:00 CEST

http://rosetta.esa.int/

Rosetta

Napsal: 06. 08. 2014, 13:11
od Mash

Rosetta

Napsal: 06. 08. 2014, 14:45
od MilAN
Tohle je fotka ze 3.srpna, kdy byla sonda ještě 258 km od komety. Teď je cca 100 km a mapovat bude ze vzdálenosti cca 30 km. Takže se máme na co těšit

Rosetta

Napsal: 06. 08. 2014, 15:03
od Maser
Jsem zvědav, z čeho je taková ta hladká boule dole,  Tady je ta "boule" v detailu.  ;)



Čím dál víc úchvatné snímky, nádhera.
:D

...............
Vyměnil jsem ti snímek za lepší provedení ze stránky ESA. Snímek je ze 120 km.
Milan

Rosetta

Napsal: 06. 08. 2014, 17:11
od Maser
Vyměnil jsem ti snímek za lepší provedení ze stránky ESA. Snímek je ze 120 km.Milan  Chtěl jsem to udělat sám, ale nevím proč se mi neukazuje možnost upravit příspěvek. Že by nějaká chyba fóra?

Jinak teda díky.  ;)

Rosetta

Napsal: 14. 08. 2014, 20:02
od Maser
Tak konečně zase snímek z OSIRIS kamery a hned jako anaglyf.
No, radši bych, kdyby vyfotili i barvu.
:D


http://blogs.esa.int/rosetta/2014/08/14 ... c-g-in-3d/